Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#91
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Și eu, folosesc numai "tasta" și e super :)

#92
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View PostNaturalBornGamer, on 18 mai 2018 - 17:40, said:

Și eu folosesc tasta frontala pentru gesturi. Un mare plus fata de competitori, din punctul meu de vedere.
Vezi ca ai și Navigation Dock. Alta chestie care Ă®nlocuiește butoanele, foarte bine gândită și ea, Ă®n special pt ecrane mari. Am folosit-o la greu la Mate 10 pro. Foarte utila.
Da,gasisem andocare navigatie ( de obicei tineam si eu meniul in engleza dar acum il am in ro ) dar de chestia cu tasta asta frontala nu stiam ca poate fi folosita atata pt amprenta cat si pt navigare .
Foarte buna ideea Huawei intradevar

O alta chestie unde as vrea un mic help :
Am activat un asa zis zoom fortat ,adica daca bat de 3 ori in ecran se mareste imaginea , si acum as cam vrea sa il dezactivez dar nu mai gasesc pe unde am dat de dracia asta :)

Edited by alinx1, 18 May 2018 - 19:06.


#93
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Setări-Asistenta inteligenta-Accesibilitate-Gesturi pentru mărire.

#94
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Multam,am gasit.
Am alta chestie ceva mai enervanta care cred ca tine de asa zisa inteligenta artificiala.
Îmi inchide aplicatiile de muzica din fundal dupa o anumita perioada fara sa am vreo chestie de economizor activata.
Identifica un consum mare de energie pe aplicatia  respectiva, afiseaza notificare iar dupa o perioada o inchide indiferent ce app de muzica as folosi.
Vreo solutie?
Pt ca nu as prea vrea sa umblu cu root si alte prostii prin el,cel putin nu inca

Totusi tind sa cred ca face chestia asta daca bateria este sub 30 %,,dar nu sunt sigur

Edited by alinx1, 18 May 2018 - 20:22.


#95
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
O alta problema care se manifesta si la p20 pro. In unele aplicatii  da eroarea "google service updating" la harti

Chestiunea este cunoscuta de cei de la Huawei si cred ca va fi remediata intr-un viitor update

Edited by alinx1, 19 May 2018 - 07:05.


#96
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Asta pe ce versiune? La mine pe 120 e OK. Dar pe versiunea anterioară am făcut downgrade la Google Play Services ca sa rezolv cumva problema, pentru că nu mergeau nici servicii de sistem (Chrome sync, find my phone, etc).
S-ar putea că din cauza asta să-mi meargă acum.

#97
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Acum observ ca daca Bluetooth-ul e activ, e si vizibil pentru alte device-uri... Cum se poate dezactiva asta?
Toate telefoanele mele de pana acum au avut optiunea de a nu fi discoverable, sau au fost vizibile pt alte device-uri numai daca intrai in pagina de optiuni Bluetooth... :|

#98
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postkatti, on 19 mai 2018 - 08:38, said:

Asta pe ce versiune? La mine pe 120 e OK. Dar pe versiunea anterioară am făcut downgrade la Google Play Services ca sa rezolv cumva problema, pentru că nu mergeau nici servicii de sistem (Chrome sync, find my phone, etc).
S-ar putea că din cauza asta să-mi meargă acum.
120 am dar cred ca ai dreptate. Eroarea a inceput sa se manifeste dupa update-ul la google play services. O sa ii fac si eu downgrade...daca o vrea

#99
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Salutare baieti,

Intru si eu in randul posesorilor de P20. Ieri am facut pasul catre Huawei (ultimul avut de la ei a fost un antic Ascend P6). Vin dupa un an de S7 Edge, pe care il am si il folosesc in paralel.

Ca pareri subiective dupa o zi de butonat:

- camera foto este foarte buna: dynamic range-ul bun, modul portret isi face treaba, este sharp, culorile sunt usor saturate, are optiuni multe pentru cine vrea sa chestii mai creative
- ecranul mi se pare de foarte buna calitate. Chiar daca are rezolutia FHD+ si este LCD, este mai mult decat suficient (WQHD este prea mult pentru ecrane mai mici de 6'')
- bateria este buna, scot aproximativ acelasi SOT ca la S7 Edge cand era nou
- constructia este buna, premium fara discutie
- soft-ul mi se pare placut la utilizare, are cateva chestii care se pot rafina pe viitor si sunt sigur ca baietii o sa mai polisheze interfata
- este un telefon rapid, beneficiaza pe deplin de hardware-ul performant, nu are niciun fel de lag in interfata

Sunt pe deplin multumit de alegerea facuta, aveam ceva rezerve insa sunt incantat de acest P20. Probabil ca nu va fi ultimul Huawei care va intra la noi in familie.

Seara buna tuturor!

#100
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postalinx1, on 19 mai 2018 - 18:28, said:


120 am dar cred ca ai dreptate. Eroarea a inceput sa se manifeste dupa update-ul la google play services. O sa ii fac si eu downgrade...daca o vrea
Nu vrea si problema este cunoscuta si de cei de la google si chiar au oferit o solutie aici :

https://www.google.r...nor-866884/amp/

Am testat-o si acum functioneaza

#101
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
No, bine ca va fi rezolvata. Eu acum nu mai fac nimic pana la urmatorul update ca merge OK.
Dar cand aveam problema, era un fel de catch-22: cu Google Play Service updatat, unele aplicatii care aveau harti embedded ziceau "Google Play Services is updating" in loc de harta, de ex Cellmapper. Daca faceam "uninstall updates" la Play Services, aplicatiile astea mergeau ok, dar altele cereau sa fac update la Play Services, de ex Truecaller. Posted Image

#102
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Da,exact asa faceau si altele,..ex booking

#103
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Salutare, ma uit pe Emag si vad ca P20 este si single si dual-sim la acelasi pret.
Oare ce sens mai are versiunea single-sim ?

#104
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Chiar nici un sens. Vezi ca este la 2699 aici https://eurogsm.ro/h...amera-20mp.html . Garantie de la Orange.

#105
sandrubogdan

sandrubogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.05.2018
Salutare! Voi ce folie ati pus?

#106
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Aia de la mama ei. Cand s-o zgaria asta ori ii mai pun folie ori il las asa.

Edited by lucian2008, 22 May 2018 - 20:42.


#107
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
La mine s-a zgariat (putin) in a doua zi. Mai raman cu asta deocamdata. Pana acum n-am avut folie pe nici un telefon. (am avut numai telefoane sub 800 de lei Posted Image )

#108
Motiu_florin

Motiu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 28.12.2016
Am pus una de gel, sau silicon pe tot ecranul, sunt curios cat de repede se zgarie si asta...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate