Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Avengers 4 (2019)

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#73
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postbekesun, on 05 aprilie 2019 - 22:44, said:

nu le  mai cantati prohodul aiurea.
Usurel colegu' ca  noi glumeam.
Prea te-ai ofensat dintr-o gluma vizavi de filmele "Marvel Cinematic Universe, sub stapanirea Disney"  Posted Image
=============================

Abia in 2022 vor lansa Captain Marvel 2 ?
Sincer sper sa schimbe actrita pana atunci; cea actuala nu are talent deloc !
Aproape ca am plans pt. banii de bilet la cinema  Posted Image

#74
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019

View Postsuper8, on 06 aprilie 2019 - 08:07, said:



Sincer sper sa schimbe actrita pana atunci; cea actuala nu are talent deloc !
Aproape ca am plans pt. banii de bilet la cinema

In 2011,  Captain America: The First Avenger a avut nota 6 pe IMDb si incasari de  370 milioane de dolari!
De atunci, Chris Evans a avut parte de inca doua filme dedicate personajului sau si a jucat in toate cele patru filme Avengers, scotand incasari uriase.

Acum in 2019,  Captain Marvel are nota 7 pe IMDb si incasari de 1 miliard de dolari!
Dupa datele astea, dumneata ce crezi?
Crezi ca  Disney  o sa schimbe actrita?
Imi pare rau, dar va trebui sa te resemnezi cu ideea ca a-i s-o vezi pe Brie Larson jucand in Captan Marvel mult timp de acum inainte!
Adica, va trebui sa te astepti la vreo inca cinci filme cu ea in rolul principal in urmatorii 10 ani.

Pentru ca ea il va inlocui pe Captain America asa cum Riri (poate Shuri  jucata de Letitia Wright din Black  Panther)  va fi noua Iron Man, asa cum si Valkyrie  jucata de Tessa Thompson  va fi noua THOR probabil!
Cred ca ar fi cazul sa te maturizezi si sa renunti sa mai vizionezi filme cu supereroi daca nu-ti convin schimbarile.
Pentru ca anii 2020 le vor apartine  femeilor, care vor fi noile supereroine emblematice de la Marvel. Trendul feminismului a acaparat intreaga cinematografie si aduc foarte multi bani producatori...producatoarelor!

Edited by bekesun, 06 April 2019 - 22:34.


#75
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postbekesun, on 06 aprilie 2019 - 22:33, said:

Cred ca ar fi cazul sa te maturizezi si sa renunti sa mai vizionezi filme cu supereroi daca nu-ti convin schimbarile.
Sa stii ca ma simt ofensat.
Nu sunt obligat sa imi placa filmele cu trend feminist !
Sa se duca sa le vada numai feministele si LGBT-istii ca vor baga si deviatii sexuale in filmele cu supereroine emblematice de la Marvel.

Repet:
aproape ca am plans pt. banii de bilet la cinema la filmul Captain Marvel (2019).
Si nu pt. ca abunda de feminsim in film ci pt. ca joaca execrabil Brie Larson

View Postsuper8, on 04 aprilie 2019 - 08:40, said:

...revenind la Captain Marvel si actrita care o intrepreteaza, poate ca eu as fi trecut cu vederea exagerarea feminismului din film dar Brie Larson joaca atat de prost ca daca nu bagau deloc feminism in film, Captain Marvel (2019) tot prost era.

Deci, mai depinde si cat de talentat(a) e actorul / actrita  Posted Image


#76
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019

View Postsuper8, on 06 aprilie 2019 - 23:12, said:

Sa stii ca ma simt ofensat.
Nu sunt obligat sa imi placa filmele cu trend feminist !
Sa se duca sa le vada numai feministele si LGBT-istii ca vor baga si deviatii sexuale in filmele cu supereroine emblematice de la Marvel.

Eu ti-am zis doar sa nu te mai uiti la filme cu supereroi in general.
Pentru ca toate vor urma trendul asta.
Si plus ca vor deveni si mai infantile decat sunt acum.

Filme  mature cu supereroi  ca Watchmen, trilogia Dark Knight, primul Spider-Man, primul X-Men , Logan  si primul Deadpool nu o sa mai vedem niciodata.
Acum ca toate sunt sub jugul Disney,  chiar nu o sa mai fie nimic de privit pentru ca vor fi mai corecte politic, mai feministe, mai copilaroase, mai proaste si cliseice!


Eu unu' ma mai duc la Endgame doar pentru Thanos, si dupa,  gata, ma las de vazut filme cu supereroi la cinema vreodata.
Nici Deadpool 3 nu mai vreau sa-l vad avand in vedere cat de mediocru a fost ultimul.
In general, nici filme SF sau fanteziste nu voi mai vrea sa urmaresc la cinema dupa  Star Wars 9 , desi firesc era sa nu ma mai uit nici la Force Awakens la cat de CRINGE a fost!

Edited by bekesun, 07 April 2019 - 00:31.


#77
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postbekesun, on 07 aprilie 2019 - 00:28, said:

Eu ti-am zis doar sa nu te mai uiti la filme cu supereroi in general.
Pentru ca toate vor urma trendul asta.
Si plus ca vor deveni si mai infantile decat sunt acum.

Filme  mature cu supereroi  ca Watchmen, trilogia Dark Knight, primul Spider-Man, primul X-Men , Logan  si primul Deadpool nu o sa mai vedem niciodata.
Acum ca toate sunt sub jugul Disney,  chiar nu o sa mai fie nimic de privit pentru ca vor fi mai corecte politic, mai feministe, mai copilaroase, mai proaste si cliseice!


Eu unu' ma mai duc la Endgame doar pentru Thanos, si dupa,  gata, ma las de vazut filme cu supereroi la cinema vreodata.
Nici Deadpool 3 nu mai vreau sa-l vad avand in vedere cat de mediocru a fost ultimul.
In general, nici filme SF sau fanteziste nu voi mai vrea sa urmaresc la cinema dupa  Star Wars 9 , desi firesc era sa nu ma mai uit nici la Force Awakens la cat de CRINGE a fost!
Mergem la animatii

#78
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019

View PostI2O, on 07 aprilie 2019 - 03:00, said:

Mergem la animatii

Ai vazut The Avengers: Earth's Mightiest Heroes sau Avengers Assemble?
Sunt chiar mai CRINGE si mai copilaroase decat filmele.

Nu se compara cu alea din anii 60-90'.

#79
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu ma refeream la animatiile marvel ci la animatii in general...mai bine dau banii pe dumbo decat sa dau banii pe marvel

#80
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019
Sunt zvonuri pe reddit ca  cica vor fi foarte multe secvente dupa terminarea filmului.  Nu sunt confirmate, probabil sunt toate fake.  Dar cele mai raspandite sunt urmatoarele:  

- secventa 1: Iron Man e la mormantul lui   Captain America alaturi de Pepper si copilul lor in brate, adresandu-se capitanului ca a avut dreptate si apoi pleaca. In urma sa   vine   un grup de oameni misteriosi  ,  imbracati la costum, cu palarii pe cap si umbrele, dintre care unul chelios care  sta pe un  scaun cu rotile, alaturi de un monstru albastru imbracat si el la costum, langa un alt barbat  cu ochelari,  si  o femeie tanara cu par alb  imbracata la  costum. Secventa se incheie brusc cand pe roata scaunului cu rotile se vede un "X"  metalic.
-secventa 2:  Hawkeye si sotia sa vin sa-si ia copii de la Peter Parker care le-a devenit dadaca.  Isi gasesc copii dormind, lipiti de perete cu panza de paianjen, si Peter, speriat, le spune "I can explain”
- secventa 3: la colt de strada, un tip dur  si paros costumat cu palarie si palton se plimba si este intampinat de doi hoti  inarmati cu pistoale  si  ii cer portofelul. Tipul isi strange pumnul din care ii ies niste gheare de adamantium si secventa se incheie brusc, cu zgomot de zgariere, taiere  si injunghiere  pe fundal.
- secventa 4: ceva legat de Eternals, in care apare Sprite, un baiat blond imbracat in spandex verde care se intalneste  cu un Celestial .
-secventa 5: e o scena in care se naste Adam Warlock
-secventa 6:  un barbat misterior   imbracat intr-o roba verde  gaseste   ramasitele pietrelor infinitului. Cam pana aici sunt scenarii de pe reddit.
-secventa 7:  pe You Tube e un clip (e considerat FAKE)  unde vedem o planeta intunecata, pustie si gri, iar pe fundal apar fulgere ce ilumineaza spatiul in mov, si dintr-o data apare  o silueta, ceva GIGANTIC  cu o casca cu doua coarne, care dispare  dupa un alt fulger si secventa se incheie brusc
-secventa 8:  apare  logo-ul cu  chipul lui Deadpool pe care scrie   "Avengers will return"- recunosc, asta e imaginata de mine.  Posted Image
Mai mult ca sigur o sa fie asa, ar fi cea mai probabila metoda de a-l introduce pe Deadpool in universul MCU.




Un alt zvon sustine ca nu  o sa fie nicio secventa dupa incheierea filmului si ca toate astea sunt farse de 1 aprilie!
Why Avengers: Endgame Doesn't Need a Post-Credits Scene | CBR

Edited by bekesun, 07 April 2019 - 15:26.


#81
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019
Despre Romania in Marvel:
Romania | Marvel Database | FANDOM powered by Wikia

Edited by bekesun, 07 April 2019 - 17:19.


#82
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019
Se poate vedea diferenta intre o actrita experimentata ce o joaca pe Black Widow si o actrita amatoare ce o joaca pe Captain Marvel.  

Black Widow, desi a mai imbatranit, a ramas la fel de senzuala.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NXqtiOyQl-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bekesun, 08 April 2019 - 20:25.


#83
bekesun

bekesun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.04.2019
Este Black Widow blonda sau roscata?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bEdKvh4iBzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Chiar sunt multe diferente:

[ https://amp.businessinsider.com/images/5ad66e8f7708e93f0451ae33-750-563.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.pinimg.com/originals/b5/3d/93/b53d93612e0ea1f20c43127f57ca7bba.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.redd.it/2timiu1o0ew11.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.redd.it/aw62fkpwxpg01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.pinimg.com/originals/b2/3d/8b/b23d8b5f95a8c6a9eb1ca2a47539cd49.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]







Inclusiv Thanos arata diferit:
[ https://media.comicbook.com/2017/11/thanos-color-changes-in-mcu-1061959-1280x0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bekesun, 09 April 2019 - 09:25.


#84
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postsuper8, on 06 aprilie 2019 - 08:07, said:

Sincer sper sa schimbe actrita pana atunci
A semnat pe 10 ani...

View PostI2O, on 07 aprilie 2019 - 14:17, said:

mai bine dau banii pe dumbo decat sa dau banii pe marvel
Tot in buzunarului  Disney-ului ajung banii...

Edited by YourFan, 09 April 2019 - 18:23.


#85
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostYourFan, on 09 aprilie 2019 - 18:11, said:


A semnat pe 10 ani...


Tot in buzunarului  Disney-ului ajung banii...
Adevărat ...dar măcar mă simt satisfăcut că nu m-am uitat la ceva corect politic...

#86
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016
O sa pariez pe un sub 3.5 morti, Captain America, Ant-Man si un posibil Thanos !

#87
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Eu sper sa moara Captain Marvel si sa-i ia locul fii-sa, Monica Rambeau   :)

#88
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Io pariez Iron Man, Thor, Captain America, Thanos, Hawkeye.
Hulk scapa.

#89
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postkartiercotter, on 12 aprilie 2019 - 16:03, said:

Captain Marvel o sa fie noua figura emblematica a francizei pentru inca 10 filme.
Cu alta actrita in rolul Captain Marvel, sper eu !

#90
worldwar

worldwar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 13.04.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/81UOofW82FY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by worldwar, 13 April 2019 - 19:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate