Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Alo! UPC? - Bună, sunt Andreea, ghidul tău Vodafone

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Toata lumea asteapta sa vada aceasta mutare, dar am o intrebare :
1" Vor mai fi atat de darnici la retentie dupa preluarea UPC de catre Vodafone"
2 " Ce beneficiu as putea avea daca raman in forma actuala ( doar Net si Tv de la ei) fara sa obtin telefonie mobila ( la mine in zona Vodafone ofera doar H , doar concurnta are 4G) "

#38
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View Postunbrutus, on 04 mai 2018 - 21:49, said:

inca un jucator ? e invers, unul mai putin, si tot mai mult spre monopol.
Exact.
In loc sa apara un jucator nou pe piata (Vodafone) care sa fie concurential, a disparut un jucator in structura Vodafone, care nu va avea nici un motiv sa fie concurential, ca au baza de clienti asigurati.

Primul pas, vor urca preturile sa fie asemanatoare cu cele Orange... grila minima la pret mare, si tot ce are acum UPC in grila clasica va deveni grila premium cu extra canale la pret mai mare.
Doar trebuie sa recupereze banii bagati in retelele astea UPC pe care le preia din Europa.

#39
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Eu abea astept :)

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postromangx, on 05 mai 2018 - 09:26, said:

Exact.
In loc sa apara un jucator nou pe piata (Vodafone) care sa fie concurential, a disparut un jucator in structura Vodafone, care nu va avea nici un motiv sa fie concurential, ca au baza de clienti asigurati.

Ba nu e deloc asa, furnizori cu servicii integrate sunt fix 3: Telekom, RDS si Orange. La astia trei se va mai adauga inca unul, deci concurenta va creste!
Referitor la cresterea preturilor in acelasi timp cu scaderea benificiilor incluse, nu cred sa fie cazul. Avem deja exemplul Orange, care cu oferta "Love" da preturi foarte bune la pachete fix mobil, deci probabil si restul competitorilor vor trebui inevitabil sa se alinieze.

Edited by MembruAnonim, 05 May 2018 - 11:10.


#41
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Tocmai cand se pregatea upc ca intr-un orasel din Germania sa lanseze experimental, revolutionara viteza de 50Mbps upload... s-a vandut sandramaua...

#42
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,801
  • Înscris: 14.10.2008
Mi-ar fi placut sa se vanda la RDS dar pentru concurenta e mai bine Vodafone(poate ca nici Consiliul Concurentei nu ar fi dat voie), plus ca s-au vandut toate UPC-urile la pachet, nu doar cel din Romania si/sau Ungaria.

Oare aria se va redenumi Vodafone Fix sau se va alipi la cea Vodafone? Nu, Vodafone Fix (ex UPC Romania) cel mai probabil.

#43
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
.

Edited by FireSky, 09 May 2018 - 08:52.


#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View Poststlk, on 05 mai 2018 - 01:34, said:

Cu ce sa-i afecteze pe clienti UPC? O sa le trimita la toti o instintare scrisa  prin care se arata clientior UPC  ca apartin de VDF si o sa-i puna sa semneze ca sunt de acord cu termenii si conditiile impuse de  VDF,
Pai da, cu astea pot afecta... daca si vrei desigur.

#45
Craig1393

Craig1393

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 05.04.2017
Cred ca UPC va stopa extinderea in noi localitati pana la finalizarea achizitiei de catre Vodafone.

#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Nu vor face acest lucru. Posted Image

Altă chestie:

Liberty Global a fost de acord să furnizeze anumite servicii de tranziție pentru o perioadă de până la patru ani. Aceste servicii sunt legate în special de funcționarea rețelei și de tehnologia informației. Taxele anuale vor depinde de nivelul actual al serviciilor solicitate de către Vodafone.

View PostNeaceasca85, on 06 mai 2018 - 19:22, said:

Mi-ar fi placut sa se vanda la RDS dar pentru concurenta e mai bine Vodafone(poate ca nici Consiliul Concurentei nu ar fi dat voie), plus ca s-au vandut toate UPC-urile la pachet, nu doar cel din Romania si/sau Ungaria.
Oare aria se va redenumi Vodafone Fix sau se va alipi la cea Vodafone? Nu, Vodafone Fix (ex UPC Romania) cel mai probabil.
Deocamdată nu cred că trebuie redenumit. Abia în vara lui 2019 se va finaliza tranzacția și probabil prin 2020 vor începe schimbările.

https://www.paginade...iliarde-de-euro

Edited by Kalman2007, 09 May 2018 - 19:33.


#47
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,197
  • Înscris: 07.01.2007
Gata, mi a zis amicul meu care lucrează la UPC ca azi au avut ședința si ca i-au anunțat oficial ca s-a batut palma, Vodafone vor prelua afacerile UPC din Romania, Germania, CEHIA, SLOVACIA, UNGARIA si POLONIA,
Totuși va dura ceva timp, prima data cica trebuie sa analizeze comisia europeană tranzacția si va dura cel puțin 1 an sa dea verdictul.

#48
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

View PostDanosul, on 09 mai 2018 - 19:29, said:

Gata, mi a zis amicul meu care lucrează la UPC ca azi au avut ședința si ca i-au anunțat oficial ca s-a batut palma, Vodafone vor prelua afacerile UPC din Romania, Germania, CEHIA, SLOVACIA, UNGARIA si POLONIA,
Totuși va dura ceva timp, prima data cica trebuie sa analizeze comisia europeană tranzacția si va dura cel puțin 1 an sa dea verdictul.
Vodafone Group Plc a semnat un acord pentru preluarea operațiunilor Liberty Global din România, Germania, Republica Cehă și Ungaria, în urma unei tranzacții cu o valoare totală de 18,4 miliarde de euro, ce face parte din strategia companiei de a investi semnificativ în convergență în țările din Europa în care operează.

Au trimis și mail angajaților, au fost anunțați și cei de la Focussat că acolo totul rămâne la fel, DTH-ul nu o să fie preluat.

https://forum.softpe...at-upc-romania/

http://www.paginadem...iliarde-de-euro

Edited by Kalman2007, 09 May 2018 - 19:54.


#49
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Este official!
Vodafone își va întări poziția pe segmentul de servicii convergente prin achiziționarea UPC România
https://www.vodafone...mania/index.htm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate