Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Problema placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CrashSP

CrashSP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.05.2016
Salutare , recent am intampinat o problema la placa video presupun deoarece cand incerc sa deschis calculatorul , monitorul ramane negru. Am incercat sa scot placa video si am bagat-o inapoi in slotul pci , dar degeba.
Aici sunt niste poze cu placa si conectorul ei , tin sa mentionez ca e o placa antica , nvidia  7300 GT.
La a doua poza , este acel conector de la coolerul placii video presupun , placa video nu are vreun alimentator extern.
Multumesc anticipat tuturor.

Attached Files


Edited by CrashSP, 30 April 2018 - 17:55.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Asta e, mai si crapa. Daca nu ai video integrat poti doar sa imprumuti una sa verifici.

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Are 13 ani placa video, eu am avut o placa care a murit dupa un an si una la aniversarea de 3 ani. Cat vreti sa tina electronicele?

#4
CrashSP

CrashSP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.05.2016

View PostSpeedDemon, on 30 aprilie 2018 - 18:27, said:

Are 13 ani placa video, eu am avut o placa care a murit dupa un an si una la aniversarea de 3 ani. Cat vreti sa tina electronicele?
Am specificat ca e o placa antica , pe mine ma intereseaza daca se poate repara (daca e posibil) , nu parerile legate de anii placii video.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Evident ca se poate repara. Practic orice se poate repara.
Ori trebuie reballing, sau poate de schimbat niste condensatori, depinde, cam in 200-300 lei o repari.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003
Asa ca mai bine iei una noua :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate