Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Laptopul nu imi vede fisierele video

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Atunci când conectez telefonul mobil la laptop cu cablul usb pentru a transfera fisiere (prin Bluetooth dureaza o vesnicie), laptopul vede exclusiv fisierele jpg.
Acelasi lucru si când conectez prin cablu aparatul foto Sony. Vede doar pozele.
Am descarcat intre timp VLC si BS Player si acelasi drac.
Ajutor!

#2
sanhan

sanhan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.02.2018

 Crisssg, on 05 mai 2018 - 15:22, said:

laptopul vede exclusiv fisierele jpg.
Acelasi lucru si când conectez prin cablu aparatul foto Sony. Vede doar pozele.
O fi și asta vreo formă de daltonism.
Al meu în mod cert e orb ca o cârtiță. L-am studiat cu foarte mare atenție și, în mod sigur, nu are ochi adica cert nu poate să vadă ceva.

LE
Ai și tu vreun XP prin vreun laptop fabricat acum 15 de ani de nu vrei să dai niciun alt amănunt? Ți-e jenă?

Edited by sanhan, 05 May 2018 - 15:33.


#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ce treaba ar avea 2 playere video cu transferul unor fisiere ?!
Ce windows, ce telefon, ce laptop ai ?
A mers vreodata bine sau ai avut mereu aceasta problema ?
Poti sa probezi pe alt calculator ?
Daca ai telefon cu Android, ai activat USB Mass storage sau MTP sau Media transfer ? (adica, dupa conectare, tragi bara de sus stinga si dai pe USB.... ceva....)
Daca ai iphone, ai copiat prin iTunes (desi la mine merge si direct, vede si pozele si video) ?

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Transferul de date este transfer de date. Nu conteaza ce transferi. Se va face la fel, fie document, fie foto, fie film.

Poate tu incerci altceva , dar nu explici cum trebuie.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Scuze dar mi-am pierdut globul de cristal
Ce telefon ?
Ce laptop ?
Ce SO ?
Ce model de aparat foto ?

#6
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
In momentul in care deschid pe laptop continutul media al telefonului sau al camerei foto pt a transfera fisierele imi arata doar pozele, desi printre ele sunt si filmulete. Pot copia si transfera doar pozele, filmuletele nu imi apar efectiv! M-am gandit ca nu are instalat program pt fisiere video, de aceea. Desi automat are windowsul acel wmp ...
Laptopul e nou (cumparat de 3 zile) si are windowsul instalat, asa l-am cumparat. Pe cel vechi nu aveam problema asta. Mufam telefonul / aparatul ... copiam ce voiam eu din el ... poza sau filmare, nu conta, le vedea pe toate nu doar jpg.urile ca acesta. Revin cu modelele daca conteaza chiar asa de tare.

#7
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

 Crisssg, on 05 mai 2018 - 18:10, said:

Revin cu modelele daca conteaza chiar asa de tare.
Cu asta trebuia sa incepi plus sistemul de operare.

#8
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Telefon Samsung S7
Laptop HP 15-bs020nq Intel Core i3, windows 10
Aparat foto Sony DSC-HX60

#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
1. instaleaza pe telefon airdroid, creaza-ti un cont gratuit la ei, pune online calculatorul si telefonul in aceeasi retea.

2.deschide un browser web, mergi la adresa web.airdroid.com, logheaza-te cu userul si parola alese la crearea contului

3. incarca si descarca fisiere de orice tip (inclusiv video) folosind acest sistem

Attached File  Clipboard01sssssss.jpg   320.68K   2 downloads

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Cauta fisierele exact in locatia lor. Cu orice manager de fisiere. Total Commander e excelent.
Merge desigur si cu Explorer din Win.

#11
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Pe vremea mea mergea cu cablul Posted Image ce-a evoluat tehnologia asta, maica .........

#12
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
cu siguranta, cablul merge si azi. atita doar ca folosind cablul, trebuie sa sti exact unde anume sint stocate (in cazul tau) filmele si sa le iei de acolo, folosind un file manager pe pc


Attached File  Clipboard01aaaa.jpg   180.48K   9 downloads

#13
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
De pe laptop te conectezi la telefon ca la un mediu de stocare extern. Ca la orice banal usb stick. Ce folosesti pentru a te conecta la telefon? Ai soft dedicat pentru telefonul tau sau conectare generica , ca mediu de stocare ?
La conectarea telefonului la laptop ti-a cerut sa instalezi ceva drivere sau a mers automat ?
Filmele sunt in aceeasi locatie cu foto ?(SD sau memorie interna tel) ?

#14
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Pe aparat sunt stocate in foldere pe zile. Pur si simplu exista folderul 1 mai 2018 .... 2 mai 2018 ..... etc. Deschid folderele respective pe aparat si vad poze alternate cu filmulete. Deschid folderul respectiv pe laptop si vad exclusiv pozele...
In telefon sunt stocate in folderul "Camera", atat poze cat si filmulete. Deschid folderul "Camera" pe laptop ..... doar poze!!
Ma doare capul ... sincer.

#15
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Cand deschizi folderul din laptop vezi sa fie activata optiunea "all files" , nu doar pictures, sau image.

#16
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Nu mi-a cerut sa instalez nimic. Ma intreaba ce vreau sa fac: sa il incarc; sa ascult muzica parca; sa accesez fisierele ... iar eu aleg sa accesez fisierele, evident.

#17
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
aaaaaa... pe android, aplicatia (implicita) "galerie" iti vede TOATE pozele si TOATE filmele la un loc, chiar daca ele sint stocate in foldere diferite. de fapt cred ca de asta se ocupa indexarea fisierelor in android.
daca accesezi continutul telefonului de sub windows, nu vei gasi aceste elemente la un loc, va trebui sa sti unde sa le cauti...

#18
Crisssg

Crisssg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.05.2018
Le-am cautat de mi-a venit rau ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate