Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Simcity 4 Deluxe Edition

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 05.04.2009
Ceau

Am cumparat  de pe un site un CD-Key "original" al jocului Simcity 4 Deluxe Edition dar de fiecare data cand vreau sa salvez ce am construit imi da eroare Posted Image

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Dezactiveaza antivirusul.

#3
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
dai Run as administrator daca esti pe windows 7.

#4
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 05.04.2009

 Ann0nyym0us, on 01 mai 2018 - 21:45, said:

Dezactiveaza antivirusul.
Cei de pe siteul respectiv mi-au zis ca e de la antivirus dar nu inteleg de ce se intampla asta daca  am CD-Key original.Asa spun ei.Mentionez ca am un BitDefender Antivirus Plus cu licenta.

#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Ca sunt antivirusi mai invazivi, eu nu puteam juca joc din 2017 facut de Microsoft din cauza lui Bitdefender. Prin 2013-2014 cred nu puteam juca Battlefield 3 online din cauza lui AVG parca,am avut ce ma chinui sa inteleg eroarea pana am gasit pe forumurile lor inca cineva cu problema similara care avea tot AVG si atunci bingo. Sau cu Battlefield Hardline am avut problema asta, nu mai stiu. Dapai la un joc din 2004.
Incearca Sim City din 2013, ala merge fara probleme cu Bitdefender. Personal momentan merg pe Windows Defender, ala standard din Windows 10, Forza 7, jocul care m-a facut s-a renunt la Bitdefender, pare sa fie afectat de orice antivirus in modul de joc online Leagues (ranked) in afara de Defender.
Da, am pus jocurile respective la exceptii, nu se rezolva problema, unii antivirusi au moduri de lucru incompatibile cu anumite jocuri.

Edited by SpeedDemon, 01 May 2018 - 22:17.


#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

 nandy007, on 01 mai 2018 - 22:06, said:

Cei de pe siteul respectiv mi-au zis ca e de la antivirus dar nu inteleg de ce se intampla asta daca  am CD-Key original.Asa spun ei.Mentionez ca am un BitDefender Antivirus Plus cu licenta.
Dezactiveaza is probeaza... ideal e sa pui la exceptii jocul si gata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate