Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

BMW 320D E90

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Salutare tuturor,

Astazi am fost cu masina la BMW Cobalcescu pentru o rechemare in service. Problema era aeroterma si ceva cablaje conexe.
Fusesem acum vreo luna pentru constatare si astazi s-a facut operatiunea de inlocuire.
A durat vreo 2 ore cu totul. Nu m-a costat nimic.

Cat despre masina, merge bine. Am inceput sa o mai scot cate putin, iar luna asta are de facut peste 1000 de km deja programati.
I-am pus tot astazi un set nou de stergatoare. Am ales Bosch Aerotwin si la prima vedere sunt ok.
Evident, am reusit sa rup o clema de la protectia de stergator si acum nu se mai aseaza perfect. Nu stiu unde gasesc sa cumpar alta.
Am observat ca aveam protectie doar la stergatorul de la sofer. Probabil celalalt a fost rupt / pierdut. Nu mi-a sarit niciodata in ochi pana azi, cand am umblat la ele.

De asemenea, cei de la BMW mi-au scris o mentiune ca e ceva defect la torpedou, la sistemul de prindere. Am observat ca se cam misca atunci cand e deschis, insa nu imi dau seama ce e stricat acolo.
Probabil o sa ma opresc in perioada urmatoare pe la un parc de dezmembrari sa vad ce gasesc.
Am pe lista si niste manere de la usile din spate si cea a pasagerului. Sotia primului proprietar a ros cu inelul partea interioara a acelor manere si acum se simt aiurea. Nu stiu daca gasesc manerele separat, sau cu fete de usi. Daca n-ar fi scump, as lua chiar si cu fete de usi.

Va mai tin la curent.

#92
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Pana la parcul de dezmembrari cauta la OLX, ca e mai simplu. Vezi ca fetele de usi se vand de multe ori fara ornamente si sub 600 de lei nu iei ceva in stare buna. Manere de alea se gasesc inclusiv China sau pe ebay, depinde cum o fi transportul.

#93
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Am gasit ceva anunturi pe olx. Mersi de pont.

#94
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Salutare,

Astazi am pus din nou masina la vanzare. Poate va fi cu noroc de data asta.
Sunt din ce in ce mai convins de faptul ca vreau o masina cat mai noua, pe benzina, si as vrea sa folosesc banii de pe BMW ca avans.
Daca e cineva interesat de masina, astept un mesaj.

Link de pe olx:
https://www.olx.ro/o...47-IDcbkgz.html

Numai bine!

#95
FlorinMihai

FlorinMihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 19.04.2012
Salutare,

Masina a ajuns la noul proprietar, in Cluj Napoca.

Eu am trecut la next level si probabil voi face un nou jurnal de bord.

Va multumesc tuturor pentru atentia si timpul acordat acestui topic!

#96
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 13.11.2012
Cu cat l-ai dat pana la urma?
Hai ca suntem curiosi,ce urmeaza?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate