Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

In Premiera (Carmen Avram) - padurea Baneasa si smecheri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005

View PostAdm, on 08 mai 2018 - 07:33, said:

Ai fi uimit cum se fac PUZ-urile.

Se face un plan mare, pe unde in camp/padure se spune ca vor trece drumurile (caile de acces).

Tu, ca proprietar trebuie sa pui la dispozitie acel spatiu pentru drum (daca doresti si tu sa ai acces).

Cu alte cuvinte, nimic nu e nemuritor, mai ales o stare a lucrurilor.

Problema este cand peste 10 ani se hotataste justitia ca PUZ a fost ilegal. Acum ce faci? Darami blocurile? Cine plateste?
Si asa s-a intamplat aici. NU se darama blocurile, dar s-a inchis drumul de acces, ceea ce e aberant.

Pana una-alta padurea e a statului, iar statul trebuie sa faca drumuri de acces. Orasul se dezvolta!


Oarecum ai dreptate dar sper sa nu se intample in cazul acesta.
Eu am cautat apartament/casa si ma uitam la cum ajung acolo, daca am unde parca eu minim doua masini si de ce nu daca au unde parca niste masini in caz ca vine cineva in vizita.
Trebuie si cei care cumpara sa fie responsabili, nu e normal sa nu-ti pese daca ai anumite facilitati in momentul in care cumperi dar sa le ceri ulterior.

Da, orasele trebuie sa se dezvolte dar de ce in paduri, parcuri si ingramadite la maxim? De ce nu se poate face cat de cat civilizat si organizat? Hai si noi cumparatori sa nu mai dam banii pe toate goloaniile ca suntem complici in cazul asta.

#20
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Dar despre baiatul ala securist care a furat zeci de hectare in Baneasa la pret de garsoniera si a fost si condamnat intr-un final pentru asta nu face un documentar Carmen?
Sau e interzis, ca acel baiat e chiar seful ei?

#21
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostAdm, on 08 mai 2018 - 07:33, said:

Pana una-alta padurea e a statului, iar statul trebuie sa faca drumuri de acces. Orasul se dezvolta!
Sunt drumuri. E vna dezvoltatorului ca dezvolta prost si e vina cumparatorilor ca nu casca ochii la ce cumpara.

"Hai sa ne luam locuinta la padure, ca in oras e aglomerat"
"Dar hai sa ne luam una intr-un cartier cu aceeasi densitate ca si orasul, ca nu avem minte sa facem o conexiune simpla si credem ca va fi neaglomerat, prin magie, desi arata la fel ca si blocul unde stam acum".

View PostAdm, on 08 mai 2018 - 07:33, said:

Ai fi uimit cum se fac PUZ-urile.
Nu sunt uimit, ci stiu ca se face in dispretul proprietatilor din jur. Doar imagineaza-ti cat de anormal suna sa faci tu drum pe proprietatea altuia. Faci pe a ta, nu pe a altuia.

#22
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Aia cu drumul sunt niste oi, folosite de dezvoltatorii hoti sa puna mana pe infrastructura gratis de la stat, ca doar nu or fi prosti sa faca din banii incasati de la oi infrastructura.
Drumul ala nu are ce cauta pe acolo. E un drum forestier ce trebuie folosit doar de cei de la administratia padurilor si atat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate