Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

VODAFONE+UPC=LOVE (oficial)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Dupa multe zvonuri a aparut comunicatul oficial:



Quote

Vodafone își va întări poziția pe segmentul de servicii convergente prin achiziționarea UPC România


București, 9 mai 2018 – Vodafone Group Plc a semnat un acord pentru preluarea operațiunilor Liberty Global din România, Germania, Republica Cehă și Ungaria, în urma unei tranzacții cu o valoare totală de 18,4 miliarde de euro, ce face parte din strategia companiei de a investi semnificativ în convergență în țările din Europa în care operează. Entitatea formată în urma achiziției va permite clienților Vodafone și UPC România să aibă acces la oferte convergente de servicii mobile, de internet în bandă largă și TV, precum și la servicii dedicate persoanelor juridice. Tranzacția nu va include operațiunile UPC România de televiziune prin satelit, Focus Sat."
....
Murielle Lorilloux, CEO Vodafone România, a declarat: „Această achiziție va duce la transformări semnificative și va crea un furnizor important de servicii convergente de telecomunicații, contribuind la creșterea competiției pe piața din România. Tranzacția va aduce beneficii atât pentru clienții celor două companii, cât și pentru economia românească, deoarece noua companie va acționa ca un catalizator pentru inovația în servicii și va oferi un context mai amplu pentru investiții în rețeaua fixă. Vodafone și UPC România au în comun o abordare axată pe calitatea serviciilor și sunt complementare prin prisma segmentelor de clienți deservite – Vodafone are utilizatorii mobili, iar UPC România, utilizatori de broadband și de servicii TV.

...

Quote

Este de așteptat ca tranzacția să fie revizuită și aprobată de Comisia Europeană. Vodafone anticipează că încheierea tranzacției va avea loc la jumătatea anului 2019.
Deci clientii UPC pot sufla usurati o perioada mare fara sa-i deranjeze nimeni!

Mai multe detalii pe siteul oficial Vodafone sectiunea comunicate de presa

Edited by stlk, 09 May 2018 - 10:15.


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Love, love...sa vedem ce rezulta dupa 7-9 luni minim!

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
miliardele alea de USD, ptr "tranzactie" Vodafone le-a facut din "straduinta proprie" ?
on: sigur Vodafone este "activul" in dragostea lor ! ... :)

Edited by realduc, 09 May 2018 - 10:15.


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
ȘTIM!

https://forum.softpe... - TOT OFICIAL


https://forum.softpe...-upc-in-romnia/

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa vedem cum va fi tranzitia. Cand UPC a cumparat Astral, a trimis notificari catre abonati ca vor fi modificari de contracte (si in interiorul serviciilor) in urmatoarea perioada si cine vrea sa plece, o poate face fara probleme (practic toate contractele deveneau scadente in caz de reziliere). Sunt curios ce pachete vor oferi.

LE: dau cu bata in balta. Nu preiau si Focus Sat. Vor avea de pierdut in zonele in care nu au cablu.

Edited by Pololica, 09 May 2018 - 10:21.


#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 Lex404, on 09 mai 2018 - 10:15, said:

ȘTIM! (stiai din surse neoficiale)

https://forum.softpe... - TOT OFICIAL

https://forum.softpe...-upc-in-romnia/
Cei au scris ceilati aveau ca surse niste zvonuri, eu am citat din comunicatul oficial de presa!

Edited by stlk, 09 May 2018 - 10:18.


#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 stlk, on 09 mai 2018 - 10:17, said:

Cei au scris ceilati aveau ca surse niste zvonuri, eu am citat din comunicatul oficial de presa!

Whatever

Hai sa deschidem cate un topic pentru fiecare comunicat de presa aparut in urma unui topic cu o stire exacta aparut in urma unui topic cu o stire zvon

ca si cum ai scrie emailuri separate pe acelasi subiect in loc sa folosesti functia Reply. Cam asa...

https://forum.softpe...romania/unread/


Cred ca sunt minim 7 subiecte...

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 Lex404, on 09 mai 2018 - 10:20, said:

Whatever
Hai sa deschidem cate un topic pentru fiecare comunicat de presa aparut in urma unui topic cu o stire exacta aparut in urma unui topic cu o stire zvon
ca si cum ai scrie emailuri separate pe acelasi subiect in loc sa folosesti functia Reply. Cam asa...
Poate ar trebui sa-i certi pe ceilalti care au deschis subiecte pe baza unor zvonuri, am incercat sa scriu pe unul din acele subiecte insa exista o gramada de tampenii in continutul lor. De ce au scris "OFICIAL" in titlul subiectului daca atunci cand s-a deschis subiectul nu era nimic oficial?  ca sa se afle in treaba? (oricum subiectul respectiv nici macar nu are ce cauta pe aria UPC-Digital TV, ca este o stire de interes general! UPC nu inseamna doar tv ).

Edited by stlk, 09 May 2018 - 10:34.


#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
VodaUPCfone.

#10
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
sa-mi %&*^ ($*@!&%$# in &$&)@ &$($#> lor!!Posted Image

ma duc sa caut aria RDS si eventual si oferte de la altii si ma mut instant
din momentul primirii noului contract sau ce dracu' metoda or alege...Posted Image

#11
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
UPC a avut chestia aia, UPC Phone!
Chiar era interesantă chestia aia, dar nu știu de ce a fost retrasă. :(

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 dygey, on 09 mai 2018 - 10:37, said:

sa-mi %&*^ ($*@!&%$# in &$&)@ &$($#> lor!!Posted Image

ma duc sa caut aria RDS si eventual si oferte de la altii si ma mut instant
din momentul primirii noului contract sau ce dracu' metoda or alege...Posted Image
Poti sta linistit la UPC un an de zile ca nu vine Vodafone rapid  peste clienti  (am citat in prima postare de ce).
Tu vrei sa pleci de la UPC atunci iar eu cred ca o sa plec de la Vodafone  (ca o sa ma streseze cu oferitul de internet fix, tv, telefon fix etc si  nu mai vreau nimic de la ei, am doar servicii de telefonie mobila de la ei, pana si pe acelea nu le mai suport!)

Edited by stlk, 09 May 2018 - 10:52.


#13
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018
Dar pentru abonatul Vodafone (UPC), care va fi avantajul(dezavantajul acestui mariaj? Ce imbunatatiri ale serviciilor oferite vor fi? Sau e doar o chestie de afaceri intre doi parteneri?

#14
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
sa speram ca va fi ok. eu sint utilizator de cartela VDF si servicii TV upc.

#15
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 KyKyKyKy, on 09 mai 2018 - 10:40, said:

UPC a avut chestia aia, UPC Phone!
Chiar era interesantă chestia aia, dar nu știu de ce a fost retrasă. Posted Image

Din motive de reducere a costurilor de roaming. DIn moment ce de un an nu mai platesti taxa de roaming in SEE, unde merg majoritatea romanilor, aplicatia si-a pierdut din utilitate. Am folosit-o personal si chiar mi-a placut cum mergea.

@donbalon: primul avantaj (ochiometric vorbind) ar fi o factura pentru toate serviciile, exact cum au ceilalti 3 (Digi, Orange si Telekom) plus oferta pentru servicii en-gross. Cum suna 10E mobilul+12E tv+net+tel (fix) si cum suna 20E mobil+tv+net+fix plus eventuale bonusuri pentru servicii complete (cum are Orange, de exemplu)?

#16
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 Pololica, on 09 mai 2018 - 11:58, said:

Cum suna 10E mobilul+12E tv+net+tel (fix) si cum suna 20E mobil+tv+net+fix plus eventuale bonusuri pentru servicii complete (cum are Orange, de exemplu)?
ambele suna ca dracu', din motive de pret raportat la lefuri. sa nu intram in detalii...

cel mai bine e sa nu amesteci ciorba cu desertul. visele astea umede cu "o singura
factura la tot", pachete complete, sa facem si sa dregem, sunt doar vise umede si
atat, demne de pusti de 14-15 ani si nu de oameni in toata firea cu drept de semnat
contracte si luat decizii.

#17
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Eu am o alta curiozitate: o data cu preluarea de catre Vodafone tarifele si reducerile/retentiile obtinute cu UPC mai raman valabile? Posted Image

Edited by Valmont43, 09 May 2018 - 13:53.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai trebuie sa isi respecte contractul...
Pana nu primesti o notificare in aceet sens nu se va schimba nimic.

Edited by MembruAnonim, 09 May 2018 - 13:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate