Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Mate 10 Pro vs P20 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

Poll: Mate 10 Pro vs P20 Pro (46 member(s) have cast votes)

Ce ati alege dintre cele doua telefoane la prelungire abonamet?

  1. Mate 10 Pro (21 votes [45.65%] - View)

    Percentage of vote: 45.65%

  2. P20 Pro (25 votes [54.35%] - View)

    Percentage of vote: 54.35%

Vote Guests cannot vote

#19
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Iti doresc succes la îndoit telefoane... Important e sa reziste la zgârieturi... Oricum majoritatea vor fi folosite în folii și huse hidoase. Diferente sunt între cele doua clar. Eu unul am avut și mate 10pro fata de alții care doar s.au jucat câteva minute cu unul din ele. Ținând cont ca ce am luat pe mate10 pro am dat pe P20pro clar cel din urma e peste mate.
Cat despre 5g... Abia ce avem 4g și ala în oraș pana sa folosesc 5g cu succes mai schimb vreo 2-3 telefoane.

#20
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001

View Postanetgrup84, on 05 mai 2018 - 14:58, said:

.. cu succes mai schimb vreo 2-3 telefoane.
Asta era și ideea. Posted Image

#21
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
@anetgrup84 eu vreau p20 pro pentru:
-gesturile de care ai amintit,este super simplu si ramai cu tot display ul
-deblocarea rapida cu amprenta plus deblocarea cu fata
-design
-camere
-alte cateva gesturi pentru captura de ecran si impartirea acestuia...
Ce ma face sa fiu sceptic?
-marimea in primul rand
-eventual lag sau mai degraba eventuala lipsa de fluiditate i as spune,am impresia ca tranzitia nu se face fluid,dar eu am butonat 20 de minut intr un orange telefonul...

#22
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Mărimea? E mai compact ca un mate 10 pro sta mai bine in mana husa însă cu care vine e cam bulky. Perioadele de tranziție se pot scurta de la 1x la 0.5x din developers option. Poate ai butonat un exemplar măgarit și avea perioada de tranziții și animații mărite.
Notch ul e cam degeaba totuși e ok ca pe partea din stg și dr Notch ului îți apar informații cu privire la notificații rețea baterie ora care și alea ocupa spațiu. Dacă te deranjează gaura neagra pe mijloc poți opta ca informațiile mai sus menționate sa îți apară pe fond negru. Oricum nu se folosește la altceva partea de display din Notch decât pt acele notificări baterie semnal etc

#23
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,637
  • Înscris: 28.11.2001

View Postanetgrup84, on 05 mai 2018 - 14:35, said:

Ceea ce m. Am obișnuit și îmi place sa folosesc la P20pro sunt gesturile butonului home astfel am scăpat de butoanele on screen găsesc ca fiind o găselniță benefica
Ce gesturi sunt pe P20P în plus față de cele de pe M10P (care sunt pe amprentă evident)?

#24
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Pai home buton îl poți folosi ca butoane on screen apeși 1 data e Back ții apăsat e Home și dai slide stg sau dreapta intri în aplicații recente. Nu țin minte sa fi avut asa ceva pe mate10 pro și oricum dacă baga în următorul update ar fi mai ciudat de folosit cu senzorul pe spate

Edited by anetgrup84, 05 May 2018 - 15:39.


#25
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Da stiu ca pot umbla la tranzitie,stiu tot ce mi ai spus,schimb des telefoanele,ma uit la reviewuri,dar intotdeauna pana nu pui mana pe un telefon nu poti avea o concluzie.
Legat de dimensiune,folosesc un iphone 8 tocmai pentru ca imi place marimea,il folosesc lejer cu o mana.

#26
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012
Daca merg pe P20 Pro o sa cumpar culoarea Twilight. Sa il simt acolo :)).

Bine de stiut ca si Mate-ul are recunoastere faciala, insemna ca tehnologia exista dar nu e folosita. Ma gandesc ce ar mai putea implementa pe viitor. Cartofi prajiti?

#27
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nu e nici o "tehnologie". E folosita doar camera frontala. Nu-i aceeasi chestie.cu iris scanner-ul de pe Samsung sau Face ID,

#28
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Recomand P20 (toate si oricare versiune din cele 3).
Inafara de seria P20 si Honor 10, restul modelelor Huawei arata foarte urat.

#29
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012

View PostKroghy, on 05 mai 2018 - 20:49, said:

Recomand P20 (toate si oricare versiune din cele 3).
Inafara de seria P20 si Honor 10, restul modelelor Huawei arata foarte urat.

Kroghy, daca promit ca imi cumpar un Audi A4 mai bine dotat ca al tau, lasi sfaturile legate de telefoane altora care chiar se pricep? Multumesc.

View PostAstroNut98, on 05 mai 2018 - 20:45, said:

Nu e nici o "tehnologie". E folosita doar camera frontala. Nu-i aceeasi chestie.cu iris scanner-ul de pe Samsung sau Face ID,

Pentru mine tot ceva de genul "nave spatiale" pare. E o alegere dificila pentru ca nu stiu daca merita diferenta de 650 de lei pentru hardware identic. Luni am de dat un raspuns celor de la Vodafone. Sunt prea asemanatoare ca sa imi fie usor de decis.

#30
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Dacă nu ai altceva de făcut cu banii merită. Eu personal as merge pe P20pro dacă ar fi vorba de 650 lei diferența. Dar dacă ești în asa mare cumpănă sa dai 650 lei în plus pt P20pro atunci nu cred ca merita diferența :D

#31
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postparanoiaaaa, on 05 mai 2018 - 21:27, said:

Pentru mine tot ceva de genul "nave spatiale" pare. E o alegere dificila pentru ca nu stiu daca merita diferenta de 650 de lei pentru hardware identic. Luni am de dat un raspuns celor de la Vodafone. Sunt prea asemanatoare ca sa imi fie usor de decis.
Eu sincer n-as merge pe nici unul din ele. Sau daca tii neaparat sa fie Huawei, ti s-a pus tie pata pe ei si vrei sa ajuti economia Chinei, Mate 10 Pro.

Dar ai alte variante mai bune sau cel putin la fel de bune dar pe care poate le-ai trecut cu vederea: Note 8, LG V30, HTC U11+, Xiaomi-uri, etc.

#32
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012
Nu e vorba doar de bani, design, senzorul pe spate (nu pe fata ca la Samsungurile alea vechi), rezistenta. Plusuri si minusuri.

#33
TheKingLuca

TheKingLuca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.05.2018
Cum poți pune Face Unlock pe Mate 10 Pro? Chiar ma interesează, mersi

#34
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Dacă nu ai ultimul update nu poți pune face unlock. Dacă nu îți apare în setări la deblocare ecran nu ai ultimul update

#35
TheKingLuca

TheKingLuca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.05.2018

View Postanetgrup84, on 06 mai 2018 - 11:14, said:

Dacă nu ai ultimul update nu poți pune face unlock. Dacă nu îți apare în setări la deblocare ecran nu ai ultimul update
OK, și cum iau cel mai recent update?

Edited by TheKingLuca, 06 May 2018 - 12:43.


#36
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Vezi pe topicul specific Mate 10 Pro.
Implica aplicatia Firmware Finder.
Dar citeste mai mult de-acolo, trebuiesc intelesi anumiti pasi si, mai ales, ce trebuie sa faci daca ceva nu merge cum trebuie.
Partea buna e ca il poti "invia" din aproape orice situatie d-asta neplacuta.

Edited by shymano, 06 May 2018 - 13:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate