Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Respectul fata de student in Romania

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018
Salut,  voi cei care sunteti la facultati private dar si la stat vreau sa va intreb, ce comportament au profesorii fata de voi? La facultatea unde studiez eu, o facultate private atat eu cat si colegi mei suntem tratati ca niste gunoaie.         In 3 ani de facultate am avut parte de urmatoarele: profesori care te trateaza cu scarba pentru ca ai venit la curs si le-ai intrerupt pauza de tigara si cafea, profesori angajati sa predea o materie dar nu stiu sa o predea in cazul meu este vorba de un profesor de germana care nu stie 1 cuvant in germana dar de la noi are cerinte, profesori care isi cunosc materia dar nu au pregatire pedagogica si nu stiu cum sa o predea, profesori care dau dovada de o aroganta incredibila consideranduse superiori fata de noi( am colegi care castiga pe luna la locul de munca mai mult decat ei....) doar pentru ca au pixul in mana ca no probabil asta e singura bucurie in vietile lor de sarantoci frustrati de asemenea studentul care vine la cursuri si isi face treaba are parte de acelasi tratament ca si cel care vine odata pe semestru, nu exista apreciere, vi nu vi tot asa treci. Am studiat 6 luni in Germania si acolo eram respectat, eram apreciat pentru ca studiam si mergeam la cursuri, profesori se purtau  bine cu toata lumea. Ma deranjeaza foarte tare faptul ca e o facultate private, eu am platit bani ca sa ma inscriu si sa studiez un domeniu care imi place si asta primesc in schimbul banilor, gunoaiele astea de oameni dim bani platiti de mine si alti studenti isi iau salarile si asa ne trateaza?

Edited by uncetateanturmentat, 08 May 2018 - 17:59.


#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 17:52, said:

atat eu cat si colegi mei

...

consideranduse

...

vi nu vi tot asa treci.
pai nici nu meritati mare branza de respect, daca masacrati in asa hal limba romana.
sa intreb cum ati trecut prin liceu unii? prin BAC?!?

nu mai zic de propozitia aia lunga de un kilometru, cu semne de punctuatie spre zero
care zgarie in draci retina...

revenind: overall, ce vrei? statuie pentru ca faci o amarata de facultate?


LE: bitte, nu ma lua cu grammar nazi, ca replica va fi una catastrofala pentru tine. danke!

Edited by dygey, 08 May 2018 - 18:06.


#3
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.08.2015
asa e peste tot..nu dor in facultatea privata.profesorul nu isi face treaba.doar daca te duci cu bani si atentii...din pacate eu in 4 ani de liceu nu am facut mai nimic util(doar in particular dar aici e alta poveste)

#4
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View Postdygey, on 08 mai 2018 - 18:00, said:


pai nici nu meritati mare branza de respect, daca masacrati in asa hal limba romana. sa intreb cum ati trecut ptin liceu unii? prin BAC?!?
Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Or fi satui de studenti semianalfabeti si aroganti, care cred ca simplul fapt ca ei au mai multi bani in buzunar decat profesorul, asta inseamna ca-i sunt superiori.

#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu sunt curios..daca faci 3 ani la privata..si te muti in ultimul an la stat (nu stiu daca e posibil:P) primesti diploma de la stat banuiesc:)..nu?

#7
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View Postgogosaru100, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

asa e peste tot..nu dor in facultatea privata.profesorul nu isi face treaba.doar daca te duci cu bani si atentii...din pacate eu in 4 ani de liceu nu am facut mai nimic util(doar in particular dar aici e alta poveste)
La fel a fost si in cazul meu la liceu, inafara de diploma de BAC nu am ramas cu nimic de acolo asa se face scoala in Romania.

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.

respectul se castiga;)

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:02, said:

La fel a fost si in cazul meu la liceu, inafara de diploma de BAC nu am ramas cu nimic de acolo asa se face scoala in Romania.

se vede:))

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
Asta se cunoaste chiar din prima postare...

Edited by slai, 08 May 2018 - 18:03.


#10
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.
duche ma ! ...Posted Image

#11
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View Postgogosaru100, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

asa e peste tot..nu dor in facultatea privata.profesorul nu isi face treaba.doar daca te duci cu bani si atentii...

Nu generaliza, știu exemple concrete de facultăți unde nu se aplică ce spui tu.

Inițiator, ce facultate, dacă nu e secret? Poate e doar fabrică de diplome și tu ai alte așteptări.

Edited by pexCom, 08 May 2018 - 18:06.


#12
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.
Becali ?

#13
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 17:52, said:

Salut,  voi cei care sunteti la facultati private dar si la stat vreau sa va intreb, ce comportament au profesorii fata de voi? La facultatea unde studiez eu, o facultate private atat eu cat si colegi mei suntem tratati ca niste gunoaie. In 3 ani de facultate am avut parte de urmatoarele: profesori care te trateaza cu scarba pentru ca ai venit la curs si le-ai intrerupt pauza de tigara si cafea, profesori angajati sa predea o materie dar nu stiu sa o predea in cazul meu este vorba de un profesor de germana care nu stie 1 cuvant in germana dar de la noi are cerinte, profesori care isi cunosc materia dar nu au pregatire pedagogica si nu stiu cum sa o predea, profesori care dau dovada de o aroganta incredibila consideranduse superiori fata de noi( am colegi care castiga pe luna la locul de munca mai mult decat ei....) doar pentru ca au pixul in mana ca no probabil asta e singura bucurie in vietile lor de sarantoci frustrati de asemenea studentul care vine la cursuri si isi face treaba are parte de acelasi tratament ca si cel care vine odata pe semestru, nu exista apreciere, vi nu vi tot asa treci. Am studiat 6 luni in Germania si acolo eram respectat, eram apreciat pentru ca studiam si mergeam la cursuri, profesori se purtau  bine cu toata lumea. Ma deranjeaza foarte tare faptul ca e o facultate private, eu am platit bani ca sa ma inscriu si sa studiez un domeniu care imi place si asta primesc in schimbul banilor, gunoaiele astea de oameni dim bani platiti de mine si alti studenti isi iau salarile si asa ne trateaza?
Din ce spui, concluzia care se desprinde si care sa te multumeasca e una singura: inapoi in Germania, sa termini ce ai inceput.

#14
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View PostpexCom, on 08 mai 2018 - 18:05, said:



Nu generaliza, știu exemple concrete de facultăți unde nu se aplică ce spui tu.

Inițiator, ce facultate, dacă nu e secret? Poate e doar fabrică de diplome și tu ai alte așteptări.
Vasile Goldis

View Postdygey, on 08 mai 2018 - 18:00, said:


pai nici nu meritati mare branza de respect, daca masacrati in asa hal limba romana.
sa intreb cum ati trecut prin liceu unii? prin BAC?!?

nu mai zic de propozitia aia lunga de un kilometru, cu semne de punctuatie spre zero
care zgarie in draci retina...

revenind: overall, ce vrei? statuie pentru ca faci o amarata de facultate?


LE: bitte, nu ma lua cu grammar nazi, ca replica va fi una catastrofala pentru tine. danke!
Legat de gramatica, la momentul actual scriu de pe telefon si nu pot sa vad cum trebuie.

#15
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:01, said:

Meritam respect pentru ca e o facultate privata unde platim bani.
aham...marmota e bine, sanatoasa? nu meritati decat un tratament si o educatie ok,
ca nu sunteti la carciuma, sa va respecte chelnerul si sa sa se faca pres in fata voastra.

cui ii convine bine, cui nu...next! ca doar plateste. daca nu-s indiscret, Spiru Vasile Goldis
(sa fie, ca-i tot aia) much?

View Postuncetateanturmentat, on 08 mai 2018 - 18:09, said:

Legat de gramatica, la momentul actual scriu de pe telefon si nu pot sa vad cum trebuie.
la fel, Xiaomi Redmi Note 4, ecran de 5". si probabil mai sunt si altii p-aci de pe telefoane.
drept urmare, ma scuzi da' nu-i o scuza.

Edited by dygey, 08 May 2018 - 18:13.


#16
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
La stat e mai bine, in general eram tratati corect si nu eram la cine stie ce universitate faimoasa.

#17
uncetateanturmentat

uncetateanturmentat

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2018

View Postdygey, on 08 mai 2018 - 18:10, said:


aham...marmota e bine, sanatoasa? nu meritati decat un tratament si o educatie ok,
ca nu sunteti la carciuma, sa va respecte chelnerul si sa sa se faca pes in fata voastra.

cui ii convine bine, cui nu...next! ca doar plateste. daca nu-s indiscret, Spiru much?
Vasile Goldis, tocmai ca nu primim educatia pe care o mentionezi, ne urasc ca venim la cursuri si le intrerupem pauzele de tigara.

#18
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Profesori paraleli care predau dupa un copy-paste facut pe ecran sau foaie exista peste tot.
Nu mai luati in serios facultatile... sunt niste puscarii pentru tineri si nimic mai mult, si din nefericire societatea te obliga sa treci prin ele si sa iti cumperi diploma ca daca nu te marginalizeaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate