Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Bmw e 90 e 318i

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Nicu32

Nicu32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.05.2017
Salutare.am si eu cateva intrebari despre aceasta masina nu ma prea pricep.am sau nu filtru de particule.
Dupa ce am mers ieri toata ziua cu masina prin oras am controlat tep apei si era la 99 de grade este ok sau nu .care este maximul la care ar trebui sa ajunga temperatura apei.este prima masina pe benzina care o am si nu ma pricep va multumesc.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Temperatura apei (de fapt a lichidului de racier, ca sa fie mai corect spus), ar trebui sa se situeze la aproximativ 90 de grade (+/- cateva, dar nu multe). Masina n-ai luat-o cu un manual? Asa era frumos.

Pentru documentare

#3
dany67

dany67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 14.09.2006
SIgur nu ai filtru de particule.Din 2017 cred ca trebuia sa apara si pe benzina.Intra pe un forum monomarca, sunt multi care au temperaturi intre 95-99 grade, si spun ca e normal.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu ai filtru de particule. Verifica termostatul. Nu e normal sa fie la 99. Nu ar trebui sa treaca de 90, poate ti-o ajuns la 99 daca ai tinut-o non-stop de la 5500rpm in sus Posted Image

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
In circuitul de racire,temperatura lichidului este in jurul a 110 grade.Interesant,nu?Posted Image

#6
Nicu32

Nicu32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.05.2017
Va multumesc pt info

Nu am tinuto in 5500rpm mers normal undeva pe la 2500 3000 rmp.

#7
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Daca nu sta la 90 de grade verifica termostatul, tevaraia, pompa de apa. La BMW e mult plastic in zona de racire si dupa cum toata lumea stie plasticul imbatraneste, mai ales in conditii de temperaturi ridicate.

#8
Nicu32

Nicu32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.05.2017
Am facut acum un drum de 50 km mers 110 120 km la ora .si in mers sta apa la 103 105.nustiu daca este ok sa fie asa dar am mai citit pe aici pe la posesori de e 90 ca pana la 110 e ok acum nustiu ce sa zic am sa ma duc la un service cu ia la in control

#9
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
E normala temperatura apei. Majoritatea BMW-urilor au temostate de 105 grade pentru eficienta.
Instalatia de racire functioneaza la 2 bar ( in caz ca apare vreunul si intreaba de ce nu fierbe apa ).

Edited by N62B44, 26 April 2018 - 11:59.


#10
Nicu32

Nicu32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.05.2017
N62b44 multumesc pt info acum mai m-am li istit.o zi buna

#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
termostatul deschide pe la 105 la bmw-urile benzinare, e perfect normal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate