Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Laptop Medion Akoya se incinge procesorul

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postfreenet363636, on 06 mai 2018 - 09:47, said:

citeva pagini de net si un word le poate duce, trebuie, inca!
Procesorul ala e ingenuncheat de browser, renunta la Firefox si foloseste pale moon.

#20
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postr_murphy, on 05 mai 2018 - 17:11, said:

@ 159 - nu stiu ce procesor are, dar uite ce configuratie am eu si zbarnaie (adica de ajuns pentru necesitatile mele Posted Image )
wot la 45-60 fps pe minim .."se pune" ?!?!

Ajuta foarte mult timpul de acces mult mai mic (SSD vs HDD) si probabil si gestionarea mai eficienta a resurselor (W10 vs W7).

#21
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
eu il am de acum 9 ani si atunci era bine cotat pe site-uri si am fost foarte multumita de el. si e foarte usor si o claritate a imaginii cum nu prea aveau multe lapt la vremea aia.\uite colea: Our Verdict
An excellent netbook with an increasingly popular 11.6-inch screen and a host of features, but a poor keyboard sadly lets it down
For
    Excellent screen
    Excellent connections
Against
    Difficult keyboard
dar nici keyb nu e asa dificil nu inteleg de ce zic ei acolo asa... e foarte confortabil pt mine si are si tastatura plata asa cum vreau eu. doar nu imi place la el ca uneori mai sare pozitia cursorului pe alt rind, probabil ating eu pad-ul in graba cind scriu.

multumesc vimann, o sa incerc pale moon ala. e chiar asa avantajos la resurse fata de chrome si firefox? si probabil ca ar trebui sa incerc si un w10 pe el, varianta mica desigur, sa vad ce fel se comporta. poate va fi gestionat mai usor, precum spui, 159. multumesc

#22
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Te sfatuesc pe cat posibil sa mai folosesti si programe portabile. Au avantajul ca nu-ti murdaresc sistemul si la nevoie le muti usor pe un hd.
Firefox in versiune portabila e mult mai usor si merge la perfectie. Il gasesti pe portableapps.com.

Faci bine ca folosesti la maxim laptopul ala. Aruncatul cu banii e un sport nociv.

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Chrome este in prezent cel mai resursofag browser de pe piata.

Insa la procesorul ala chiar sistemul de operare este prea mult - cel mult XP ar fi mers bine pe el. Chiar cred ca laptopul a avut XP prima data.
Am si eu ceva - un Atom de a doua generatie luat acu 10 ani. - cu XP era ok, 7 abia se misca, pana si 8.1 mergea mai rapid ca 7 ca sa nu zic ca si 10 merge pe el mai bine ca 7 - dar mai prost ca restul. I-am pus Linux Mint si mai supravietuieste.
Legat de incalzire... poate o curatare n-ar strica, dar si Atomul meu se cam incalzeste.

#24
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Eu as instala Ubuntu MATE in locul Windows-ului si as folosi pentru navigare browserul Midori.

Edited by LensFlare, 07 May 2018 - 10:07.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Degeaba recoamaandati distributii linux, initiatorul habar nu are sa lucreze pe astfel de sisteme de operare.

Edited by MembruAnonim, 07 May 2018 - 11:29.


#26
Arizona

Arizona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 29.11.2005
Corect, 97.7% din populația planetei habar nu are să lucreze cu astfel de sisteme de operare:
https://netmarketsha...ments":"-1000"}

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Am facut mai demult un test - cu Linuxul si programele uzuale instalate - iconitele pe ecran - n-a avut nimeni nicio problema sa lucreze in linux.
Probleme sunt mai mult la instalare si configurare.

Si la un PC atat de vechi e cam ultima solutie in special la navigarea pe net.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate