Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#19
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View PostHider141, on 26 aprilie 2018 - 14:45, said:


Chinezii de la Leagoo sau alte marci isi baga piciorul in siguranta si pun baterii uriase, chiar daca implicit creste riscul sa se umfle bateria sau sa-ti ia foc telefonul daca se incalzeste bateria prea tare.

N-am inteles asta, de ar vrea o baterie uriasa la un ecran mic sa se supraincalzeasca ?

#20
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Din calitate de detinator de P10 pot zice ca sunt telefoane ok, dar suportul software lasa de dorit. P20 pe de alta parte e un telefon frumusel, dotat si calitativ, pacat ca nu are caracter pe masura, alege sa fie un wannabe.

#21
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 03.03.2007
Hai sa nu fim totusi carcotasi...nu sunt ei ca Pixel la update dar fata de ceilalti chiar stau foare bine la update.

#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postsailor62, on 26 aprilie 2018 - 22:19, said:

N-am inteles asta, de ar vrea o baterie uriasa la un ecran mic sa se supraincalzeasca ?
Bateria se incalzeste cand telefonul e la incarcat, il soliciti cu un joc sau faci streaming la calitate inalta, si in anumite limite se dilata. Si cred ca stii foarte bine ce au patit cei de la Samsung cu Note 7 din cauza ca au indesat bateria de 3500 mAh intr-un loc prea mic.

#23
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Azi am incercat pt prima data castile care vin in cutie... Alea cu usb c... Nu m-au dat pe spate absolut deloc. Pe langa ca este foarte greu sa la ti stabile in ureche(mie imi cad tot timpul) mai sunt si albe. Nu pot sa inteleg de ce le fac albe! Calitativ vorbind sunt relativ ok dar daca ai o pereche buna de casti(eu folosesc Sony de acum 5 ani,sper sa ma mai tina inca pe atat) sunetul este chiar mai bun...Prin adaptor... Incetati cu casti care "nu stiu" Dolby Atmos... Asta cu Dolby Atmos este o chestie inginereasca care tine de soft...Ce sa faci cu softul daca nu ai hardul? Ma rog.Am probat si in-ear-ul de scena,pe trei cai, (sunt chitarist) si suna decent fata de alte telefoane...Evident ca trebe un amplificator dar redarea pe cele trei cai(basi, medii,inalte) este fidela... Frecventele sunt bine separate si nu se amesteca. Concluzia este ca nu voi folosi castile din cutie...Imi pare rau dar Sony rules... 😀 Si nici nu pica din ureche... Si nu stiu nici Atmos...Ba chiar tind sa cred ca nu le pasa... 😀😀

#24
todofd

todofd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.11.2012
Tocmai am primit confirmarea de la Altex (incusiv nr. de AWB) ca mi se trimite camera 360 Huawei. Telefonul l-am primit in urma precomenzii in prima zi (6 aprilie), dar camera nu a venit. Dupa 2 solicitari, atat telefonic cat si online, in sfarsit azi am primit vestea buna de la Altex. O sa revin cu detalii despre camera in momentul cand o sa mi se livreze.

#25
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Posttachete, on 27 aprilie 2018 - 14:26, said:

Azi am incercat pt prima data castile care vin in cutie... Alea cu usb c... Nu m-au dat pe spate absolut deloc. Pe langa ca este foarte greu sa la ti stabile in ureche(mie imi cad tot timpul) mai sunt si albe. Nu pot sa inteleg de ce le fac albe!
Pai vezi? De asta iti cad din urechi si ti se par slabe calitativ ,..pt ca sunt albe !!
Damn  white colour !! Hate it too !
:) :)

Serios vorbind acum,am si eu casti in-ear sony, jvc si unele panasonic dar toate se aud mai slab ca acestea care stiu Dolby Atmos(  imi place si cum suna :) ) Este adevarat ca uratele astea albe stau mai rau in urechi si nici nu prea acopera zgomotul de fond ,dar ce sa fac acum daca la mine place ca se aude muuult mai bine ? ;) .Dar nah..eu nu am ureche muzicala si m-au aburit astia cu softu' lor :D :D

Si acum si mai serios vorbind, a facut cineva root?
Dupa cate observ au aparut solutii pt toate 3 variantele p20.Ma cam mananca degetele dar mai astept putin

Edited by alinx1, 27 April 2018 - 19:03.


#26
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mai face lumea root la telefoane in ziua de azi?

#27
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View PostParanoir, on 27 aprilie 2018 - 22:34, said:

Mai face lumea root la telefoane in ziua de azi?
De ce nu

#28
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Pana la urma e chestie de gusturi... Important este ca telefonul reda ce trebuie... Pace! 😀😀😀✌️✌️✌️

#29
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Un review despre telefonul asta nu posteaza nimeni?
Oare chiar merita p20 pro 1000 lei in plus?

#30
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Din punctul meu de vedere nu merită. Eu numai din cauza frezei zic pas.

#31
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Parerea mea e ca p20pro merita banii in plus. Diferențele dintre ele sunt mari anul asta: display, memorie ram, baterie, camera, senzor ir... acum depinde de utilizator pt mine conteaza toate cele mentionate mai sus

#32
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
A naibii baterie... Am catrva zile cu 20 Pro si prietena cu 20 normal.Bateeria tine cu vreo 30-45 minute mai mult ca al meu.
Nu reusesc sa scot mai mult de 5 ore SOT orice ar fi.
Ma asteptam la mai bine.. Poate in timp se regleaza.

#33
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postanetgrup84, on 29 aprilie 2018 - 10:03, said:

Parerea mea e ca p20pro merita banii in plus. Diferențele dintre ele sunt mari anul asta: display, memorie ram, baterie, camera, senzor ir... acum depinde de utilizator pt mine conteaza toate cele mentionate mai sus
Eu mă refeream dacă merită să trec de la al meu mate 10 pro la p20/pro. Nu merită spre niciunul

#34
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 13.10.2009
Dețin un Mate 10 pro de aproximativ o luna. Merita oare upgrade-ul la P20 pro? Ar fi vorba de un cost de aproximativ 900 RON. Dacă a avut cineva posibilitatea sa le folosească pe ambele, as dori sa întreb dacă sunt diferențe mari între calitatea camerelor foto. Mersi

#35
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Stai liniștit

Mergi într-un concediu cu diferența de bani

#36
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018

View PostPHONE_XPERT, on 29 aprilie 2018 - 14:40, said:

Dețin un Mate 10 pro de aproximativ o luna. Merita oare upgrade-ul la P20 pro? Ar fi vorba de un cost de aproximativ 900 RON. Dacă a avut cineva posibilitatea sa le folosească pe ambele, as dori sa întreb dacă sunt diferențe mari între calitatea camerelor foto. Mersi
Am avut mate10 Pro acum P20pro dar nu am apucat sa il folosesc prea mult. La cald display mai bun si sta mai bine in mana P20pro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate