Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

intoarcere clip video, MP4 la 90° dreapta

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Am filmat un clip de 1 minut cu un telefon(Huawei P8 Lite) si la redare imi apare culcat!
Cum il pot intoarce pe verticala? Sper ca am nimerit aria, daca nu, rog un moderator sa ma "relocheze".

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Daca vrei varianta simpla si fara batai de cap, il incarci pe YouTube ca nelistat, il intorci cum vrei si apoi cand e procesat, il descarci la cea mai buna calitate disponibila. E posibil sa mai scada din calitatea clipului. Mai era o varianta cu VLC-ul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xqJmWqnddeU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vezi si https://www.howtogee...ve-movie-maker/

Edited by tigerheart, 03 May 2018 - 21:55.


#3
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

 myshyk, on 03 mai 2018 - 21:40, said:

Am filmat un clip de 1 minut cu un telefon(Huawei P8 Lite) si la redare imi apare culcat!
Cum il pot intoarce pe verticala? Sper ca am nimerit aria, daca nu, rog un moderator sa ma "relocheze".
Scrie asta: „How to Rotate a Video 90 Degrees on Windows” în fereastra de căutare de la Google și ai o listă suficientă ca să te descurci. În general, poți găsi astfel singur răspunsuri la toate întrebările pe care ți le pui! :P

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
E bine ca producatorii de telefoane iau masuri impotriva alora care filmeaza vertical. Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Bt9zSfinwFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cea mai simpla solutie la problema ta e asta https://rotatemyvideo.net/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5tbsTwFzmC8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

 SpeedDemon, on 03 mai 2018 - 22:03, said:

E bine ca producatorii de telefoane iau masuri impotriva alora care filmeaza vertical.
- Nu e de ajuns, ar avea cost zero să pună senzorul gata rotit, astfel încît să iasa filmat orizontal la telefonul vertical, sau și mai bine un senzor pătrat (ar fi cu f. puțin mai scump), în plus ar fi ca o nouă șmecherie de marcheting, iar toată lumea cîștigă:
”Doar cu telefonul XXX filmarea iese cum trebuie!”

Edited by silverflower, 04 May 2018 - 05:44.


#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
Cita vreme raportul de aspect al majoritatii monitoarelor/ecranelor este 16/9 sau apropiat, nu o sa vezi senzor "patrat".



#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 stancosty, on 03 mai 2018 - 21:55, said:

Scrie asta: „How to Rotate a Video 90 Degrees on Windows” în fereastra de căutare de la Google și ai o listă suficientă ca să te descurci. În general, poți găsi astfel singur răspunsuri la toate întrebările pe care ți le pui! Posted Image
Multumesc, exact asta am facut dupa postare, doar ca in romanest,.... Nu ma gandisem inainte. Traiasca VLC-u´!
Si de mirare ca nu mi-am luat portia de misto-uri cf.  sloganului"pai nici atata nu stii?"Posted Image Posted Image
Oricum, multumesc pentru ajutor, m-am rezolvat.Posted Image Posted Image

Edited by myshyk, 04 May 2018 - 07:44.


#8
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

 tEo, on 04 mai 2018 - 06:39, said:

Cita vreme raportul de aspect al majoritatii monitoarelor/ecranelor este 16/9 sau apropiat, nu o sa vezi senzor "patrat".
- Omule, ar face ”crop” automat sau la dorință.

Edited by silverflower, 04 May 2018 - 17:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate