Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#37
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 03.03.2007
Eu le am pe amandoua....daca ai mate 10 nu merita diferenta la P20 pro..chiar arata mai bine Mate ul..parerea mea.azi am facut poze cu amandoua,iar pe timp de zi pozele sunt la fel. Pe timp de noapte la p20 capteaza putin mai mult lumina.

Edited by special, 29 April 2018 - 20:24.


#38
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
In weekend a reusit peste 8 ore de sot... Ce am constatat este ca daca il folosesc ocazional,sa zicem,ma tine bateria aproape 2 zile dar cu sot mic(5,maxim 6 ore) dar daca stau pe el nonstop si il omor intr-o zi(cum am facut sambata cand nu l-am lasat din mana) sot-ul creste la peste 8 ore chiar... Interesant. Probabil aplicatii care consuma si cand este inchis. Apropos... Voua cat va mananca noaptea? Eu inchid tot si cu toate astea cam 10 procente dispar in neant... E normal?

#39
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
E normal ca sot ul sa scadă dacă telefonul e folosit pe parcursul a 2 zile pana la încărcare... Dar dacă tu ai p20 simplu mi. E greu sa cred ca prinzi 8 ore sot în 24 ore. P20pro e undeva la 8 ore sot pe wifi

#40
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Ai aplicații care rulează în fundal. Și eu am scos consum mare de 7-8% și m-am uitat ce mănâncă și am ajuns la 2-3%.

#41
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
P 20 simplu... Si mie mi-a fost greu sa cred... 😀 Sper sa-l tina obiceiul... 😀

Si eu m-am uitat peste consum... Noaptea, intre orele in care nu l-am folosit, cel mai mare consumator(si cam singurul) a fost Huawei Home... Asta ce dracu face?... 😀 Multam...

Edited by tachete, 30 April 2018 - 17:19.


#42
cosmin_lucian

cosmin_lucian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 25.09.2015
Pentru bootloader unlock (cat timp site-ul oficial e picat):
https://www.xda-deve...age-disappears/

Am primit codul in 24 de ore.

Se completeaza un google form, e spre sfarsitul articolului:
https://docs.google....FqMh9g/viewform

Edited by cosmin_lucian, 03 May 2018 - 14:40.


#43
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
O folie și husa cat de cat calumea?

#44
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Deci, wow.

Pot spune cu toată convingerea ca asta e cel mai bun telefon cu Android avut vreodată. Tocmai ce mi-am vândut S9 și V30-ul și zic hai sa vad ce poate asta. Nu am vrut Pro pt ca îmi plac telefoanele mai compacte cât de cât.
Ce sa zic, are toate atuurile pe care le caut la un telefon. Pt stilul meu de folosință. Poate AoD era bine dacă era dar și asa, bestie curata. Aspect, baterie, fluiditate și mai ales camera. Superlativ.
Am rămas masca sa constat ca pe parte foto îl lasă în praf pe S9. Nu mari diferențe dar produce poze mai de calitate și cu detalii mai multe. Ecranul pus lângă al nevestei S8.. Identic. Degeaba are Sammy QHD pt ca se știe ca toți îl țin pe FHd. Autonomie de min 5h SoT , zilnic. Lucru imposibil la anterioarele. Doar Mate 10 Pro avut, îl depășește la capitolul asta.
Sa nu mai zic de Emui. Pt mine e cel mai complet OS. Foarte multe opțiuni, customizare. Navigation dock ar trebui sa aibă toate telefoanele cu 5,5 inch și mai mari. Iar faptul ca are butonul home frontal, și îl poți folosi ca gestures, de neprețuit.
Nu încerc sa conving pe nimeni, fiecare are alte preferințe și necesități. Doar mi-am expus experienta cu acest telefon în comparație cu ultimele 2 telefoane deținute.

Edited by NaturalBornGamer, 04 May 2018 - 20:43.


#45
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 28.11.2001
Pentru aplicația originală de înregistrare a convorbirilor, am o confirmare că merge ghidul scris de mine pentru M10P și pe P20P, dar cu fișierele din arhivă. Ar trebui să meargă pe P20, deoarece fișierele sunt luate de pe un P20.  Este necesar bootloader deblocat și root :
https://forum.softpe...4#entry22307375

Attached File  HwCallRecorder.zip   232.79K   2 downloads

#46
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postbadmania98, on 06 mai 2018 - 18:49, said:

Pentru aplicația originală de Ă®nregistrare a convorbirilor, am o confirmare că merge ghidul scris de mine pentru M10P și pe P20P, dar cu fișierele din arhivă. Ar trebui să meargă pe P20, deoarece fișierele sunt luate de pe un P20.  Este necesar bootloader deblocat și root :
https://forum.softpe...4#entry22307375

Attachment HwCallRecorder.zip
Sau mult mai simplu si fara batai de cap cu root-atul se poate instala aplicatia " call recordings pro". Eu o folosesc de mult timp si funct excelent. Poate fi gasita si free daca nu aveti chef sa o platiti :)

In alta ordine de idei ,l-a root-at cineva? ;)
Intreb doar de curiozitate pt ca incep sa cred si eu ca nu prea mai este util root-ul precum acum ceva timp in urma. Se gasesc aplicatii cam pt orice era necesar root-ul (call recordings,youtube in fundal...etc) sau metode de stergere aplicatii chiar de sistem ( adb). Iar custom romurile chiar nu isi mai ai rostul ....

View Posttachete, on 28 aprilie 2018 - 09:11, said:

Pana la urma e chestie de gusturi... Important este ca telefonul reda ce trebuie... Pace! 😀😀😀✌️✌️✌️
Iti dau si tie dreptate partial . Se aude mai bine in unele aplicatii cu castile jvc care stau mult mai bine in urechi si izoleaza excelent zomotul de fond . Am zis partial pt ca in aplicatia poweramp se aude mult mai bine in "blestematele astea albe " :)).

Edited by alinx1, 06 May 2018 - 22:25.


#47
bugy1231

bugy1231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2011
Salutare! Am o problema, nu stiu sigur daca e problema sau asa e normal. Daca ciocaniti cu degetul pe spatele telefonului langa camera sau pe rama superioara se aude ca si si cum ar avea desprinse componente din el, mai exact mici vibratii.Se aude in jurul butoanelor. Puteti verifica, va rog, daca si la voi face la fel. Seara buna!

#48
Motiu_florin

Motiu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 28.12.2016
E normal..... de la lentile

#49
bugy1231

bugy1231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2011

View PostMotiu_florin, on 08 mai 2018 - 18:50, said:

E normal..... de la lentile

Asa credeam si eu...dar am verificat unul expus in Flanco si nu se auzea nimic.

#50
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Și la mine se aude dacă ciocnesc. Și la fel zic și eu, e de la lentile.
Țin minte Samsung S6, la ala se aud cum misca mișcă lentilele doar dacă îl scuturi.. Și nu are nici pe dreaq.

#51
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Si al meu "zbarnaie"... Nu cred ca e motiv de panica... Am mai "ciocanit" si in alte modele,mai pricopsite,se aude la fel...

#52
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Inca o chestiune,poate nu fac eu ceva bine:daca split-uiesc ecranul in doua nu ma lasa sa deschid aceeasi aplicatie/pagina pe ambele ecrane... Gen sa compar doua foto din Facebook de la doua surse diferite...Am incercat si nu functioneaza cu nicio aplicatie. Asa este normal sau trebuie setat ceva?

#53
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Bineînțeles că este normal. Care e logica ta? Cum crezi că ACEEAȘI aplicație Facebook îți va deschide două poze diferite? Practic e aceeasi aplicație pe care tu vrei s-o deschizi de două ori.

#54
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
cred ca totusi se poate aceeasi aplicatie deschisa prin 2 conturi diferite . Am vazut pe undeva prin setari optiunea asta de activare dar nu am incercat. Este data ca exemplu aplicatia wattap pe acolo dar banuiesc ca la fel ar fi si cu facebook-ul

Edited by alinx1, 09 May 2018 - 11:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate