Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Mera resort venus

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Salutare tuturor. M-a f$$%t sotia la cap sa mergem si noi mai mult la mare, cu copii. Io pana in BG/Grecia cu copii nu ma duc. Am fobie de drumuri lungi si nu o sa ma chinui ca sa ma mai chinui inca 5 zile pe-acolo.
   Ca sa scada chinul cat mai mult, am cautat ceva pe la noi mai de Doamne ajuta cu all inclusive si facilitati pentru copii si am gasit acest Mera resort.
   Un apartament de 2 camere de 30mp ,all inclusive cu 2 copii de 4 si 7, costa 4300 de lei la sfarsit de iunie. Asa mi-au zis ei, la nr de pe site-ul lor.

   Intrebari : a fost cineva? merita? pe google au 4.4 stele din aproape 400 de recenzii.
                   e intelept sa cumpar vacanta de la ei sau sa caut la agentii? Agentiile este posibil sa aiba preturi mai bune?

   multumesc!

#2
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Cate nopti de cazare?

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,120
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://q-fa.bstatic.com/xdata/images/xphoto/1920x810/33792851.jpg?k=43a73873f0bb1120b447379a37a0b4302b532b943e7ca29f950ea0625ff3e15c&o= - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Piscina arata bine.
Cate nopti de cazare costa 4300 lei? Posted Image

Edited by xmanyacs77, 06 May 2018 - 18:44.


#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
2 adulti + 2 copii, Data Check-in: Ma, 26 iun 2018, Data Check-out : S, 30 iun 2018,pentru 4 nopți: 5.441 lei
Adica 1360 lei/noapte, booking.com

#5
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
eu ma gandeam la 17 iun- 22 iun. Ar fi 790 de lei/noapte pana pe 20 ,20,21,22 ar fi 1060 pe noapte. Nu merg la noi in sezon nici sa ma tai.

#6
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
Cu banii astia faci un concediu de vis cu 7 nopti de cazare in Grecia.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,120
  • Înscris: 10.07.2013

View Postliviu_np, on 06 mai 2018 - 18:45, said:

Cu banii astia faci un concediu de vis cu 7 nopti de cazare in Grecia.
Asa este. Posted Image

#8
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View Postliviu_np, on 06 mai 2018 - 18:45, said:

Cu banii astia faci un concediu de vis cu 7 nopti de cazare in Grecia.
ma gandeam cand o sa apara prima persoana cu replica asta. Eu am zis in primele 5 minute sotia a zis ca in prima ora:)))) Am zis de la inceput ca eu nu conduc multe ore pana nicaieri....

#9
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
1200 de euro din 20 august la bulgari. 7 nopti, 3 adulti si 4 copii. All inclusiv. Si diferenta la drum e vreo 80 -90 de km.

#10
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006

View PostfightClub25, on 06 mai 2018 - 18:46, said:

Am zis de la inceput ca eu nu conduc multe ore pana nicaieri....
8 ore este mult? Ai 50% autostrada, restul drumuri expres.

#11
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View PostPoeOvidiu, on 06 mai 2018 - 18:48, said:

1200 de euro din 20 august la bulgari. 7 nopti, 3 adulti si 4 copii. All inclusiv. Si diferenta la drum e vreo 80 -90 de km.

  La bulgari sunt chestiile astea in camp, frumoase, dar daca iesi de-acolo e jale. Am mai fost....nu ma tenteaza.Eu merg des 3-4 weekend-uri pe an la noi. Am carciumile mele preferate ,plajele mele preferate...Imi place sa ies din incinta si sa nu dau de.......camp. Grecia era o optiune dar nu-mi place ideea de drum. Am panica de avion si fobie de condus prin pustiu.....

View Postliviu_np, on 06 mai 2018 - 18:49, said:

8 ore este mult? Ai 50% autostrada, restul drumuri expres.
  Este foarte mult. Eu de la cernavoda ii dau 150 kmph doar doar se termina....serios. Fac atacuri de panica pe autostrazi in pustiu....

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postxmanyacs77, on 06 mai 2018 - 18:41, said:

[ https://q-fa.bstatic.com/xdata/images/xphoto/1920x810/33792851.jpg?k=43a73873f0bb1120b447379a37a0b4302b532b943e7ca29f950ea0625ff3e15c&o= - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Piscina arata bine.
Cate nopti de cazare costa 4300 lei? Posted Image
Nu arata bine deloc decat asa geometric eventual Posted Image
Probleme - shezlongurile prea aproape de apa, prea apropiate inter ele, nu ai loc sa treci...

Edited by andreic, 06 May 2018 - 20:59.


#13
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Daca tot nu-ti place drumul, mai bine mergi la Therme si gata.

#14
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009

View Postkommodore_ss, on 06 mai 2018 - 21:18, said:

Daca tot nu-ti place drumul, mai bine mergi la Therme si gata.
  Tu strangi postari sau trollezi?...
   Stau langa therme ,nu am fost niciodata. La 10 minute de mers cu masina este Buftea Lake resort care este din complet alt film.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,003
  • Înscris: 07.11.2006

View PostfightClub25, on 06 mai 2018 - 18:34, said:


   Un apartament de 2 camere de 30mp ,all inclusive cu 2 copii de 4 si 7, costa 4300 de lei la sfarsit de iunie. Asa mi-au zis ei, la nr de pe site-ul lor.

   Intrebari : a fost cineva? merita? pe google au 4.4 stele din aproape 400 de recenzii.
   e intelept sa cumpar vacanta de la ei sau sa caut la agentii? Agentiile este posibil sa aiba preturi mai bune?

   multumesc!

Astea-s intrebarile,la astea este nevoie de raspuns.
Eu iti raspund ce stiu:cauta pe net vacanta respectiva la mai multe surse.Poti sa-i contactezi direct chiar pe ei.Compara si negociaza la sange.Sumele alea de bani vehiculate mai sus tin de domeniul Sci-Fi in materie de litoral romanesc.Dar avand in vedere fobiile tale,n-ai de ales.
In iunie,ai toate sansele ca apa marii sa fie putin mai calda decat berea de la carciumile preferate si cunoscute de tine.

ps.
Eu ti-as spune ca de banii aia poti merge lejer muuult mai departe de Grecia,dar ma abtin.
Dupa parerea mea Grecia nici nu-i chiar asa de ieftina,asta in cazul cand nu vrei sa muti bucataria din locuinta personala  la 1100 de km spre sud,in Paralia de exemplu.Dar ala nu mai este concediu,ci o corvoada.Bineinteles,este parerea mea.

#16
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Daca stai in apropierea Bucurestiului o optiune buna este Albena, multe facilitati pentru copii si plaja frumoasa. Drumul este frumos, poti merge Giurgiu - Shumen - Varna, de la Shumen ai autostrada, sau Giurgiu - Silistra - Dobrich. Ambele drumuri sunt bune, necirculate, cu multa vegetatie, te poti opri si pe drum si pentru o gustare la iarba verde.

Si statiunile din sudul litoralului Romanesc au inceput sa fie mai ok, insa ca dezavantaje pentru Venus si Saturn as putea spune plaja mica, inghesuita si aglomerata, pietre in apa, fara pietonal, mirosuri de mancare, plina de tarabe inghesuite. Cap Aurora arata bine, plina de vegetatie, insa faleza este in paragina si dupa inserat statiunea devine pustie ca in padure. Jupiter si Neptun sunt aglomerate, Neptun are plaja cam departe, iar Olimp este pe jumatate parasita. Mangalia este la doi pasi si in ultimii ani a inceput sa arate bine in partea sa turistica.
Concurenta, Albena - Nisipurile de Aur - Sf. Konstantin & Elena sunt la fel de inghesuite, insa beneficiaza de plaje bune si intinse si de falea pietonala pe care copii se pot distra cu o trotineta, etc sau poti inchiria biciclete duble fara sa mergi prin trafic. In ultima dintre ele poti vizita Aquahouse, niste Therme mai mici pe malul marii, iar Varna e la doi pasi, oras maricel, cu parc, pietonala, faleza.

#17
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007

View PostfightClub25, on 06 mai 2018 - 18:51, said:

La bulgari sunt chestiile astea in camp, frumoase, dar daca iesi de-acolo e jale. Am mai fost....nu ma tenteaza.Eu merg des 3-4 weekend-uri pe an la noi. Am carciumile mele preferate ,plajele mele preferate...Imi place sa ies din incinta si sa nu dau de.......camp. Grecia era o optiune dar nu-mi place ideea de drum. Am panica de avion si fobie de condus prin pustiu.....
Ai impresia ca la noi cand iesi din resort e frumos ? Scuza-ma, dar esti naiv.
Intradevar, Mera in interior este OK, dar cand iesi de acolo ...
Anul trecut am fost pe litoralul romanesc Posted Image , in Venus, la Vulturul ( situat linga Mera ). Deci vorbesc in cunostinta de cauza.
Sfatul meu este sa mergeti la bulgari, diferenta este imensa. Ganditi-va in primul rand la copii.

#18
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006
Poza pusa mai sus de cineva nu e de la piscina hotelului, e de la piscina vilelor. Piscina hotelului e asta:
https://scontent-vie...c45&oe=5B9D5BA7
Eu am fost de doua ori la Mera :in 2016 (cazat in Mera Sky - unul din hoteluri) si in 2017 (cazat intr-una din vile).
Ca experienta generala am fost foarte multumit si de mancare (destul de multe sortimente din care sa alegi, si se schimba zilnic cateva dintre ele, deci poti sta o saptamana cazat la ei si sa nu mananci de doua ori acelasi lucru), si de entertainment (spectacole pentru copii, animatoare foarte prietenoase cu ei, iar seara spectacole pentru adulti, destul de simpatice).
Camerele nu sunt foarte mari, se vede faptul ca e un hotel vechi renovat, dar sunt suficiente pentru scopul lor principal: somn.
Au doua plaje proprii, dar cea mai apropiata nu avea anul trecut beach bar, doar a doua plaja (care e la o plimbare de 10 minute de la hotel).
La piscina de la vile (cea din poza lui xmanyacs77), in plin sezon anul trecut (20-25 iulie) era foarte liber si avea barul propriu. Apa de la piscine (si la hotel si la vile) e destul de rece.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate