Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

intrebare bluza

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Salut,vreau sa-mi cumpar bluza asta https://www.ayrtonse... eu nu ma pricep deloc la haine si in afara de adidasi nu imi cumpar nimic de pe net in materie de imbracaminte,si pentru cei care se pricep vreau sa va intreb,in caz de este mare marimea pe care mi-o cumpar,aveti idee daca o pot modifica la un croitor? nu ma pricep absolut deloc la materiale si chestii de genul

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Fehler 404
Diese Seite konnte nicht gefunden werden
Möglicher Weise haben Sie eine ungültige URL aufgerufen. Bitte überprüfen Sie diese noch einmal.
Oder wir haben die Seite archiviert, verschoben oder umbenannt.
Vielleicht können Sie die gesuchte Seite über unsere Startseite finden. Wenn Sie ein spezielles Produkt suchen, können Sie dieses mit unserer Suche schnell und einfach finden.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Trap01, on 06 mai 2018 - 20:01, said:

Salut,vreau sa-mi cumpar bluza asta

Pune linkul sau poza cu bluza.. altfel vorbim orbeste pe aici

#4
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Daca nu-ti vine bine, o faci cadou.

#5
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
https://www.ayrtonse...on-1988/p-1481/

Ai acolo size chart, sunt sigur ca te descurci, daca nu-ti vine bine iti dai pumni in c0ae ca ai dat 5-6 meleoane pe un 'anorac...

Edited by Ythrixium, 06 May 2018 - 20:21.


#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu o lua. e pt florin salam cand "alearga pe linie".

#7
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Ai strica o bluza de 130 de euro la un croitor ? Uita-te la ce marimi au hainele tale si alegi marimea respectiva.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Link corectat:
https://www.ayrtonse...on-1988/p-1481/

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Imi place ca initiatorul a disparut ca magaru in ceatza...

Binenteles ca nu poti da 130 de euro pe o bluza si apoi sa mergi cu ea la croitor sa-i ceri sa-ti micsoreze bustul sau mai stiu eu ce...

@initator.. casca bine ochii si daca crezi ca merita atatia bani o bluza din sintetic cu doua imprimeuri.. n-ai decat.  O sa vezi cand o primesti cum sta pe tine... Din cate vad au format corect, drept, deci e posibil sa stea "straight fit", adica fix cum da bine pe om.

#10
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
imi cer scuze pentru link-ul care nu a fost pus bine,nu stiu ce s-a intamplat si imi cer scuze ca nu am mai raspuns dar am adormit,ideea este ca sunt foarte mare fan al lui senna si imi doresc destul de mult sa am cat mai multe articole cu semnatura/numele lui. in legatura cu croitorul,pana acum mi-am facut doar camasi si tricouri si nu mi le-au stricat unde le-am dus eu,nu ma pricep,la bluze este alfel?adica este riscul mai mare? eu de exemplu la uspa/ralph port marimea xs/xxs depinde de model,la nike s-ul imi este mare la orice bluza/tricou si la adidas daca nu exista xs-ul se intampla acelasi lucru. chiar nu stiu ce sa fac pentru ca alta modalitate sa achizitionez ceva de calitate cu senna nu am,ma mir ca este si asta si daca as comanda-o as sunt aproape sigur ca va trebui sa o modific,cu tot cu size chart-ul pentru ca de cele mai multe ori nici ala nu prea ajuta. mi s-a intamplat si nu doar o data sa imi cumpar din magazin o bluza xs si apoi de curiozitate sa ma uit pe site sa vad in ce marimi ma incadrez si de fiecare data rezulta ca trebuie sa imi iau o marime mai mare desi e clar ca stiu cum imi sta bine si cum nu

Edited by Trap01, 06 May 2018 - 23:43.


#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 rosix, on 06 mai 2018 - 22:07, said:

Imi place .. initiatorul ....... ca magaru ...


Iegzat !

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Trap01, on 06 mai 2018 - 23:39, said:

eu de exemplu la uspa/ralph port marimea xs/xxs depinde de model,la nike s-ul imi este mare la orice bluza/tricou si la adidas daca nu exista xs-ul se intampla acelasi lucru. chiar nu stiu ce sa fac pentru ca alta modalitate sa achizitionez ceva de calitate cu senna nu am,ma mir ca este si asta si daca as comanda-o as sunt aproape sigur ca va trebui sa o modific,cu tot cu size chart-ul pentru ca de cele mai multe ori nici ala nu prea ajuta. mi s-a intamplat si nu doar o data sa imi cumpar din magazin o bluza xs si apoi de curiozitate sa ma uit pe site sa vad in ce marimi ma incadrez si de fiecare data rezulta ca trebuie sa imi iau o marime mai mare desi e clar ca stiu cum imi sta bine si cum nu

Nu stiu... Eu zic ca, daca nu gasesti cat stii tu ca porti sa nu dai atatia bani si apoi sa incerci sa modifici la croitor, chiar daca stii ca ai mai dus acolo tricouri de 20 lei si au iesit bine.
Acu.. fiecare face cum crede. Sunt lucruri scumpe acolo... ori gasesti ceva care sa mearga direct pe tine, ori mai bine nu.  Ia-ti si tu un tricou, care costa mai putin si care, de scurtat, se poate scurta mai usor, decat sa intervii la croitor pe o jacheta alcatuita din mai multe bucati cu tot felul de imprimeuri si adaousuri pe ea...

#13
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Un tricou de la Ralph nu este 20 lei...și nu doar am scurtat ci mai mereu strimtez mânecile și spatele,dar la o bluza nu ma pricep dacă se poate modifica și cât de complicat este de aia am și postat aici

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Asta e din seria:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nIkIKBDnLAI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014

 exceswater, on 07 mai 2018 - 10:21, said:

Asta e din seria:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nIkIKBDnLAI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





Nu înțeleg care e legătura și nu înțeleg de ce ești ipocrit

#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Unde e ipocrizia ?

Bravo ție că ești fan Ayrton Senna. E problema ta.
Eu consider că bluza aia culoare roz strident adică asta

Attached File  ayrton-senna-zip-hoody-world-champion-1988.jpg   45.52K   4 downloads

nu face 130 de euro fără transport da ?

Nu te-am jignit că dai 130 de euro pe ea, doar consider că nu merită.


Nu înțeleg cu ce nu te descurci.
Ai tabel cu mărimile pe site. Trebuie doar să te uiți.

Gândește și tu puțin pentru tine.

Uite tabelul

Attached File  marimi.jpg   50.16K   6 downloads

Ai aici mărimile - chest = piept și waist = talie.
Te măsori și gata.

Înainte de comandă mai gândește o dată.
130 de euro o bluză de plastic cu un tiv strâmb lucrată la super mega ieftinica prin China

Uite cum arată cusăturile.
Attached File  tiv prost.jpg   389.94K   5 downloads

Costul bluzei este de 10 euro hai cu indulgență.

Edited by exceswater, 07 May 2018 - 10:48.


#17
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Dacă citești am spus și despre mărimi și măsurare,nu sunt prost,si poate ai dreptate privind cusăturile. Pe mine m a deranjat ca m ai asemănat cu “fanul” lui Paul Walker dar n ai idee cât de obsedat sunt de omul asta și de felul lui de a conduce de aproximativ 5 ani de când am aflat de el

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Foarte frumos că ești pasionat de ceva.
Poate că sunt malițios acum dar felul lui de a conduce l-a dus unde e acum.

Du-te și fă o școală de pilotaj ceva, merită banii în raport cu bluza aia strâmbă sincer.

N-am nimic cu tine sau cu Senna, te-am avertizat doar că e prea scumpă și prea prost lucrată ca să merite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate