Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Mera resort venus

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
impresiile pentru mera au un trend descrescator in comparatie cu anii precedenti.
preturile mi se par nu mari, ci foarte mari, raportate la ce se ofera si la faptul ca statiunea venus e praf cand iesi din perimetrul resortului, mizerie si kitsch cat cuprinde, balarii, gunoaie si cladiri darapanate in amestec cu hoteluri renovate si cochete..
dar, deh, libanezul trebuie sa-si recupereze investitiile...
tine cont, de exemplu, de faptul ca desi resortul are doua plaje concesionate, la cea aflata in apropiere NU exista beach-bar, deci scoti banul din buzunar pentru orice apa, suc, bere, inghetata sau stai la piscina hotelului toata ziua - asta o poti face si in bucuresti.
cealalta plaja, care are si beach-bar, e la vreo 15-20 de minute de mers pe jos, cu doi copii dupa voi plus diverse acareturi pentru plaja, mi se pare complicat si obositor, mai ales sa faci naveta la ora pranzului cand trebuie sa te intorci la hotel pentru masa de pranz, sa bati drumul cu soarele in cap...
s-a vehiculat informatia cum ca de anul acesta va exista beach-bar si pe plaja din apropierea hotelului, ar trebui sa verifici daca asa este sau nu.

mai bine te duci in bulgaria, albena este o statiune foarte potrivita pentru familiile cu copii si este aproape de Romania, club miramar din obzor iarasi este foarte bun. daca vrei o statiune mai animata, unde sa poti face plimbari seara, sa iti umpli timpul - as recomanda sunny beach.

#20
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Multumesc pentru opinii. M-a tentat Mera asa de tare incat in cele din urma am luat 5 nopti la Safir :))) Au doar mic dejun dar plaja lor privata e in spatele hotelului, apartamentele au 55mp
     Am dat 2500 de lei/5 nopti 23-28 iunie. Vorba vine am dat ca avansul a insemnat doar prima noapte de cazare. Daca ploua, aia e, am pierdut 500 de lei. La mera pierdeai tot.
     Unul dintre copii are 4 ani si oricum nu cred ca ar fi fost foarte dornic de stat de capul lui cu animatorii. Tot se va tine scai....Am convins si un cuplu cu copii de varsta celui mare sa vina, asa ca cel mare are "entertainemntul" asigurat. Tot ce mai ramanea in plus la Mera era piscina si mancarea/bautura all inclusive. Eu stau in Buftea langa Buftea lake resort si pe-acolo zac la piscina in weekend-urile din Bucuresti. Mi se parea aiurea sa fac asta si la mare.....Safir are plaja in spatele hotelului. Va fi aia piscina :)
     Mancarea parea tentanta dar fiindca frecventez litoralul romanesc de multi ani, am restaurantele mele preferate "La cezar" in 2 mai pentru fructe de mare, "Golful mic" tot in 2 mai pentru atmosfera si peste/fructe de mare, "La stefan" in Costinesti pentru o mancare zdravana romaneasca (daca parchezi in fata la "Forum" mai mergi 50 metri) ,O sumedenie de carciumi si prieteni in Constanta de vizitat macar o seara.....Mi s-a parut prea restrictiv si iau all inclusive si evident, sa mananc doar la ei avand in vedere ca am platit cat am platit. Daca era in camp ca all inclusive-urile Bulgaresti ,da, era ok.
     We'll see how it goes. Multumesc de sfaturi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate