Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

ce broker folositi pentru tranzactionare si de ce?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postrosix, on 17 iulie 2018 - 18:12, said:

Cred ca nu prea sunteti sanatosi la cap, cei care ati fi dispusi sa lasati banii pe nana unui broker sa se ocupe el in timp ce voi dormiti linistiti. Ati auzit de marele profesor in economie Daniel Daianu care i-a lasat banii lui Cristian Sima sa se ocuoe de ei?

Se pare că nu înţelegi cum funcţionează piaţa bursieră, nu poţi tranzacţiona fără broker şi în acelaşi timp dacă tranzacţionezi prin broker nu înseamnă că trebuie să îi dai drepturi discreţionare. Cât despre marele profesor în economie Daniel Dăianu, dacă banii pe care i-a pierdut Cristi Sima erau 1-10% din portofoliul lui, aş putea spune că au fost nişte riscuri calculate. Dacă era mai mult, aş zice că nu a aplicat ceea ce ar fi trebui să ştie şi să predea. Ceea ce nu înseamnă că alţii nu fac investiţii folosind o politică de diversificare şi gestionare a riscurilor. Şi mă consider sănătos la cap, mulţumesc.

Edited by yndy, 18 July 2018 - 22:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate