Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Captain Marvel (2019)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#1
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Oficial au inceput filmarile.
Captain Marvel,  o supereroina Feminista din benziile desenate Marvel,  va fi jucata de actrita Brie Larson.  
Captain Marvel (2019) - IMDb

Dupa finalul din Avengers Infinity Wars, ea va fi cea care va salva situatia si il va contribui la infrangerea lui Thanos conform benziilor desenate.




In film isi vor face aparitia Samuel L. Jackson (Nick Fury) si  revine  Clark Gregg (Agent Coulson).
De curand au aparut primele poze de la filmari.  
Ii sta bine in costum?

Attached Files


Edited by tyrionpiticul, 27 April 2018 - 22:27.


#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Tzatze nu are? Sau i le pune pe CGI?
Am mai zis, totusi caut postul, nu ma mai atrag filmele astea, au intins pelteaua de nu se poate.


LE: am gasit postul Cineva intreba daca nu au supereroi eschimosi sau maori. Au si din aia, pana in 2100 sa tot faca filme Posted Image

More than 756 characters in the Marvel Universe.
http://marvel.com/un...s#axzz5DuO4qaV2
Au ramas la un moment dat si fara imaginatie. Iti dai seama la peste 756 de eroi sa le dai nume? Asa au aparut si Cpt Marvel si Ms Marvel... Ce jalnic...
LE: am cautat ca sa nu pierd un eventual pariu. Nu il pierdeam...
Eschimos
http://marvel.com/un...d#axzz57l5y9n4v
Maori
http://marvel.com/un...k#axzz57l5y9n4v

Edited by Seteh, 27 April 2018 - 22:57.


#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca vrei " tzatze " intra pe xxx si lasa-ne !

#4
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Mi se pare potrivita actrita....adica, serios, conform benziilor desenate, nici nu trebuie sa fie una sexy.Daca cititi trecutul personajului si cum a ajuns Captain Marvel, e explicabil de ce au ales actrita respectiva care e uratica.


Mie mi-e frica sa nu o dea prea mult in feminism la modul extrem.

#5
tyrionpiticul

tyrionpiticul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.04.2018
Ia uitati draguta de ea cum se pregateste pentru rol Posted Image

Attached Files



#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am citit cate ceva despre Captain Marvel (wikipedia) si am fost oarecum impresionat de personaj deoarece are multe in comun cu Tony Stark.
Ma gandesc ca ea, Carol Susan Jane Danvers, si Iron Man (Tony Stark)  ar face un cuplu mult mai reusit decat cu Pepper Potts.

Ce n-as da vad cum in urmatoarele filme cum Pepper Potts il paraseste pe Tony si el se cupleaza cu Captain Marvel  Posted Image

#7
byker89

byker89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.08.2018
Meh, deja suna a Wonder Woman.  

Iată de ce acțiunea din Captain Marvel a fost plasată în anii ‘90 - CineMagia.ro

#8
dyho

dyho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 19.09.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z1BCujX3pw8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
JohnRockefeller1870

JohnRockefeller1870

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.01.2019
Cred ca se anunta a fi  cel mai prost film MCU si nu stiu daca ma voi duce la cinema sa-l vad.

Wonder Woman e o capodopera in comparatie cu asta.
Au vazut cat succes au avut cei de la DC cu un film feminist si au zis sa faca si ei la fel.


Pana si trailerul e o prostie.
Macar parodia e geniala!  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1YFslZcxQXc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by JohnRockefeller1870, 31 January 2019 - 23:18.


#10
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu cred sa fie feminims filmul caci Brie Larson e o actrita cu roluri mai mult dramatice.
Inclin sa cred ca Captain Marvel (2019) va fi un film drama despre viata unui copil neapreciat de tata ce intra in despresie si se straduie in viata de adult sa castige admiratia tatalui.
Dar intervin niste forte extratereste care ii dau peste cap viata si asa tumultoasa.

Dar cine stie la ce s-au gandit scenaristii si regizorii ?

#11
JohnRockefeller1870

JohnRockefeller1870

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.01.2019

View Postsuper8, on 01 februarie 2019 - 09:14, said:

Nu cred sa fie feminims filmul caci Brie Larson e o actrita cu roluri mai mult dramatice.
Inclin sa cred ca Captain Marvel (2019) va fi un film drama despre viata unui copil neapreciat de tata ce intra in despresie si se straduie in viata de adult sa castige admiratia tatalui.
Dar intervin niste forte extratereste care ii dau peste cap viata si asa tumultoasa.

Dar cine stie la ce s-au gandit scenaristii si regizorii ?
Captain Marvel apare in film ca ultima speranta impotriva lui Thanos si salvatoarea universului.

Chiar daca in benzile desenate, Adam Warlock e cel care il invinge pe Thanos.

Deci, e feminism 100%!

#12
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am vazut pe Youtube un clip cu Trailer (cica nou) iar o scena amuzanta mi-a atras atentia  Posted Image
Am sa pun link ca nu am cont Youtube:
https://streamable.com/qvliq

Daca filmul va fi in asa, are o bila alba din partea mea  :)

#13
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View Posttyrionpiticul, on 28 aprilie 2018 - 03:10, said:

Ia uitati draguta de ea cum se pregateste pentru rol Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VhYxkbQxN1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postadisluc, on 16 februarie 2019 - 22:08, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VhYxkbQxN1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Are un antrenor "beton",numa spituri in coor i-as aplica
Cum dracu sa faci ma nene fandarile in halu ala...zici ca-i sareau genunchii de la loc,in plus de asta bara se tine dupa ceafa nu in maini si bomboana de pe coliva e pulareala aia de exercitiu de la 2:15-2:37

#15
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Hai ca arata bine Brie Larson ! cel putin de la gat in jos.

#16
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019
Nota 5,5 pe IMDb, 8,4 pe rottentomatoes  si 6,6 pe metacritic.  Catastrofal pentru un film Marvel si neobisnuit avand in vedere ca primele note acordate din start pentru filmele sale sunt de 9 si 10.  
Nu e un debut prea bun.  Cica ca prestatie actoriceasca e sub Gal Gadot Wonder Woman calitativ si nici nu  reuseste sa o egaleze pe Scarlett Johansson care o joaca  pe Black Widow.  
Actrita e cam urata, bosumflata, aroganta, nu prea potrivita pentru un rol de supererou.  
https://www.imdb.com/title/tt4154664/
Captain Marvel (2019) - Rotten Tomatoes

Carol Danvers era recunoscuta in comicsuri ca fiind frumoasa, simpatica, moderata, corecta.  

Quote

As Carol [Strickland] pointed out in her article in LOC [#1], women tend to get very short shrift in comics. They are either portrayed as wallflowers or as supermacho insensitive men with different body forms, who almost invariably feel guilty about their lack of femininity. And it's always seemed to me that, why does this have to be exclusive? Can you not have a woman who is ruthless and capable and courageous and articulate and intelligent and all the other buzz-words—heroic when the need arises, and yet feminine and gentle and compassionate, at others? That was what I tried to do with Ms. Marvel. I tried to create a character who had all the attributes that made her a top-secret agent yet at the same time was a compassionate, warm, humorous, witty, intelligent, attractive woman.
Carol Danvers - Wikipedia

Mie actrita aia Brie Larson numai compasiune, umor, caldura, inteligenta si atractie nu-mi inspira. Numai din trailere cand le vad imi dau seama ca e bosumflata, nervoasa, mereu cu aere de superioritate, lipsita de feminitate, parca ai zice ca e barbat si nu femeie.
Si eu care ma plangeam de Gal Gadot ca e prea finuta si prea draguta pentru rolul de Wonder Woman si tot reuseste sa te impresioneze cu feminitatea.

Edited by daymion, 06 March 2019 - 14:17.


#17
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019
6,1 pe IMDb cu o zi inainte de premiera
Captain Marvel (2019) - IMDb
Pe rotten tomatoes se mentine la 82%

Oricum, e socant!

Edited by daymion, 07 March 2019 - 23:11.


#18
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdaymion, on 07 martie 2019 - 23:11, said:

Oricum, e socant!
Socant in ce sens ?
Ca e bun filmul ? sau o sa plang dupa banii de bilet ?!

Apropo, e un sambure de adevar pozele astea ?
Attached File  slice of cheese could have done a better job in Captain Marvel.png   413.32K   36 downloads
Attached File  who display emotions ?.png   569.5K   33 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate