Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Problema toba sport 2t

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IrimiaA

IrimiaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2017
Salut!
Mi-am cumparat de curand o toba sport  scuter pt un scuter MBK Ovetto din 97'. Toba este china, dupa ce am pus-o scuterul mnu mai tragea ca inainte, cauza fiind restrictiile din ea, asa ca am taiat=o, am scos restrictiile si am montat-o la loc. Acum scuterul trage mai bine, dar  tot nu trage ca atunci cand avea toba veche. Vreau sa ma lamuresc daca problema ar fi din cauza  gazelor care ies acum prea usor? sau cum as putea sa rezolv problema

Edited by IrimiaA, 05 May 2018 - 14:29.


#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Cumperi o toba originala ?!? Evacuarea este foarte importanta la motoarele 2T

Edited by keta, 05 May 2018 - 14:32.


#3
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostIrimiaA, on 05 mai 2018 - 14:25, said:

Salut!
Mi-am cumparat de curand o toba sport  scuter pt un scuter MBK Ovetto din 97'. Toba este china, dupa ce am pus-o scuterul mnu mai tragea ca inainte, cauza fiind restrictiile din ea, asa ca am taiat=o, am scos restrictiile si am montat-o la loc. Acum scuterul trage mai bine, dar  tot nu trage ca atunci cand avea toba veche. Vreau sa ma lamuresc daca problema ar fi din cauza  gazelor care ies acum prea usor? sau cum as putea sa rezolv problema
O toba de evacuare e proiectata astfel incat sa accelereze evacuarea gazelor. Trebuie sa vezi cum e compartimentata/structurata cea veche si sa construiesti una daca nu gaseti originala. Orice tesitura in interior afecteaza viteza de evacuare.

#4
IrimiaA

IrimiaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2017
As vrea sa rezolv ceva cu toba aceasta noua, in caz ca nu exista nimic de facut o sa o pun pe cea veche inapoi
Vreau sa mentionez ca acum toba asta "sport" e goala, am scos tot din ea

Edited by IrimiaA, 05 May 2018 - 14:34.


#5
IrimiaA

IrimiaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2017
As mai astepta niste sfaturi daca se poate

#6
StarLordRO

StarLordRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.08.2017
Cu cat se aude mai tare cu atat mai mult pierzi si din viteza si/sau putere, eu o recomand pe cea stock.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate