Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Viitorul rețelelor sociale cu iz rusesc

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Dacă mâine ar dispărea Facebook, ce ai face? Ai reveni la o viață normală? Sau ți-ai căuta refugiu în alte rețele de socializare?
Fondatorul aplicațiilor VK și Telegram, Pavel Durov ar fi în culmea fericirii, care a fugit în Dubai după ce agenții KGB au început să-i sufle în ceafă și să-l pună sub presiune pentru că n-ar fi oferit nu știu ce coduri de decriptare.

Folosești deja aplicațiile astea?
Dacă nu, le-ai folosi?

Ai avea încredere în ele?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Folosesc Telegram

Am folosit si VK, dar momentan sunt numai rusi/ moldoveni/ alti sovietici.

#3
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
incredere ca sa ce?
incredere ca o sa ma spele pe picioare cu siguranta nu am.
din ce am auzit pe altii care folosesc VK, spun ca e mult mai liber decat facebook, poti sa postezi si sa comentezi tot ce te taie capul.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postzyppster, on 26 aprilie 2018 - 13:13, said:

Dacă mâine ar dispărea Facebook, ce ai face? Ai reveni la o viață normală?

Sa inteleg ca in opinia ta toti utilizatorii de FB sunt anormali,avand o viata anormala?Posted Image

ps.
Pregateste-te pentru 2 miliarde de plangeri penale pentru defaimare contra ta.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postzyppster, on 26 aprilie 2018 - 13:13, said:

Dacă mâine ar dispărea Facebook, ce ai face? Ai reveni la o viață normală?

Daca as avea cond de Facebook si ar disparea subit, m-as tavali pe jos si as intra in servraj.
In privinta Telegram, eu stiam ca e o aplicati de chat criptata la care nu au acces banci, corpoartii si guverne corupte. E posibil ca alde Putin, tocmai, sa fi cerut cheile de decriptare, de parca ar avea cineva chef sa i le dea...

Telegram si Signal sunt unele din cele mai bune aplicatii de Android, dupa parerea mea, din motive evidente... eu cand discut ceva cu cineva, nu o fac ca sa mai traga si altii cu urechea.

View Postadisz, on 26 aprilie 2018 - 13:20, said:

Sa inteleg ca in opinia ta toti utilizatorii de FB sunt anormali,avand o viata anormala?Posted Image

Da... Ai inteles corect. Traiesc intr-o lume paralela neautorizata, in care se hranesc din barfa si frivol.

Edited by rosix, 26 April 2018 - 13:24.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Apropo,daca de maine ar disparea FB,nu cred ca mi-as da seama.Eventual dupa numarul inmiit de sinucideri in direct.
Contul meu de FB s-a inchis inainte de a-l activa.

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cand m-am inscris pe FB, aveam postari zilnice. De aproximativ un an daca (re)distribui o postare la vreo 2-3 saptamani e mult. Mai imi clatesc ochii la ce posteaza altii, dar nu cred ca stau 10 minute pe zi, si alea adunate. Majoritatea prietenilor sunt cam in acelasi asentiment (adica au inceput sa aiba postari destul de rare, nu ca "in tinereti").

E un punct de socializare (ce mi-e dor de curtea scolii...si de vacante...si...si...si...), dar parca nu ma mai atrage, desi am ceva ani (sa fie vreo 10...)

App: cel mai vechi prieten pe FB il am de 9 ani (sarbatoriti recent). Ar mai fi fost si altii, dar m-au mai sters, I-am mai sters... Il mai tin deschis mai mult pentru concedii si pentru legatura cu cativa prieteni.

Daca s-ar fi pastrat obiceiurile de joaca pe afara, ar fi fost mai atractiv, dar, la ce varste fragede sunt, m-as indoi ca generatia actuala sa refuze un gadget in locul jocurilor copilariei...

Edited by Pololica, 26 April 2018 - 13:32.


#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postzyppster, on 26 aprilie 2018 - 13:13, said:

Dacă mâine ar dispărea Facebook, ce ai face?
Nu pricep, voi traiti pt.FB? Reveniti fratilor pe Terra la contactul fizic cu semenii.....

#9
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Mişto ar fi să revină "Yahoo" Messenger. Poate aş da de unde persoane cu care am vorbit în trecut   Posted Image

Edited by djl, 26 April 2018 - 13:57.


#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Deja este imposibil de realizat acest deziderat.
Dispare FB,apare altceva.Prietenii mai nou se aleg la cantitate,nu dupa calitate.Nu mai e nevoie de soare,de atmosfera,de aer liber.Acum la moda sunt octa-mega-pentacore-urile si pxelii.Cat mai multi.

View PostValmont43, on 26 aprilie 2018 - 13:46, said:

Nu pricep, voi traiti pt.FB? Reveniti fratilor pe Terra la contactul fizic cu semenii.....


#11
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
O noua retea de socializare doreste sa inlocuiasca Facebook: sociall.io
Ramane de vazut daca o sa si reuseasca.

#12
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Stau si ma intreb daca nu cumva cei obsedati de retelele sociale nu sunt deja asimilati in 0 si 1, daca nu cumva ei traiesc intr-un Matrix Posted Image

#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

View Postdjl, on 26 aprilie 2018 - 13:56, said:

Mişto ar fi să revină "Yahoo" Messenger. Poate aş da de unde persoane cu care am vorbit în trecut   Posted Image
incearca "noul" Yahoo Messenger, eu personal am gasit pe "noul" Mess, niste id-uri ale unor persoane pe care le sterseseram de mult din lista...

#14
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Inca o data va provoc:cautati-ma fb.Cand vreau sa socializez-iau cardu,cashu-liber la destrabalare.Valmont,bravo.Modestul din mine:cand eram taun holtei intorceam si limbile la ceas prin sharm. UFF .! Rusesc,American,rom.,si dupa plangeti ca-s pe interes fetele.Va meritati soarta.

#15
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Postzyppster, on 26 aprilie 2018 - 13:13, said:

Dacă mâine ar dispărea Facebook, ce ai face? Ai reveni la o viață normală? Sau ți-ai căuta refugiu în alte rețele de socializare?
Pentru mine nu s-ar schimba nimic pentru ca nu folosesc nici o retea de socializare.
Mai mut decit atit, nu inteleg ideea asta de a socializa prin intermediul calculatorului. Dupa mine a socializa inseamna sa stai si sa discuti fata in fata la o cafea, sau de ce nu la o bere.

#16
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Degeaba mai intru eu pe "Yahoo" Messenger dacă acele persoane nu mai intră   :(

#17
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
Cam asa si eu, poate 10 minute pe zi, adunat. Intru mai mult pentru ca am dat Like la anumite pagini si mai vad o postare cu o stire/informatie care ma intereseaza de la acele pagini. Ca altfel, dau scroll rapid peste orice poze, share-uri ale prietenilor mei. Eu nu dau friend request la nimeni... daca ma adauga cineva conoscut, e bine, daca nu, nu.
Dau like-uri la chestii care chiar mi-au placut. Share-uri, rare, poate de cateva ori pe an.
Poze doar cand merg prin vacanta undeva si ma eticheteaza sotia Posted Image). Nu mi-am schimbat poza de profil de vreo 3-4 ani.
Chiar ma gandeam sa renunt la facebook, dar raman doar pentru unii prieteni/familie, sa mai vad si eu ce fac ei.


Viitor, retelele o sa aiba, indiferent in ce forma. Exista nevoia de socializare a anumitor grupuri de persoane. Odata cu inaintarea in varsta cred ca se cam stinge entuziasmul, dar la tineri o sa fie mereu.

Edited by bai3tzash, 26 April 2018 - 15:06.


#18
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
dacă ar dispărea mâine  ar fi ca și ziua de ieri.niciodată nu am postat pe fb ,mi-am făcut odată un cont cu date false( că nu am vrut să-mi bag numele acolo)pentru a putea vedea nu știu ce chestie pe care tot n-am putut-o vedea.de ciudă am vrut sămi șterg contul și am văzut că-mi trebuia permisiunea nu știu cui și de atunci am spus pas

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate