Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Noua(sau vechea) metoda de jaf la drumul mare

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#91
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Asta e ca in filmele cu prosti
Victimă: “Am plecat în urmărirea lui sunând în același timp la 112. Dispecerul mi-a spus să închid telefonul, că urmează să mă sune cei de la Rutieră, să încercăm să-l blocăm în trafic.
Ciprian Românesc, IPJ Ilfov: “Polițiștii s-au deplasat exact în locul de unde a fost efectuat apelul. Aceștia negăsind persoana care a făcut apelul din locul respectiv
https://stirileprotv...rea-tarziu.html

Edited by Kroghy, 05 May 2018 - 12:37.


#92
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Cel mai haios a fost pasajul cu " stiam de aceste practici insa suntem coplesiti de evenimente " , adica au recunoscut public faptul ca nu si-au facut treaba !
Ar fi hilar daca nu ar fi tragic !
Am trait o experienta oarecum agresiva si neasteptata care putea avea consecinte devastatoare asupra vietii si sanatatii si in final am ajuns prin tribunal dupa ce am reclamat "agresorul" ....la cuca macaii ca de regula veseliile se intampla in concedii.
O sa ajungem sa purtam puscoace la noi cand iesim din casa....

#93
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Pentru ca sunt multi ,care apar si dispar prin FR , DE , ES ,etc.....care apar si dispar prin Cosereni , Sindrilita , Lilieci , Afumati.Nu sunt numai aia prezentati la TV cu VW gri .(oricum la tv se abereaza si se distorsioneaza putin situatia)

Un echipaj nu le poate face fata pentru ca apar altii , nu actioneaza numai in acelasi loc si nu ies in fiecare zi/saptamana la `treaba`. Faptul ca situatia a  fost promovata intens probabil ii bucura si pe politistii de acolo deoarece  se creeaza presiune asupra sefilor de la Bucuresti. Oricum asta nu inseamna ca suntem in vestul salbatic....si ca ei isi fac de cap asa fara nicio problema. Sunt doar tupeisti si `vaneaza` vulnerabilitatile politiei ...si pe cele legislative.

In 400.000 km  i-am vazut doar 1 singura atacand (am relatat si pe softpedia si pe facebook insa nu s-a promovat atat de intens pentru ca nu am fost implicat direct si nu am pus poze/filmari). Politia era in padure si ei actionau 500 m mai incolo la trecerile de pietoni. Am inceput sa claxonez si eu si un sofer cu un E-klasse ....timp in care hotii de pe trecerea de pietoni au inceput sa ne huiduie.L-am avertizat pe soferul caruia i-au intepat roata sa nu opreasca acolo si am sunat la 112. In 2 minute echipajul din padure m-a sunat de pe un numar de telefon normal , ca sa le dau mai multe detalii.Probabil timpul total pana au ajuns la fata locului a fost de vreo 4-5 minute.

La cateva zile m-am intors si am stat de vorba cu echipajul respectiv...care mi-a relatat problemele cu care se confrunta.

Ia uite ce e aici ! Cam cati crezi au niste slujbe normale ? Sunt rudele/cunostintele unui hot impuscat pe DN2 in Afumati acum cativa ani.(unul s-a predat iar altul a fost prins la vama Nadlac)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EAnh8jucrwM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by polizei, 05 May 2018 - 14:28.


#94
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,533
  • Înscris: 10.04.2009
am vazut emisiunea de la Realitatea unde a fost invitat barbatul, si prin telefon era un fost politist care lucra in USA (plecase in urma cu cativa ani din politia romana)

a fost intrebat de Rares Bogdan (cel care realiza emisiunea) ce se intampla daca o astfel de fapta se petrecea intr-un stat american

raspunsul a fost pe cat de simplu, pe cat de NECESAR in cazul tarii noastre: "ar fi fost avertizati 1 data, maxim de 2 ori, iar apoi... nu vreau sa sune macabru, dar ii asteptau 4 scanduri"

cu astfel de SPECII (din pacate nu sunt pe cale de disparitie) nu ai efectiv alta alternativa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate