Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Huawei P20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1676 replies to this topic

#1009
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am Mate 10 Pro ...
Dupa update la Pie, s-a injumatatit.
Abia scoteam 3-3.5 ore SOT.
La cateva zile am dat factory reset si am ajuns si la 8.5 ore SOT.
Nu scot mereu autonomia aia, dar bateria e ok.

Edited by shymano, 08 March 2019 - 11:51.


#1010
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Mie imi da senzatia ca devine mai inteligent in ultimul timp :
- sot a crescut spre 6..7 ore si cred ca se poate si mai bn
-ramul s-a optimizat in sensul ca folosesc aceleasi aplicatii dar arata mai mult liber si anume Intre1.9 si 2.5 comparativ cu primele zile dupa update cand era 1,2..1.5
- se misca si mai fluent.
Am vazut discutii asemanatoare si pe la p20 pro. Se adapteaza singur in fuctie de cum il folosim ceea ce chiar se poate spune ca este un inceput ok de AI .

PS. Nu i-am facut reset si sper sa nu fie cazul .

Edited by alinx1, 08 March 2019 - 22:13.


#1011
ambulantza74

ambulantza74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.09.2009

View Postalinx1, on 08 martie 2019 - 22:11, said:

Mie imi da senzatia ca devine mai inteligent in ultimul timp :
- sot a crescut spre 6..7 ore si cred ca se poate si mai bn
-ramul s-a optimizat in sensul ca folosesc aceleasi aplicatii dar arata mai mult liber si anume Intre1.9 si 2.5 comparativ cu primele zile dupa update cand era 1,2..1.5
- se misca si mai fluent.
Am vazut discutii asemanatoare si pe la p20 pro. Se adapteaza singur in fuctie de cum il folosim ceea ce chiar se poate spune ca este un inceput ok de AI .

PS. Nu i-am facut reset si sper sa nu fie cazul .

Subscriu si eu . Mi-am luat telefonul acum aprox o luna , am facut update la tot ce mi-a cerut si m-am speriat cand am vazut cata putina memorie mai era libera... Dupa acteva zile se comporta ca la tine , am gasit liber ram si 2.5gb ... Nu am facut nici un factory reset sau clear cache. Ma gandesc ca software developerii de la Hauwei dupa instalare pie golesc ei ce trebuie. Ar fi culmea sa dam factory reset la fiecare instalare de versiune noua de android. Un clear cache nu are ce sa strice in schimb. Folosesc aplicatia lor de optimizare telefone Phone manager de pe setari.

#1012
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Tot pe aceea o folosesc si eu

#1013
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Dupa un whipe cache am ajuns si eu la 2,2.3 ram liber... Bun,pare ca se misca mai bine sau o fi placebo... Mai vad.

#1014
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.04.2010
Vreo folie transparenta subtirica pentru spate a gasit cineva?
Alien e o porcarioara, nu stau marginile lipite foarte mult timp...

#1015
ambulantza74

ambulantza74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.09.2009

View PostSirCypress, on 10 martie 2019 - 17:36, said:

Vreo folie transparenta subtirica pentru spate a gasit cineva?
Alien e o porcarioara, nu stau marginile lipite foarte mult timp...
Eu asta o folosesc : https://www.mobiledi...w2s2y2s2z2.html
nu e transparenta dar are gauri pentru disiparea caldurii. Imi place foarte mult e un fel de plastic cauciucat mai subtire decat tpu si care acopera foarte bine telefonul. Este pe altex si pe alte culori gen albastru,negru dar aici pretul e mai bun...

Salutare ! Foloseste cineva Android auto pe P20 ? La mine imi da mesaj "google play services doesn't seem t obeworking at the moment'". Pe samsung S7 edge si pe Samsung A5 pe care le mai am nu am intampinat aceasta problema ... Am golit cache google services dat drepturi la aplicatie dar nu merge ...

Edited by ambulantza74, 10 March 2019 - 19:08.


#1016
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
O folie subtirica si destul de buna (pana acum e ok) am pus eu pe telefoane ...
Clear Coat, dar e luata direct din State.

#1017
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Ați incercat functia de incarcare inversa pt un dispozitiv conectat?

#1018
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Am observat o chestie si nu stiu de la ce e. Cand blochez ecranul (sau se stinge singur), aplicatia pe care o aveam deschisa se inchide si nu mai tine minte ce comanda ii dadusem.
Caz concret: aveam google maps setat pe o adresa. Au trecut 30 de secunde, s-a stins ecranul, cand l-am reapins, nu mai era deschisa si nici nu tinea minte adresa pe care I-am dat-o.

Aveti idee de la ce e?

#1019
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,559
  • Înscris: 10.04.2009
https://www.emag.ro/...j/pd/DY88DSBBM/

1750 lei (+ boxă cadou)

#1020
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Varianta de 64 GB care tot timpul a fost în jur de 2000 de lei...

#1021
m2aurel

m2aurel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.07.2008
Eu am ramas cu update-ul de securitate din noiembrie. Cu PIE cu tot. Nici un alt update OTA. In schimb ma enerveaza faptul ca notificarea de mailuri reactioneaza cu intarziere. Pe mailul nativ, chiar daca minimul de sincronizare e 15 minute, de multe ori trec mai multe. Pe gmail unde am ales sa anunte imediat ce soseste mailul, de cele mai multe ori trec mai multe zeci de minute chiar, pana sa notifice. Si pe Samsung J5 2017 avea ceva intarzieri dar anunta destul de prompt. Pe un Lenovo S60, alt Samsung S4 mini, un Allview, notificarea se face aproape instant pe gmail. Mentionez ca pe P20 am setat tot ce trebuia ca sa-l scot de sub controlul agresiv de salvare baterie. Vreun sfat ceva, sau asa face si la voi ?

#1022
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View PostAfroditu, on 19 martie 2019 - 09:21, said:

Am observat o chestie si nu stiu de la ce e. Cand blochez ecranul (sau se stinge singur), aplicatia pe care o aveam deschisa se inchide si nu mai tine minte ce comanda ii dadusem.
Caz concret: aveam google maps setat pe o adresa. Au trecut 30 de secunde, s-a stins ecranul, cand l-am reapins, nu mai era deschisa si nici nu tinea minte adresa pe care I-am dat-o.

Aveti idee de la ce e?
Intra la baterie/lansare aplicatii/ harti si bifeaza toate cele 3 casute din dreptul ei pt a avea gestionare manuala.
In caz contrar ti-o inchide sistemul.
Valabil pt orice aplicatie care vrei sa ruleze in fundal

Edited by alinx1, 19 March 2019 - 12:46.


#1023
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View Postm2aurel, on 19 martie 2019 - 12:38, said:

Eu am ramas cu update-ul de securitate din noiembrie. Cu PIE cu tot. Nici un alt update OTA. In schimb ma enerveaza faptul ca notificarea de mailuri reactioneaza cu intarziere. Pe mailul nativ, chiar daca minimul de sincronizare e 15 minute, de multe ori trec mai multe. Pe gmail unde am ales sa anunte imediat ce soseste mailul, de cele mai multe ori trec mai multe zeci de minute chiar, pana sa notifice. Si pe Samsung J5 2017 avea ceva intarzieri dar anunta destul de prompt. Pe un Lenovo S60, alt Samsung S4 mini, un Allview, notificarea se face aproape instant pe gmail. Mentionez ca pe P20 am setat tot ce trebuia ca sa-l scot de sub controlul agresiv de salvare baterie. Vreun sfat ceva, sau asa face si la voi ?
Încearcă prin Hisuite... Eu asa am făcut ultimul update la P20 Pro... Tot la noiembrie eram blocat

#1024
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Dacă e vreun doritor vreau sa dau P20-ul luat în octombrie single SIM de la Vodafone... Mi-am mai luat un P20 Pro dual sim și nu prea mai am nevoie de 2 telefoane... Vorbim în privat dacă e cineva interesat

#1025
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012

View Postalinx1, on 18 februarie 2019 - 10:29, said:

Chiar acum am dat comanda pe Aliexpres de un adaptor usb otg  - usb type c la vreo 60 centi $.
Te anunt cand vine ce si cum ..

Mai aveam unul dar nu il gasesc...
Mi-a venit jucaria  .
Am testat-o cu aplicatia Es FileExplorer pro pe un stick de 64gb si funct. excelent . Rata de transfer este aprox 15mb/s.

#1026
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Retestata pe un hdd de 1 T cu un film de 20 gb rata de transfer a fost 33mb/s

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate