Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Earpad-uri casti anti transpiratie

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Salut.

Acum ca vara si-a intrat in drepturi (cam devreme) sunt in cautare de solutii anti transpiratie pentru niste casti over-ear. Ce fac cu earpad-urile din burete de la casti ? In cateva saptamani nu vreau sa-mi imaginez cum vor ajunge (miros, integritate etc).

Sa evit sa transpir nu e o optiune, rutina mea imi impune sa merg zilnic minim 2-3 ore cu transportul in comun in Bucuresti, si stiti ce sauna se face inauntru si cum curg apele pe calatori. Ceva earpad-uri universale din material impermeabil, gen vinilin sau ceva exista ? Ca eu nu prea am gasit. Se pot comanda pe dimensiuni ? Acum ascult muzica pe niste Roland RH-A7.

PS: din pacate nu ma pot impaca deloc cu castile in-ear.

Edited by BG_183, 05 May 2018 - 19:08.


#2
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca poti sa testezi undeva Fiio F9 o sa vezi ca sunt extrem de confortabile, nici nu le simti.

#3
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 BG_183, on 05 mai 2018 - 19:07, said:

PS: din pacate nu ma pot impaca deloc cu castile in-ear.
Pai ce au alea in-ear?
Si oricum sunt doua tipuri de casti mici - unele care intra in canalul auditiv(in-ear) si altele care stau in pavilionul urechii(earphones) in caz ca nu suporti sa ai ceva inauntrul urechii.

#4
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Am gasit intr-un singur loc ceva produs de o firma third party, de vinilin cred, imi iau sa vad cum sunt: https://www.ebay.com...s-/142652835135 . Din ce-am mai vorbit cu altii schimbarea padului schimba si amprenta sonora a castilor, asta ramane de vazut cat de mult.

 razor01, on 05 mai 2018 - 19:41, said:

Daca poti sa testezi undeva Fiio F9 o sa vezi ca sunt extrem de confortabile, nici nu le simti.

Sper. Merg sa le incerc. Si cu ocazia asta testez si output-ul balanced al playerului. Chiar ma gandeam la niste casti balanced.



 PopaXXX, on 05 mai 2018 - 19:50, said:

Pai ce au alea in-ear?
Si oricum sunt doua tipuri de casti mici - unele care intra in canalul auditiv(in-ear) si altele care stau in pavilionul urechii(earphones) in caz ca nu suporti sa ai ceva inauntrul urechii.

Stii senzatia acea cand bagi capul in apa ? Cam asa ma simt eu cand imi bag dopurile alea in urechi, ca si cum as face scufundari. Bine, pana acum am incercat doar cu dopuri ieftine, poate la cele mai scumpe se schimba ceva.

La cele de tip earphones inca sunt in cautare de unele care sa stea lipite cu difuzorul de canalul auditiv, pentru ca altfel daca se departeaza cativa milimetri deja se pierde din raspunsul pe joase si chiar medii, probabil am o ureche atipica sau ceva de nu stau la mine. Am avut ceva misto de la Sennheiser, cu carlig dupa ureche, ajustabil, dar pacat ca nu stateau lipite, totusi nu ma deranja atat de mult. Dar acum nu mai fac compromisuri, dupa ce am investit si in player si in amp si urmeaza si in casti.

#5
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009

 BG_183, on 06 mai 2018 - 14:38, said:

Stii senzatia acea cand bagi capul in apa ? Cam asa ma simt eu cand imi bag dopurile alea in urechi, ca si cum as face scufundari. Bine, pana acum am incercat doar cu dopuri ieftine, poate la cele mai scumpe se schimba ceva.

Nu cred ca vei avea probleme cu Fiio F9 în această privință, pentru că au un orificiu prin care eliberează presiunea din canalul auditiv ( și nu numai F9, în ziua de azi sunt o mulțime de căști care au așa ceva ).

Și eu recomand F9, sunt niște căști foarte bune în acest segment de preț.

Edited by alexx20alexx, 06 May 2018 - 19:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate