Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Achizitie țigări electronice

  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009

 YourFan, on 28 aprilie 2018 - 12:26, said:

''Vaporii care conţin nicotină produşi de ţigările electronice pot duce la formarea formaldehidei, o substanţă cancerigenă care face ca aceste dispozitive să fie de cinci până la cincisprezece ori mai toxice decât ţigările clasice, potrivit unui studiu american publicat miercuri, transmite AFP.''

http://www.descopera...igarile-clasice

Foarte credibil site-ul . Uite o altă știre bombă Posted Image
http://www.descopera...zi-pe-cei-morti

#20
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Ce s-a constatat in Romania ca din momentul folosirii tigarilor electronice pe scara larga numarul bolnavilor de Astm si a celor ce fac infarct a crescut foarte tare.

#21
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si tu lucezi la o firma de tigari, esti platit dupa vanzari? Altfel nu-mi explic de ce ai abera in halul asta. Ce institut serios a facut acest sondaj, ce inseamna consum in masa, din moment ce si azi, sunt f putini ce au trecut la electronice, partial sau total, cum s-a ajuns la concluzia ca oamenii mor din cauza electronicelor, nu din cauza poluarii, alimentelor suprasaturate de chimicale, ca dar fumatorii astia mai si respira, mananca, beau, bolile astea existau cu mult inaintea tigarilor electronice?

#22
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Nu mai hrăniți trolii!

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 Maryus0234, on 28 aprilie 2018 - 09:03, said:

Salut,

Vreau să achiziționez o țigară electronică Ă®ntr-un buget de 100-150 RON( preferabil cât mai aproape de 100). Nu știu nimic Ă®ncă despre țigările electronice. Care ar fi best buy Ă®n acest buget? Eu mă gândeam la un Joytech eGo AIO, varianta cu bateria de 1500mAh.

Mulțumesc
In carrefour e 89 lei pret in care intra si o sticluta lichid.

#24
soren73

soren73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.09.2007

 YourFan, on 28 aprilie 2018 - 12:10, said:

Din cate am auzit, tigara electronica este la fel de nociva ca cea clasica! Este reclama mascata
Ia uite ce zic cei de la Institutul de Sanatate Publica din UK: https://www.gov.uk/g...landmark-review
si cei de la NHS Choices, cel mai mare website in domeniul sanatatii, tot din UK:   https://www.nhs.uk/n...evidence-review

Edited by soren73, 28 April 2018 - 23:17.


#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Lasa-i ca le-a zis lor arafat.

#26
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 soren73, on 28 aprilie 2018 - 22:54, said:

Ia uite ce zic cei de la Institutul de Sanatate Publica din UK: https://www.gov.uk/g...landmark-review
si cei de la NHS Choices, cel mai mare website in domeniul sanatatii, tot din UK:   https://www.nhs.uk/n...evidence-review
Toate " cercetarile " au un scop ascuns . Daca tot avem libertate la alegere , fiecare alege sa se pacaleasca intr-un mod sau altul .

 slai, on 29 aprilie 2018 - 00:10, said:

Lasa-i ca le-a zis lor arafat.
Arafat e un bou ...

Edited by Baxon, 29 April 2018 - 00:44.


#27
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Pana acum:
2 x Joyetech e-Vic VTC Mini. O tarla de bani, una a murit dupa aprox. 7-8 luni, cealalta dupa 4-5 luni a inceput sa ramana cu butonul blocat sau se aprindea singura. Lasati placa cu clonele, am contactat reprezentanta UK, garantia e doar 3 luni. Stiu ei ce stiu.

1 x Smok am si uitat modelul ca a murit dupa 4 luni.

1 eLeaf iStick TC100W luat initial doar pentru in casa datorita marimii/ greutatii, a devenit calul de bataie de cum au cedat celelalte. In curand face 2 ani. Pret £28.

1 eLeaf iStick Pico luat de curand pentru drum sa inlocuiasca mastodontul TC100W. Sper sa tina. Pret £22 fara tanc. Mi-a placut culoarea:
https://www.ebay.co....item3d62100b31.
Credeam ca e doar o vopsea care se va lua in timp. Se pare ca nu e asa.

Pentru doar £19 (un pic peste 100RON) se poate lua asta:
https://www.ebay.co....ab0YbEms96q9NbA
Cum numai tancul separat e peste £18 s-ar putea se fie 'dud'

1 x Goblin. Greu se schimbat coilul, alimentarea se face ciudat si necesita mini-surubelnita.

5x eLeaf Lemo2. Preferatele mele. Gust fantastic, demontat-montat, coil s.a.m.d. Primul a costat £19, ultimele au fost doua pentru acelasi pret.

1x OBS Crius. Gust OK, usor de montat-demontat, sistemul coil e mai ciudatel. Merge cu unul sau doua coil (daca numai unul astupati gaurile opuse cu cotton)

6x LG DBHE5. Luate la un pret ridicol (4 x £6.50 si 2x4.50 - GearBest) am crezut ca sunt clone. Ma tin de peste doi ani cu 85% capacitate. Acum regret ca nu am luat mai multe. 4 Galbene si 2 verzi. Mentionez asta pentru ca am vazut review-uri negative despre acelasi model dar culori diferite.

2xEfest 2100MaH. £7 bucata nu par a tine mai mult decat LG. Sper ca macar sa tina in timp la fel de bine ca LG. Deocamdata e prea devreme sa dau un verdict (cumparate acum doua luni).

2x Nitecore D4 EU (unul aici UK plug, unul acasa EU plug). Pret £32 primul, £28 urmatorul. Prefer incarcatul slow si nu direct la e-Mod. La cate baterii am mi-ar lua saptamani sa le incarc.

Trusa clesti, cutters, 20 metri wire (ma tine de peste doi ani), japanesee cotton bla bla blah.

Recomandarea mea: daca nu esti sigur ca te lasi nu are rost sa investesti ca pe urma sa le tii prin casa aiurea. Inceacra varianta 'stilou' desi e mult sub varianta e-Mod din toate punctele de vedere. Costa mult pentru ce ofera si se duc repede.

Daca stii ca te lasi 100% de tigari da un ban si mergi direct la lucruri bune. Treci pe la magazine si incearca cateva. Eu unul am avut noroc si m-a ajutat; dupa 30 de ani de fumat si tentative de lasat nu am mai pus tigare in gura de cand am trecut la astea. Unii insa au mers inapoi la tigari.

E prea devreme de discutat riscuri si probleme de sanatate; e lucru nou problemele  de sanatate e posibil sa apara, ca si la tigari, in timp. Judecat la rece in afara de aer curat nimic nu e bun la plamani.
Momentan unii dau cu pietre in ele pentru ca au facut o gaura imensa in industria tutunului. Unii doctori sunt platiti sa spuna ca nu sunt bune, altii sunt platiti sa spuna ca sunt mai bune ca tigarea, unii isi dau independent cu parerea. Noi suntem la mijloc nesttind pe cine sa credem sau crezand pe cine vrem noi. Un lucru e cert: lichidul folosit contine nicotina si inca doua substante plus arome daca mergi pe aceasta varianta, nicidecum peste 6000 de chimicale nocive ca in tigarile normale.

Edited by MagicTouch, 22 May 2018 - 14:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate