Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Idei practice pentru utilizatorii de cartela

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
cand ii vad pe cate unii cate eforturi fac sa ''fenteze'' reteaua cu aceste pseudo-optiuni ma umfla rasul.
domnilor, pentru mai putin de 1 leu pe zi (atat costa optiunea oficiala de 5 euro pe luna) credeti ca merita?
de asemenea, ma gandesc ca  vodafone ''pandeste dupa colt'' si nu o sa mai dureze mult pana cand aceste optiuni vor deveni istorie.
ps: sunt convins ca cei care platesc atat de putin sunt si cei mai inversunati/ virulenti cand nu le merge ceva sau cand nu au semnal peste tot...

Edited by maiorukaki, 07 May 2018 - 07:45.


#20
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Te inseli.  Anul asta nu am sunat nici macar odata la relatii clienti. Daca vorbesc putine minute la ce sa activez oferta standard?  Eu vorbesc 100 nationale.  La ce sa activez oferta cu 1000?

#21
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Danut, nu mai tin minte extraoptiunile au si SMS?

Multumesc

#22
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Un minut=1 sms national

#23
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003

View Postmaiorukaki, on 07 mai 2018 - 07:43, said:

cand ii vad pe cate unii cate eforturi fac sa ''fenteze'' reteaua cu aceste pseudo-optiuni ma umfla rasul.
domnilor, pentru mai putin de 1 leu pe zi (atat costa optiunea oficiala de 5 euro pe luna) credeti ca merita?
de asemenea, ma gandesc ca  vodafone ''pandeste dupa colt'' si nu o sa mai dureze mult pana cand aceste optiuni vor deveni istorie.
ps: sunt convins ca cei care platesc atat de putin sunt si cei mai inversunati/ virulenti cand nu le merge ceva sau cand nu au semnal peste tot...
Trebuie sa intelegi ca exista clienti si cu alte nevoi fata de tine, nu e vb (numai) de 1 leu pe zi. Ex concret: am patru centrale alarma(bogatan 4 case deh*), modele mai vechi care merg numai in 2G si numai pe baza de sms, sunt de fapt niste module adaugate la niste Paradoxuri care se tot incapataneaza sa functioneze. Desi sunt zile cateodata poate chiar  saptamani in care nu exista nici o comunicatie dinspre si spre ele acestea trebuie sa aiba semnal permanent.   Dupa parerea unora ar trebui sa fac abonament de 8 euro (minim-minim pe firma) cu 'jde milioane de minute si 3 giga net ptr fiecare numar ca asa e frumos, sa dau la varzafone niste bani sa sponsorizeze boschetareli gen sunwavefest  sau 5G ptr mia de utilizatori din tara sau si mai rau abonamente de 20 euro cu iphone inclus** cand eu am nevoie de max 100 sms pe luna si alea in retea, ptr ca deja am abonament de 30. Si inca doua de 20, deci imi permit mai mult de 1 leu pe zi dar asta nu m-a ajutat ca in timpul evenimentului mai sus amintit sa am o frumoasa retea ocupata exact cand aveam nevoie de ea, da marea si mareata firma vodafone are retea ocupata in Constanta si imprejurimi cam in fiecare seara de weekend de sezon. Iar rds merge rezonabil in aceleasi conditii cu mai putini bani. Cu MULT mai putin bani. Daca centralele erau 3G problema nu exista, rds ofera abonament 2 euro. Adevarul e ca exista cerere de abonamente de 2-3 euro pe 2G si ei stiu asta iar oricare dintre cei trei granzi care-l ofera primul ii va scoate din joc pe ceilalti doi ca nu toata lumea are nevoie de beneficii niciodata consumate, bani irositi, o mare parte o populatiei ar renunta oricand la miliardele de beneficii ptr un abonament de asta mai ales de cand exista whatsapp. Pana acum ptr astea 4 nr aveam optiunea senior (4 euro) dar daca se poate mai ieftin de ce nu, in loc de (4x4)x12 luni= 192 euro voi avea (4x5)x6= 120 euro, 70 euro diferenta = un plin de benzina, de ce sa-l dau degeaba la voda? Doar ptr ca odata la 2 luni trebuie sa scot simurile sa la bag in telefon si sa activez/ dezactivez optiunea?  Zic ca merita, eu ma uit la 70 euro.  La fel si vodafone. Numai aici sunt bastani care isi permit, este?

* famelie numeroasa.
** la englezia.

Edited by cristian_sen, 10 May 2018 - 16:50.


#24
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003

View Postdanutz1, on 05 mai 2018 - 23:02, said:

  • 50.000 MB din MyVodafone
  • 1500 MB din MyVodafone
  • 30.000 MB Net primesti la inscriere cu SMS DA la 2777
  • 30.000 MB aditional la asocierea unui alt numar
  • 10.000 MB Vodafone Shake - activare saptamanal cu 0 lei, adica 4x10.000 lunar


Intreb doar.
Aceste bonusuri se pot utiliza cu extraoptiunile Promo5 sau Gratuit6, nu trebuie cumva activa o extraoptiune de mnim 5E din oferta oficiala? Presupun ca bonusul e utilizabil doar in 3G.
Portez un numar pe cartela vodafone si vreau sa ma asigur.

#25
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Se pot utiliza cu Promo5 si vei avea 4G.

#26
DanHD

DanHD

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.07.2003
Multumesc.

#27
M3nt0r

M3nt0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.10.2006
am activat "oferta redusa"  de 3 euro la una din cartelele mele. Beneficiile sunt nelimitatat in retea, 150 min nationale si intl fix UE/sms nationale si 50 MB trafic de net. In My Vodafone apare ca " Ofera 5 Xmas2014". ma asteptam la mai multe min nationale , hmmm

#28
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
esti sigur? sunt mai multe primite ca bonus

#29
M3nt0r

M3nt0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.10.2006
Nu stiu de ce nu merge sa-mi editez postul anterior.

Da, dupa vreo ora de la activare am primit un vagon de bonusuri, am acum 1000 de minute nationale. Ma intreb daca la celelalte doua optiuni primesc tot asa in fiecare luna.

#30
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu se primesc bonusuri de minute. Promo5 are 100 de minute lunar iar Gratuit6 are 200.
In schimb se primesc (daca le activezi) toate bonusurile de net mentionate anterior.

Edited by danutz1, 19 May 2018 - 22:31.


#31
qazxswedc123

qazxswedc123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.12.2017
Atentie:

La "oferta redusa"  de 3 euro (Ofera 5 Xmas2014) NU se poate folosi niciun bonus de Internet in afara de bonusul de Internet nelimitat 1 zi sau 3 zile.
Pentru a putea folosi orice alt bonus  de internet optiunea de 3 euro (Ofera 5 Xmas2014) trebuie dezactivata si activata una de minim 5 Euro.

#32
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
Se poate daca o ai activa, evident. Este optiunea pe care o folosesc de luni bune si merg toate bonusurile de internet

#33
qazxswedc123

qazxswedc123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.12.2017
Mie mi-a luat din credit cu optiunea asta dupa ce a expirat optiunea de net nelimitat desi mai aveam multe alte bonusuri de net.
S-au modificat prioritatile diverselor bonusuri si regulile de consum (. . .)

Edited by qazxswedc123, 20 May 2018 - 10:50.


#34
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
ce modalitati de incarcare a cartelei folositi?

#35
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
La priza. Pana mea, sunt atatea la care poti avea acces.

#36
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

View PostCatalinr, on 20 mai 2018 - 08:51, said:

Se poate daca o ai activa, evident. Este optiunea pe care o folosesc de luni bune si merg toate bonusurile de internet

View Postdanutz1, on 19 mai 2018 - 22:30, said:

Nu se primesc bonusuri de minute. Promo5 are 100 de minute lunar iar Gratuit6 are 200. In schimb se primesc (daca le activezi) toate bonusurile de net mentionate anterior.

View Postqazxswedc123, on 20 mai 2018 - 10:40, said:

Mie mi-a luat din credit cu optiunea asta dupa ce a expirat optiunea de net nelimitat desi mai aveam multe alte bonusuri de net. S-au modificat prioritatile diverselor bonusuri si regulile de consum (. . .)
Da, asta este situția, chiar și mie mi-a luat din credit cu optiunea asta imediat dupa ce a expirat ''optiunea de net nelimitat 1 zi'' sau cea ''de 3 zile'', desi mai aveam multe alte bonusuri de net de zeci de mii de MB atât de la 'ruletă'' cât și din 'My Vodafone', 'Smart Family' și reîncărcare, fără existența unei extraopțiuni actuale de minim 5 euro, nu se pot utiliza respectivele bonusuri de zeci și sute de mii de MB. Așadar, da, cel puțin pentru anumite cartele pre-pay 'Vodafonre', s-au modificat prioritatile de consumare a diverselor bonusuri primite si regulile de consum care permit sau nu permit utilizarea lor.

View PostCatalinr, on 25 mai 2018 - 23:20, said:

ce modalitati de incarcare a cartelei folositi?
Aplicația 'My Vodafone' de pe telefonul mobil sau contul meu 'My Vodafone' atunci când utilizez PC ( computerul) sau laptopul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate