Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Inchiriere masina Roma

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Salut. Urmeaza sa plec 5 zile in Roma si ma gandeam sa imi inchiriez o masina pe durata sederii. Aveti ceva recomandari/ sugestii la ce sa fiu atent, daca ati fost, de la ce firme ati inchiriat sau de la ce firma nu imi recomandati sa inchiriez.

Stiu ca literele de pe card sa fie embosate si cardul sa fie de credit. Ce am mai auzit ca trebuie sa scrie explicit "Credit" pe card sa fie acceptat, sa fie adevarat?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Asta cu Credit/Debit e urmare a romanismelor bancilor locale.
Traditional cele embosate erau de credit.

In rest: Sixt, Avis, Hertz...

#3
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Ce vrei sa faci in Roma cu masina?

#4
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018
Subscriu, daca tii la sanatatea mentala, respectiv la buzunarul tau nu e recomandat sa conduci prin Roma (stress, posibilitatea sporita a unui acrosaj, Doamne fereste de vreun scuter luat pe capota).

#5
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

 danvlas, on 06 mai 2018 - 12:55, said:

Ce vrei sa faci in Roma cu masina?
vacanta

 dea_dimi, on 06 mai 2018 - 13:10, said:

Subscriu, daca tii la sanatatea mentala, respectiv la buzunarul tau nu e recomandat sa conduci prin Roma (stress, posibilitatea sporita a unui acrosaj, Doamne fereste de vreun scuter luat pe capota).

am mai condus in Roma, oricum mai mult o sa fiu prin imprejurimi. in oras, poate ca intr-o seara.

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Eu am avut cam peste tot relatii bune cu Europcar, nu-ti recomand firmele mici aparent ieftine pentru ca in final iesi mai scump. In rest trebuie sa fii atent ca la orice inchiriere, ce acopera asigurarea, sa scrii pe contract orice mica zgarietura, politica de combustibil etc

#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Plătește mai mult ptr asigurare cu excess zero.
Nu stiu cum sunt alții dar eu nu pot sta liniștit sa știu ca o pietricica sărita in parbriz, îți poate aduce reținerea întregii garanții.

In plus daca ai excess zero nu îți mai bati capul sa o verifici de zgârieturi când o iei si când o aduci.

Mai exista varianta unei asigurări mult mai ieftine la un thirth party ( ex: icarinsurance). Aceștia îți vor rambursa suma oprita drept dauna de compania de asigurări.

Edited by mihai!, 06 May 2018 - 15:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate