Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

TechIT Bazar in China

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
TechIT Bazar in China, in acest videoclip putem sa vedem cum sunt vandute in China gtx-uri 1070 la pret de consignatie la tarabe si componente cu ajutorul carora
iti poti construi laptopuri, iphoane, toate originale dar la preturi mici.Enjoy
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sZs4NDC4yrI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
A vazut c-a prins bine construitul de iphone pe bucati din China, acuma s-a dat si pe pc-uri Posted Image

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,500
  • Înscris: 16.03.2007
boschetareala...

#4
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
In primul rand trebuiau sa vorbeasca cu serpentza, dupa cum arata bazarul este in Shenzen, dupa cum arata treaba is in zona posh, curata a Shenzen.
Trebuia sa ii arate Chewi si era foarte ieftin si bun, asa l-a la Lenovo, Samsung si tech hipe.

#5
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 06.07.2005

 WinstonMontana, on 01 mai 2018 - 08:44, said:

toate originale dar la preturi mici.
De aia la final realizeaza ca n-au facut nicio economie. Asta fara sa luam in calcul ca te mai costa si drumul pana acolo.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Sa nu uitam de calitatea pieselor.
Un amic m-a batut la cap sa-i iau componente pentru un amplificator din China, adica direct de acolo si bineinteles, la cel mai bun pret. I-am luat. AM montat tot, il tineam in probe pe doua Behringer de vreo 400. El ducea la 600W in doua canale. Marti l-am facut, joi au bubuit filtrele de le sursa. Masor tensiunile, totul OK. Unul mai ramasese. Eu nu am cuc e sa masor capaciorii, dar am mers cu cel bun la cineva si surpriza, specificatiile inscriptionate, nu corespundeau cu ce dadea aparatul. Am pus altii si merge OK, dar un TDA...sau whatever o fi, se incinge cu vreo 20 grade mai mult decat celalalt. I-am schimbat radiatorul, am pus unul comunist, dar se simte pe partea cealalta si la infrarosu si la mana.
Bottom line: garantia conteaza.

#7
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
http://shenzhenshopp...n-and-more.html

Sunt magazine mai ieftine.
In china se negociaza, ei au platit preturile fixe.

Produsele brand in China sunt mai scumpe, motiv pentru care chinezi de pe continent trec la Hong Kong si isi fac cumparaturile ca este mai ieftin.

Deci daca vrei treburi ieftine din China? Mergi spre produse de la ei, Ebikes, laptopuri, tablete, telefoane de la ei, nu te duce in China(pe continent) si te astepta sa gasesti AMD/INTEL mai ieftine ca in America.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_MDO9ZWKj1c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate