Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

VODAFONE+UPC=LOVE (oficial)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
E doar un exemplu si e mult mai simplu o factura, o data scadenta, o singura operatiune de plata. Vorbim de o singura grija, nu de mai mutle facturi, mai multe termene de plata, mai multe drumuri/plati pe site-urile fiecarui furnizor. Daca ar fi o singura data in viata sau pe an, nu m-as deranja sa comentez, dar fiind lunar, parca imi place sa nu ma pierd in prea multe detalii.


@Valmont: depinde. Intr-un post anterior explicam cum a preluat UPC firma Astral si ce decizie a luat. Ar fi doua variante:
  • contractele raman asa cum sunt (exact cum ti-ai schimba numele in buletin, restul nu se schimba)
  • contractele devin scadente si fiecare decide, intr-un anumit termen (de obicei o luna) pe ce cai merge
Depinde de Voda-UPC cum negociaza pentru client, daca mai e ceva de negociat.

Edited by Pololica, 09 May 2018 - 13:57.


#20
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostPololica, on 09 mai 2018 - 13:56, said:


@Valmont: depinde. Intr-un post anterior explicam cum a preluat UPC firma Astral si ce decizie a luat. Ar fi doua variante:
  • contractele raman asa cum sunt (exact cum ti-ai schimba numele in buletin, restul nu se schimba)
  • contractele devin scadente si fiecare decide, intr-un anumit termen (de obicei o luna) pe ce cai merge
Depinde de Voda-UPC cum negociaza pentru client, daca mai e ceva de negociat.

Eu zic ca depinde de maria sa Vodafone daca vrea sa pastreze clientii pt.cablu TV, ca daca umfla preturile in sec.2 ma mut la Digi si pa si pusi...
Deja sunt cu net-ul si mobilul la ei, cu cablul am ramas la UPC doar pt.numarul de canale HD si calitatea lor, in rest UPC pe partea de net sunt un dezastru colosal Posted Image

#21
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mi-am tras la casuta noua cablu de la Digi si se vad chiar bine (infrastructura noua, bloc nou). Ma rog, mi se mai decontecteaza WiFi-ul de la TV, dar asta e alta discutie.

#22
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostPololica, on 09 mai 2018 - 15:01, said:

Ma rog, mi se mai decontecteaza WiFi-ul de la TV, dar asta e alta discutie.
Poate sa nu aiba nicio legatura cu internet-ul propriu zis- poate fi o hiba a TV-ului

Edited by Valmont43, 09 May 2018 - 15:43.


#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
N-am dat importanta prea mare. Am acelasi TV de un an si pe router UPC nu se deconecta deloc, fata de cel de la digi care se deconecteaza, nu stiu cat de frecvent, dar o face.

In fine, sa nu deviem de la subiectul de iubire dintre cei doi operatori.

Sunt curios sa stiu ce oferte vor face. Mai am un abonament de mobil pe care il foloseste mama soacra, care, la randul ei, are tv si telefonie fixa UPC acasa. Daca ii fac o oferta pentru ambele, ii cedez abonamentul (de mobil).

#24
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
Da din păcate cu cine am vb săptămâna asta de când a apărut știrea..cam toți vor migra către digi.vodafone nu o să facă nimic ok .a ba da vor mări preturile..așa cum a făcut Telekom cu Cosmote...deci....

#25
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Eu am fugit de Vodafone din cauza Relatiilor cu Clientii de la ei. Acum iar dau de ei. Daca ma mut la Digi, sper ca pe aia sa nu-i cumpere nimeni (inca).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate