Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Constructie anexa apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 02.05.2008
owl1960 nu inteleg ce te agiti atata? are acordul vecinilor deci oamenii nu sunt deranjati, tu esti dar ghinion nu esti vecin cu ea. Are proiect, autorizatie deci face totul legal care-i problema ta de fapt?

Nici macar nu a spus ce face, doar s-a speculat

#20
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View Postrelu11051, on 02 mai 2018 - 15:58, said:

are acordul vecinilor deci oamenii nu sunt deranjati, tu esti dar ghinion nu esti vecin cu ea.
Eu stau in blocul vecin si de la etajul patru ma uit la ea in curte cum te uiti tu in plama cand alegi niste monezi pentru automatul de cafea.
Chiar nu vreti sa intelegeti ca deja este suficienta rromie in constructii ca sa mai facem si noi ceva in sensul asta.
Daca voi tineri cu carte mutati in blocuri noi aveti vise erotice cu balcoane inchise si cotete pe langa blocuri la bosorogii aia de pe vremea lui ceausescu ce pretentii sa mai ai?
Adica eu am plecat din Ferentari de scarba vecinilor m-am mutat in popesti in cartier nou cu oameni tineri cu  carte ca sa patesc acelasi lucru ca in Ferentari.
E uite ca in Ferentari de toate am vazut dar cotete pe langa blocuri nu sunt.

#21
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 02.05.2008
Deja o dai in SF, asa poti sa zici ca stai la casa si vecinul de langa tine face piscina, si zilnic e galagie, sau isi vopseste casa roz bonbon. Ce te faci atunci?
Ai 2 variante:
Te muti
Nu te mai uita in curtea altuia, uita-te in a ta.

Pentru initiatoare:
Sa plantezi niste salcami pe marginea terenului, cresc repede si nu mai este colegul zgariat pe retina

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bufnita, nefericit mai esti mai. Rezolvarea problemelor tale este : Muta-te la casa, cu curte mare...foarte mare, sa nu-ti vezi vecinii. In momentul in care ai aflat ca are autorizatie trebuia sa incetezi. Stii de ce am intervenit, am un vecin la fel de ...optuz ca tine.

#23
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View PostMembruAnonim, on 02 mai 2018 - 16:19, said:

Bufnita, nefericit mai esti mai.
De unde stii tu ca sunt nefericit?

View PostMembruAnonim, on 02 mai 2018 - 16:19, said:

Rezolvarea problemelor tale este : Muta-te la casa, cu curte mare...foarte mare, sa nu-ti vezi vecinii.
Asta te rog sa ii recomanzi lui lungutza pentru ca acolo poate sa isi faca o colectie de cotete!

View PostMembruAnonim, on 02 mai 2018 - 16:19, said:

In momentul in care ai aflat ca are autorizatie trebuia sa incetezi.
Serios?
Unde ati mai vazut voi in Romania cotete pe langa blocuri?
Autorizatiile se dau pe spaga sau nu se dau deloc.

View PostMembruAnonim, on 02 mai 2018 - 16:19, said:

Stii de ce am intervenit, am un vecin la fel de ...optuz ca tine.
Optuzi sunteti voi pentru ca credeti ca daca ati platit un avans de 5% si trei rate aveti dreptul sa aduceti modificari la fatada blocului dupa cum credeti voi.

Edited by owl1960, 02 May 2018 - 17:25.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are rost sa mai continuam .Orice se poate modifica cu o autorizatie . Daca a respectat legea, obtinand o autorizatie de construire nu ai ce sa faci, ce sa spui. (eu ma opresc aici, tu faci ce vrei)

Edited by MembruAnonim, 02 May 2018 - 18:19.


#25
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Ce e aia "optuz"? In forma de 8?

#26
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postlungutza, on 02 mai 2018 - 12:40, said:

......
Caut constructor pentru o anexa la un apartament situat la parterul unui bloc.
.......
Daca nu am postat unde trebuie, imi cer scuze Posted Image.
.........
Pai n-ai postat unde trebuie ! Aici sint numai nababi cu vile de n nivele + 2-3 subterane , cele mai smechere finisaje si cele mai sf instalatii .
Ce naiba cauti tu cu " o camera " atasata apartamentului .
Aici daca nu discuti numai de firme americane si te miri ce produse , esti varza .
Asa ca nu insista aici ca vei afla despre tine ce nici tu nu cunosti !
..........
Cauta niste constructori prin zona ta si demareaza treaba , apoi ne pui pozele cind este gata .Posted Image

#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Post86-APP, on 02 mai 2018 - 19:05, said:


Ce naiba cauti tu cu " o camera " atasata apartamentului .
Aici daca nu discuti numai de firme americane si te miri ce produse , esti varza .
Asa ca nu insista aici ca vei afla despre tine ce nici tu nu cunosti !
..........

Mai usor cu pianul pe scari , vezi ca si-a cerut scuze din primul post !
Da rai mai is unii sub protectia anonimatului Posted Image

#28
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostBaxon, on 02 mai 2018 - 19:09, said:

Mai usor cu pianul pe scari , vezi ca si-a cerut scuze din primul post !
Da rai mai is unii sub protectia anonimatului Posted Image
Esti sigur ca ai inteles ce-am scris eu ?

Edited by 86-APP, 02 May 2018 - 19:11.


#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postowl1960, on 02 mai 2018 - 15:20, said:

Asa si daca esti proprietar ce ?
Ai voie sa faci ce vrei pe langa bloc?
Si ce acte are niste hartii de la primarie pentru care a dat spaga sa isi faca un cotet lipit de bloc.
Banuiesc ca pentru inca o spaga poate pe langa cotet sa faca si o magazie cat e curtea de mare din termopan ca sa aibe si o sera in curte.
Vecinii si-au dat acceptul!
Pai ce sa stie despre urbanistica niste tarani mutati la bloc la margine de Popesti.
Hai sa ne apucam toti de modificat fatada blocurilor ca doar suntem proprietari.
La fiecare balcon cate o parabolica si gata ghiveciul cu cane tocata e gata.

In popesti leordeni stai cumva in apolo?
ti-e ciuda ca nu poti si tu , asa e ?

View Postowl1960, on 02 mai 2018 - 17:22, said:



Optuzi sunteti voi pentru ca credeti ca daca ati platit un avans de 5% si trei rate aveti dreptul sa aduceti modificari la fatada blocului dupa cum credeti voi.
Copile , are autorizatie de construire de la primarie nu de la Dorel de la etajul 2 Posted Image

#30
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Va rog frumos sa puna cineva aici o poza cu un bloc care are atasat inca o camera anexa cotet magazie sa cum credeti voi ii zice!
Hai sa vedem ce n-a vazut Parisul!
Cautare gogoloi:apartament parter curte anexa constructie ulterioara after market autorizatie constructie disciplina constructii rromie urbanistica si etc si vedeti ce va da!

#31
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tu lasa parerile tale subiective si vezi-ti de saracia ta ! Pana una alta e LEGAL, cu autorizatie & shit , ca arata ca pixu => nu arata pt ca inca nu e gata ! Hai plimba ursu si varsa-ti frustrarile in alta parte  .

View Post86-APP, on 02 mai 2018 - 19:11, said:

Esti sigur ca ai inteles ce-am scris eu ?
ironie de prost gust ( ca in toate postarile tale ) ...

#32
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostBaxon, on 02 mai 2018 - 19:26, said:

Tu lasa parerile tale subiective si vezi-ti de saracia ta ! Pana una alta e LEGAL, cu autorizatie & shit , ca arata ca pixu => nu arata pt ca inca nu e gata ! Hai plimba ursu si varsa-ti frustrarile in alta parte  .


ironie de prost gust ( ca in toate postarile tale ) ...
Un raport ai merita , dar lasa sa mai rida si altii de tine .
Mai citeste si reciteste , apoi vei intelege ca eu o indemn sa construiasca ! Tu ce intelegi ...

#33
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
-Vai ce apartament frumos aveti sa nu ziceti ca pe usa asta se iese in fata blocului direct vai si asta este curtea dumneavoastra vai chiar nu am mai vazut asa ceva dar asta lipita de bloc ce e ca nu imi dau seama
-bla bla bla
-si ce tineti in ea?
-pai mmm

Edited by owl1960, 02 May 2018 - 20:06.


#34
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
daca ma gandesc mai bine, mi-ar prinde bine si mie un cotetz din asta sa-mi tin varza murata in care sa mai suflu din cand in cand in butoi cu furtunul sa o vantur.

Ia zi, olgutzo cat a fost spaga?

#35
lungutza

lungutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.07.2007
Am zis ca nu mai raspund...dar... Fie ca ma credeti sau nu spaga nu am dat, insa a durat foooooarte mult pana a iesit, ca nah s-a ratacit dosarul, a fost concediu.
Domnul owl1960 nu ati mai vazut o anexa la bloc...nici o problema o sa va trimit poze in momentul in care o sa finalizez sa va puteti minuna si mai mult.

Ba mai mult, va trimit si poze cu restul de curte, poate imi faceti o propunere unde sa pun un cotet din ala fara autorizatie de care cunoasteti/aveti dvs.

Va multumesc mult! O seara frumoasa tuturor!

#36
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Mai bine îți faceai o pivniță și împăcai și capra și varza și lupul.
O pivniță îți lăsa toată curtea liberă nu deranjai aspectul vizual al blocului și aveai tot tot timpul anului o temperatură constantă ideală pentru păstrat alimente legume fructe murături și etc.
Ce îmi place la nebunie e că toți tinerii la părinți acasă n-au făcut niciodată nimic nu i-a interesat de nimic și brusc după ce au plătit o taxă de rezervare și avansul de 5% la apartamentul visurilor lor devin experți în construcții civile și industriale în urbanistică arhitectură și etc pe tema asta.
Care poate fi visul unui tânăr de la țară?
Să ajungă la oraș să se mute la bloc și să închidă balconul.
E uite că mai nou lumea a evoluat și vrea la bloc și o magazie în curte.
Poți să mai zici ceva?
Nu pentru că oamenii sunt cetățeni europeni și au drepturi.

Edited by owl1960, 03 May 2018 - 09:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate