Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Respectul fata de student in Romania

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 17:52, said:

La facultatea unde studiez eu, o facultate private atat eu cat si colegi mei suntem tratati ca niste gunoaie.
La fel e si la stat, la unii te duci de drag, pe altii i-ai spanzura de c..ie, dinozauri bolsevici cu tendinte autoritare, care au impresia ca esti sclavul lor, ca detin adevarul absolut, in conditiile in care nici limba romana nu stiu sa o vorbeasca.

#20
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.
perfect, plangere la conducere si la protectia consumatorului

p.s. respectul nu se cumpara

Edited by MarianG, 08 May 2018 - 18:15.


#21
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Tu ai făcut ceva cercetări înainte să intri la facultatea respectivă? Sau nu ai găsit în altă parte?
Eu m-am lămurit după 5 minute de căutat pe Google.

Edited by pexCom, 08 May 2018 - 18:19.


#22
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View PostpexCom, on 08 mai 2018 - 18:17, said:

Tu ai făcut ceva cercetări ĂŽnainte să ĂŽntri la facultatea respectivă? Sau nu ai găsit ĂŽn altă parte?
Eu m-am lămurit după 5 minute de căutat pe Google.
Nu am gasit altundeva dar nu de asta am mers, cand eram la liceu au venit niste persoane si le-au facut reclama spunandune ca sunt o facultate foarte buna si am crezut asta.

#23
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostpexCom, on 08 mai 2018 - 18:17, said:

Tu ai făcut ceva cercetări înainte să intri la facultatea respectivă? Sau nu ai găsit în altă parte?
Eu m-am lămurit după 5 minute de căutat pe Google.

nu e acreditata sau cum?

#24
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View PostMarianG, on 08 mai 2018 - 18:14, said:


perfect, plangere la conducere si la protectia consumatorului

p.s. respectul nu se cumpara
In acest caz se cumpara ca nu am platit o gramada de bani ca sa fiu scuipat ca intrerup barfa de la cafea si tigara pentru ca am indraznit sa vin la curs.

#25
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.
Ce respect? Voi ăștia cu privata, in cea mai mare parte sunteți incapabili ce nu aveau șanse la stat :lol:. Credeți ca daca plătiți meritați respect? Sunteți ca boșorogii aia de cer respect pt vârstă, ca altceva nu au pe viața lor.

#26
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:20, said:

Nu am gasit altundeva dar nu de asta am mers, cand eram la liceu au venit niste persoane si le-au facut reclama spunandune ca sunt o facultate foarte buna si am crezut asta.

Mi-ai amintit de niște tipe de la bancă, au venit într-o zi cu oferte bombă de carduri de credit.
Am foști colegi care încă mai plătesc la ele.

Acum asta e, te-ai băgat în horă, ce să faci.
Vezi dacă poți să te transferi în altă parte din toamnă, dacă chiar e așa rău cum spui.

View Postjimi91, on 08 mai 2018 - 18:21, said:

nu e acreditata sau cum?

Nu e vorba de asta, el cică vrea respect și să și învețe, nu doar diplomă.

Edited by pexCom, 08 May 2018 - 18:31.


#27
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View PostSerafim606, on 08 mai 2018 - 18:27, said:


Ce respect? Voi ăștia cu privata, in cea mai mare parte sunteți incapabili ce nu aveau șanse la stat :lol:. Credeți ca daca plătiți meritați respect? Sunteți ca boșorogii aia de cer respect pt vârstă, ca altceva nu au pe viața lor.
Eu puteam merge la stat dar am gasit profilul ce ma interesa doar la privat si la privat exista studenti seriosi si capabili, e doar un mit faptul ca la privat merg doar cei slabi care nu invata.


#28
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
Ai frecat menta in liceu (ai dormit, te-a trezit intrucatva bacalaureatul), freci menta in continuare prin zone limitrofe, te limitezi sa pasezi cauza la altii. Pauza de cafea este pauza. Ce sa faca acei profesori cu voi, daca ati venit din liceu cu mentalitatea bolnava? De ce-ti trebuie facultate in Romania?

#29
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postlil debul, on 08 mai 2018 - 18:05, said:

Becali ?
Nu e "becalilism", flacaul are dreptate 110%. Vezi clipul "Another brick in the wall", ( Roger Waters a expus exact aceeasi situatie ). Flacaii sunt inca in faza de formare iar astia fac tot posibilul sa faca monstri din ei.
Cand o sa fim pensionari si o sa avem nevoie de un document, iar niste functionari or sa ne trateze in bataie de joc, o sa ne intrebam de ce e lumea atat de rea.

#30
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:30, said:

Eu puteam merge la stat dar am gasit profilul ce ma interesa doar la privat si la privat exista studenti seriosi si capabili, e doar un mit faptul ca la privat merg doar cei slabi care nu invata.
Este mit pentru 1%. Tu nu pari unul dintre ei.

#31
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostSerafim606, on 08 mai 2018 - 18:27, said:

Ce respect? Voi ăștia cu privata, in cea mai mare parte sunteți incapabili ce nu aveau șanse la stat Posted Image. Credeți ca daca plătiți meritați respect? Sunteți ca boșorogii aia de cer respect pt vârstă, ca altceva nu au pe viața lor.

nu ai nevoie de medie mare pentru stat:)...doar dosar si umilul 6 in bac:)..atat...eu cred ca nu stii ce foame e de studenti...sunt prea multe faccultati;)

#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:22, said:

In acest caz se cumpara ca nu am platit o gramada de bani ca sa fiu scuipat ca intrerup barfa de la cafea si tigara pentru ca am indraznit sa vin la curs.
nu, nu se cumpara - se ofera, se dobandeste, se pierde ... "respectul" pe care il ceri tu este "un lucru viu"

daca sunt pauza atunci nu sunt platiti, cel putin nu de tine, pentru ca nu i-ai angajat personal
iar cu o atitudine din asta ..... vezi in semnatura

Edited by MarianG, 08 May 2018 - 18:34.


#33
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
@ uncetateanturmentat - e o caracteristica a romanilor sa-si bata joc unii de altii. A trata cu respect pe oricine, e cea mai rafinata forma de eleganta.

Tu, de la țopârlanii astia trebuie sa inveti cum NU trebuie sa te comporti in viata. Din pacate astia sunt intelectualii nostri si rezultatul se vede.

#34
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 17:52, said:

Salut,  voi cei care sunteti la facultati private dar si la stat vreau sa va intreb, ce comportament au profesorii fata de voi? La facultatea unde studiez eu, o facultate private atat eu cat si colegi mei suntem tratati ca niste gunoaie. In 3 ani de facultate am avut parte de urmatoarele: profesori care te trateaza cu scarba pentru ca ai venit la curs si le-ai intrerupt pauza de tigara si cafea, profesori angajati sa predea o materie dar nu stiu sa o predea in cazul meu este vorba de un profesor de germana care nu stie 1 cuvant in germana dar de la noi are cerinte, profesori care isi cunosc materia dar nu au pregatire pedagogica si nu stiu cum sa o predea, profesori care dau dovada de o aroganta incredibila consideranduse superiori fata de noi( am colegi care castiga pe luna la locul de munca mai mult decat ei....) doar pentru ca au pixul in mana ca no probabil asta e singura bucurie in vietile lor de sarantoci frustrati de asemenea studentul care vine la cursuri si isi face treaba are parte de acelasi tratament ca si cel care vine odata pe semestru, nu exista apreciere, vi nu vi tot asa treci. Am studiat 6 luni in Germania si acolo eram respectat, eram apreciat pentru ca studiam si mergeam la cursuri, profesori se purtau  bine cu toata lumea. Ma deranjeaza foarte tare faptul ca e o facultate private, eu am platit bani ca sa ma inscriu si sa studiez un domeniu care imi place si asta primesc in schimbul banilor, gunoaiele astea de oameni dim bani platiti de mine si alti studenti isi iau salarile si asa ne trateaza?
Ai cam violat limba romana, dar ai o scuza ca esti doar un cetatean turmentat.
La subiect: sa inteleg ca esti student la facultate privata si platesti. Pai eu asa inteleg economia de piata: daca nu-ti place ceva nu mai consumi. Daca nu-ti place facultatea in cel mai rau caz esti liber sa o schimbi.

Edited by ccdsah, 08 May 2018 - 18:55.


#35
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postccdsah, on 08 mai 2018 - 18:52, said:

Ai cam violat limba romana, dar ai o scuza ca esti doar un cetatean turmentat.
La subiect: sa inteleg ca esti studentla facultate privata si platesti. Pai eu asa inteleg economia de piata: daca nu-ti place ceva nu mai consumi. Daca nu-ti place facultatea in cel mai rau caz esti liber sa o schimbi.

nu e corect ce zici...daca esti investit in acel ceva, nu prea iti mai permiti sa pleci;)...

#36
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View PostPaz, on 08 mai 2018 - 18:50, said:

@ uncetateanturmentat - e o caracteristica a romanilor sa-si bata joc unii de altii. A trata cu respect pe oricine, e cea mai rafinata forma de eleganta.

Tu, de la țopârlanii astia trebuie sa inveti cum NU trebuie sa te comporti in viata. Din pacate astia sunt intelectualii nostri si rezultatul se vede.
Isi dau aere de intelectuali ca ei sunt profesori la universitate si uita sa mai fie oameni, cunosc persoane cu 11 clase mai sufletiste si mai politicoase.

View Postccdsah, on 08 mai 2018 - 18:52, said:


Ai cam violat limba romana, dar ai o scuza ca esti doar un cetatean turmentat.
La subiect: sa inteleg ca esti student la facultate privata si platesti. Pai eu asa inteleg economia de piata: daca nu-ti place ceva nu mai consumi. Daca nu-ti place facultatea in cel mai rau caz esti liber sa o schimbi.
Nu am unde sa plec.

Legat de limba romana, scriu de pe telefon.

Edited by uncetateanturmentat, 08 May 2018 - 18:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate