Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Camera supraveghere video PNI House IP31 1MP 720P si IP32 2MP 1080P wireless cu IP de exterior si interior si slot microSD - Pareri, Testare Suport

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View PoststefanW92, on 18 martie 2019 - 16:54, said:

Buan ziua. Am configurat camera IP31, totul functioneaza bine dar o pot accesa doar cand sunt conectat in aceeasi retea cu ea(wifi). Ce ar trebui configurat sa o pot accesa de oriunde? Multumesc.
Instalati si folositi aplicatia CamHi .

#20
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Bună seara, mi-a sosit azi camera, si nu se conectează, de fapt, se conectează dar fara acces la internet.???

#21
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
In conditiile in care in acelasi loc, alta camera funcționează perfect.

Attached Files


Edited by dani31ag, 27 March 2019 - 20:49.


#22
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View Postdani31ag, on 27 martie 2019 - 20:44, said:

In conditiile in care in acelasi loc, alta camera funcționează perfect.
Instalati si folositi aplicatia CamHi pentru ambele camere. Asigurati-va ca aceasta camera este conectata la un router ( wifi sau cablu) cu acces la internet.

#23
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 09.01.2015

View Postdani31ag, on 27 martie 2019 - 20:44, said:

In conditiile in care in acelasi loc, alta camera funcționează perfect.
La fel patesc si eu, chiar si cu CamHi.
Ai rezolvat?

PS.: se pare ca am rezolvat. La mine nu se conecta pe wifi 5g al routerului. Am conectat-o folosind wifi normal, nu cel 5g.

Edited by ph13xlv, 05 April 2019 - 10:04.


#24
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Nu, aștept răspuns în privat, dar...

#25
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Camera IP31. Functioneaza, se "vede" pe aplicatia Camhi si local si din exterm. Cu toate astea, desi la iesirea din Camhi debifez rularea in fundal, CMS nu poate rula ce vede camera. Nu sunt prea multe setari de facut si nu prea am avut ce sa gresesc.
CMS e descarcat de pe pagina web a camerei. Ceva solutii? Nu accept IE.

#26
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
Vă salut!
Folosesc și eu ambele camere de mai multă vreme și mă declar extrem de mulțumit.
Instalarea s-a făcut foarte ușor, totul fiind destul de intuitiv.
Eu le folosesc pentru supravegherea mașinilor în parcare. Am câte un card de 64 GB în fiecare.
Nu am avut probleme cu deconectări sau întreruperi. Pni House IP 31 e chiar departe de router și totuși prinde semnalul wifi foarte bine.
Diferența dintre ele constă în rezoluție, avantajul fiind de partea Pni House IP 32, pentru că este full HD.
Singura setare pe care nu am descoperit-o la niciuna dintre aceste camere este cum să măresc timpul de înregistrare la detecția mișcării. Îmi face filmulețe foarte scurte la detecția mișcării și de aceea am setat-o să înregistreze atât normal cât și la detecția mișcării.
Cu aplicațiile nu am avut absolut nicio problemă, nici pe telefon și nici pe laptop. Totul funcționează ca la carte.
Ce îmi place mult la aceste camere este faptul că sunt micuțe, au carcase metalice și stau foarte bine la capitolul wifi.

În concluzie mă declar foarte mulțumit de aceste camere și le recomand cu toată încrederea.

Atașez o poză cu capturile făcute de camere pe timp de noapte, de la etajul 4, în condiții de întuneric aproape deplin pentru că nu funcționează iluminatul stradal.
Mâine o să revin și cu o poză pe timp de zi.

Attached File  poze camere.jpg   134.59K   24 downloads


Îmi cer scuze pentru întârzierea cu care vine acest review, îmi asum greșeala și promit să nu se mai întâmple.
În același timp vreau să-mi exprim încă o dată admirația și respectul pentru băieții de la PNI, care fac un lucru unic în România, oferind produse pentru testare în mod gratuit.

Edited by ammazon, 18 July 2019 - 21:34.


#27
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View Postammazon, on 18 iulie 2019 - 21:26, said:

Vă salut!
Folosesc și eu ambele camere de mai multă vreme și mă declar extrem de mulțumit.
Instalarea s-a făcut foarte ușor, totul fiind destul de intuitiv.
Eu le folosesc pentru supravegherea mașinilor în parcare. Am câte un card de 64 GB în fiecare.
Nu am avut probleme cu deconectări sau întreruperi. Pni House IP 31 e chiar departe de router și totuși prinde semnalul wifi foarte bine.
Diferența dintre ele constă în rezoluție, avantajul fiind de partea Pni House IP 32, pentru că este full HD.
Singura setare pe care nu am descoperit-o la niciuna dintre aceste camere este cum să măresc timpul de înregistrare la detecția mișcării. Îmi face filmulețe foarte scurte la detecția mișcării și de aceea am setat-o să înregistreze atât normal cât și la detecția mișcării.
Cu aplicațiile nu am avut absolut nicio problemă, nici pe telefon și nici pe laptop. Totul funcționează ca la carte.
Ce îmi place mult la aceste camere este faptul că sunt micuțe, au carcase metalice și stau foarte bine la capitolul wifi.

În concluzie mă declar foarte mulțumit de aceste camere și le recomand cu toată încrederea.

Atașez o poză cu capturile făcute de camere pe timp de noapte, de la etajul 4, în condiții de întuneric aproape deplin pentru că nu funcționează iluminatul stradal.
Mâine o să revin și cu o poză pe timp de zi.

Attachment poze camere.jpg


Îmi cer scuze pentru întârzierea cu care vine acest review, îmi asum greșeala și promit să nu se mai întâmple.
În același timp vreau să-mi exprim încă o dată admirația și respectul pentru băieții de la PNI, care fac un lucru unic în România, oferind produse pentru testare în mod gratuit.
Multumim pentru review!

#28
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
Am revenit cu poza promisă:


Attached File  CAMERE 2.jpg   199.63K   25 downloads

#29
Stefan-A

Stefan-A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2017
Salutare.

Am achizitionat o camera PNI IP32 de la cei de la PNI.
Ca si celelalte sisteme de supraveghere, instalarea se face foarte usor si rapid, fix cum scrie in manual.

Calitatea imaginii este foarte ok si poate fi accesata rapid din aplicatia PNI SmartCam.

Este foarte ok pentru ca poate fi folosita stand-alone (fara a fi nevoie a fi conectata la un NVR) deoarece are si slot de card pe care poate inregistra, sau pe ftp.

Recomand! O camera cu constructie solida care rezista fara probleme la intemperii, calitate foarte buna a imaginii si usor de instalat si folosit!

#30
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View PostStefan-A, on 29 august 2019 - 08:28, said:

Salutare.

Am achizitionat o camera PNI IP32 de la cei de la PNI.
Ca si celelalte sisteme de supraveghere, instalarea se face foarte usor si rapid, fix cum scrie in manual.

Calitatea imaginii este foarte ok si poate fi accesata rapid din aplicatia PNI SmartCam.

Este foarte ok pentru ca poate fi folosita stand-alone (fara a fi nevoie a fi conectata la un NVR) deoarece are si slot de card pe care poate inregistra, sau pe ftp.

Recomand! O camera cu constructie solida care rezista fara probleme la intemperii, calitate foarte buna a imaginii si usor de instalat si folosit!
Multumim pentru review!

#31
SoMarian

SoMarian

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.09.2019
Va salut. Cine îmi recomanda o camera wireless foarte buna in claritatea imaginii și pe timp de noapte, pentru dormitor. Multumesc



#32
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Buna seara, IP31 se incapataneaza sa transmita color si noaptea. Aprinde ledurile infrarosu dar nu comuta pe modul noapte. Nu se vede mai nimic noaptea. E ceva ce as putea face inainte de returnarea la garantie? Nici ledurile nu mai merg toate.

Edited by camsonat, 16 February 2020 - 20:01.


#33
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013

View Postcamsonat, on 16 februarie 2020 - 19:59, said:

Buna seara, IP31 se incapataneaza sa transmita color si noaptea. Aprinde ledurile infrarosu dar nu comuta pe modul noapte. Nu se vede mai nimic noaptea. E ceva ce as putea face inainte de returnarea la garantie? Nici ledurile nu mai merg toate.

Acceseaza https://rma.mo.ro si completeaza formularul

Edited by suport_PNI, 17 February 2020 - 09:44.


#34
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Multumesc pentru raspuns. Trebuie sa demontez camera, sa caut documentele si pe urma voi urma calea indicata.

#35
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Am demontat camera, am gasit bonul fiscal si certificatul de garantie dar nu le pot introduce in formularul ala pt ca am cert emis de leroy merlin. In situatia asta ma pot adresa strict lor?

#36
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
S-a intors camera de la reparat. De fapt a fost inlocuita complet.
Camera a venit cu un sigiliu pe care scrie ca daca-l distrug pierd garantia. Necazul este ca acel sigiliu face imposibila introducerea cardului de memorie. Am rupt sigiliul, am incercat sa introduc cardul dar locasul era blocat de unul dintre elementele de fixare a placii electronice. A trebuit sa desfac toate cele 3 suruburi sa introduc cardul si sa refixez placa la loc. Concluzia este ca cineva se tine de glume proaste si isi bate joc de timpul meu.
Recomand evitarea cumpararii acestor produse.
Pot sustine cu imagini cele scrise.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate