Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sfat achizitie MTB de la Hervis

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Sint 100 de topice de genul asta, dar Hervis vinde doar KTM si Focus, as dori niste opinii.

De ce tocmai Hervis? Pai au 30% reducere si cuponul de 500 de la primarie.

Oferta se poate consulta aici http://online.fliphtml5.com/xtte/gplu/

Sau in format PDF atasat

La KTM nu zice la nici una "jante duble"... oare de ce? Sincer nu stiu avantajul jentilor duble

La Focus zice jante duble.

Ma intereseaza ceva mai ca lumea, pe la 3000 ron, 29 inch, inaltime 185

Ca tot romanu, as vrea ceva si rotund si patrat, bun la toate, si la bucuresti si la munte... rog niste opinii

Evident, daca e o alta marca mai buna la aceeasi bani, nu zic nu, dar KTM si FOCUS am inteles ca ar fi biciclete bune.
In rest mai stiu de Giant si Cube.

Attached Files



#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pe lângă alea eu mai știu de Ghost, Scott, Trek....

#3
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
Trebuie sa fie mai multe magazine care acceptă talonul ăla, nu e nevoie să te uiți doar la 1 magazin

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Au niste scoruri la echipament de iti sta mintea in loc. 300 lei casca, 100 manusi, 270 tricou, 300 o sa Posted Image . Nici macar nu sunt de firma, ca sa stii ca dai bani pe ceva calitativ. Am fost acum vreo 2 saptamani la Intersport si Hervis in cautarea unui rucsac mai mic, cu aerisire buna, pentru ciclism. Modele scumpe si proaste, asta am gasit. Am mers la Decathlon si am gasit ceva ieftin si excelent, exact ce cautam. Hervis au reducere, dar mie mi se pare teapa, isi supraevalueaza produsele ca sa ia fata cu reducerea.

Marosbike nu da reducerea la cupon? Au mult mai multe modele. Sau DHS, Devronurile lor nu sunt rele deloc.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Singurele care au un preț decent sunt KTM-ul Aera Comp și Focusul Ravem Elite sau mai pe scurt, carboanele. Restul sunt supraevaluate.
În gama ta de preț ar putea intra doar focusul Whistler Elite. Are același cadrul care în anii trecuți a fost pe Black Forest și i-au rezolvat problema cu ruptul de sub inelul de fixare a tijei de șa.
Cât despre jante, la gama asta de preț, toate sunt duble. Concepturile de pe focus sunt foarte rezistente chiar dacă nu excelează la capitolul greutate. Eu am cumpărat anul trecut un Black Forest cu echipare superioară și până acum mi-au crăpat butucii (variantra tru axel).
O descriere interesantă: https://www.freeride...017-123213.html

#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 MembruAnonim, on 28 aprilie 2018 - 05:54, said:

Singurele care au un preț decent sunt KTM-ul Aera Comp și Focusul Ravem Elite sau mai pe scurt, carboanele. Restul sunt supraevaluate.
multumesc, singurul post ontopic Posted Image

supraevaluate chiar si cu reducerea de 30%?

ai pomenit de butuci, intr-adevar descrierea lor de rahat nu contine multe asemenea amanunte...

ma intereseaza furca pe aer si minim angranaje Deore XT sau SLX minim din seria 7xx

Edited by unbrutus, 28 April 2018 - 08:20.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu descrierea e problema ci calitatea lor, dar eu am avut butuci thru axle (12/15 mm). Povestea butucului de spate: https://www.dirtbike...eglat-conurile/ Povestea butucului de față e în faza de prolog, în sensul că e în așteptarea plecării la garanție.
La wisler, e posibil ca furca să nu fie pe aer și atunci prețul e prea mare chiar și cu reducerea de 30%.

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 MembruAnonim, on 28 aprilie 2018 - 09:39, said:

La wisler, e posibil ca furca să nu fie pe aer și atunci prețul e prea mare chiar și cu reducerea de 30%.
dar in principiu zici ca as cauta bine sa aiba furca pe aer? ideea era ca aveam si acel cupon de 500 si ma gandeam ca poate fac o smecherie... pe de alta parte probabil un second hand la banii astia ofera si mai mult

Nici nu prea ma pricep sa stiu ce sa aleg de pe la alte magaine marci etc

Edited by unbrutus, 28 April 2018 - 10:32.


#9
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 MembruAnonim, on 28 aprilie 2018 - 05:54, said:

În gama ta de preț ar putea intra doar focusul Whistler Elite.
Nu am gasit Whistler Elite, e doar un Whistler Lite 29 (3289) in acel catalog, un Raven Elite (6124) si un Elite si atat (nu stiu daca e whistler, 2099)

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am greșit eu când am scirs. Corect eea Lite și nu Elite.

#11
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
KTM-urile au preturi bune la ei si nu sunt deloc bicle rele.
Cauta ceva cu o echipare decenta si vei fi multumit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate