Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cate abdomene trebuie sa fac pe zi pentru a slabi?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
probabil cateva sute.
am luat si io un aparat de abdomene, bagi ca migu', si la final rezultatul e ca el afiseaza pe calculator ca am ars cateva zeci de calorii si eu sunt lihnit de foame.

#20
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Patratele faci sigur daca-ti pui un caroiaj pe burta cand te duci la plaja.

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postsebastiansebi, on 25 aprilie 2018 - 17:43, said:

daca nu vrei sa alergi fa rost de un sac de box si baga mare
Nu poate, face tratament, pastile,......

View Postslai, on 25 aprilie 2018 - 19:15, said:

probabil cateva sute.
am luat si io un aparat de abdomene, bagi ca migu', si la final rezultatul e ca el afiseaza pe calculator ca am ars cateva zeci de calorii si eu sunt lihnit de foame.
Daaa, dar ai "abdomen"!

#22
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Attached File  fe1fdbce-38c6-4452-be00-deb64386724a.png   89.65K   39 downloads

Daca faci abdomene iti vor provoca discopatie lombara si nu vei slabi. Bine, s-ar putea sa slabesti in spital cand te refaci dupa operatie.
Sportul conteaza foarte putin in slabire. Cat bagi in tine conteaza.

#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Tari softpedistii, toti sunt bogatani, o au de 30cm si baga de la 2000 abdomene in sus... iar eu faceam 50... Posted Image

#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTruculMagic, on 25 aprilie 2018 - 20:18, said:

Tari softpedistii, toti sunt bogatani, o au de 30cm si baga de la 2000 abdomene in sus... iar eu faceam 50... Posted Image
Pentru astia care spun 2000, dedicatie! (mai taiati din zerouri...). Bagam si eu cateva reprize de 50 sau 100 in total 200 sau 300 (in 30 de minute-1 ora) . Nici cu AB-Roller nu faceam 2000...sau poate da, in 2 zile!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tQ5Uwp-dB8g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 25 April 2018 - 20:32.


#25
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostEXIT, on 25 aprilie 2018 - 20:06, said:


Sportul conteaza foarte putin in slabire. Cat bagi in tine conteaza.
Prima afrimatie este eronata, cea de a doua este perfect adevarata, la unele organisme nu conteaza doar dieta ci si sportul, altfel nu vei face decat sa te infometezi in speranta ca vei slabi, apoi apare ulcerul, gastrita si alte minuni....
Dieta(dar nu exagerata) plus sport(eliptica, banda, jogging)

#26
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Zero paine, zero zahar, zero dulciuri!
Legume la greu, peste , rareori carne la gratar.
Lamaie cu ghimbir fara apa dimineata + smootie din radacinoase.
Fara mese dupa orele 17-18.
30 de minute de abdomene dimineata inainte de orice - astea o sa creasca in numar cu timpul.
Cam in doua luni vei observa ceva rezultate, daca te tii de "program" .
Succes !

Edited by M0sGerila, 25 April 2018 - 20:53.


#27
gabush86

gabush86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.10.2011
Posted Image) ma crucesc cand vad ce raspunsuri dau unii !

Poti face 2000 de abdomene tot nu o sa slabesti,  asta e doar un mit

1. Dieta e baza (90%) ! Vezi un nutritionist in primul rand, care o sa iti faca un plan alimentar (nu e scump sa stii) o sa trebuieasca sa renunti la paine (cereale in general) , prajeli, dulciuri, sucuri acidulate si nu numai ...... Nu inseamna ca trebuie sa te infometezi ci doar sa mananci ce trebuie, cand trebuie si cat trebuie .

2. Apoi apucate de minim 30 min pe zi de miscare sustinuta (care iti creste ritmul inimii)

Ias grasimea de pe abdomen se va duce ultima, e cel mai greu de dat jos !  corpul renunta cu greu la rezerve

Edited by gabush86, 25 April 2018 - 21:34.


#28
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Si alcoolul, ca am uitat, si ala trebuie scos din alimentatie!
Mese dese si mici, fructe, amestecuri de seminte, merisoare, etc.
Creierul trebie obisnuit ca ii dai sa manance des, nu rar ca sa isi faca rezerve pana la urmatoarea masa!
Ceva rapid....cartofi natur cu iaurt dar nu mai mult de 3 zile la rand, scapi de cateva kg rapid.
Cu abdomenele se poate incepe usor in reprize de cate 5-10 timp de 30 min si pe parcurs crescut numarul lor.
Oricum rezultate vizibile, cum am mai spus se vad in minim doua luni de ''antrenament'' zilnic combinat cu dieta, adica fara excese.
Partea proasta e ca si dupa ce ai intrerupt intr-o saptamana iarasi se cunoaste.
Cuvantul de ordine este disciplina....permanenta!


#29
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostValmont43, on 25 aprilie 2018 - 20:33, said:


Prima afrimatie este eronata, cea de a doua este perfect adevarata, la unele organisme nu conteaza doar dieta ci si sportul, altfel nu vei face decat sa te infometezi in speranta ca vei slabi, apoi apare ulcerul, gastrita si alte minuni....
Dieta(dar nu exagerata) plus sport(eliptica, banda, jogging)
Aiurea!
Ulcerul și gastrită, nu apar decât dacă mănânci tâmpenii, nu dacă mănânci puțin. Astea sunt mituri populare.

#30
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004

View PostValmont43, on 25 aprilie 2018 - 17:46, said:

Ce abdomene si alte prostii? Saritul corzii zilnic si cu putin regim si ia sa vezi....problema e ca soliciti ceva picioarele dar rezultatul(slabitul) e mai rapid decat alergatul....

Ca sa-si nenoroceasca genunchii (in special daca gras de-a binelea?)

Dumenzeule cate sfaturi in doru plii se dau aici si mistouri peste mistouri peste mistouri.


@AlynutzTigerAtlantic  Cate abdomene, cate calorii? Nu stim, pentru ca nu stim cate kg ai, ce inaltime ai samd.

Vrei sa slabesti? MANANCI MAI PUTIN!  - CONDITIE ESENTIALA (NU SE POATE FARA)
Cat mai putin?  Vezi aici: http://www.calculato...calculator.html Vezi cat ai nevoie sa te mentii si mananca cu 15-20% mai putine.

Cate abdomente trebuie sa faci? Vezi cate calorii arde o repetare si vezi cam cate ai avea nevoie pe zi.
"Daca fac abdomene fiind mai plinut ce se intampla?" - daca ai sa tii cont de nr de calorii, vei slabi. Si ca idee, corpul nu slabeste doar din anumite parti ale lui.  Cand slabesti, slabesti cu totul. Ai vazut vreun bolfos cu 6pack?


Persoane care consider eu ca nu bat campii au mentionat ca abdomenele sunt unele din cele mai ineficiente exercitii. Raport investitii/rezultat nesatisfacator.


P.S. Hai ca sa-ti dau eu un exemplu personal: am fost la sala 6 luni de zile unde am facut exercitii infinit mai complete si mai bune decat abdomenele tale. Stii ce rezultate am vazut? Rezultate infime. De ce? Pentru ca nu am tinut cont de ceea ce mancam. CONDITIE ESENTIALA
VEZI CE MANANCI SI , MAI IMPORTANT, CAT MANANCI.

#31
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Asa cum a spus colegul mai sus, abdomenele sunt ineficiente in lupta cu kilogramele. Într-un workout interval care are flotări, genoflexiuni, burpees si abdomene, acestea din urma sunt pentru relaxare.
Si daca ai fi slab si ai vrea pătrățele atunci cele mai eficiente exerciții pentru abdomen sunt crunch si planch (plansa) deoarece abdomenele clasice dau ocazia mușchiului sa se odihneasca pe o mare parte din cursa.
Si daca tot te încăpățânezi sa faci abdomene clasice atunci uita de repetări cu multe zerouri si ia in brațe (pe piep spre gat) mai întâi o greutate de 2 kg (pet cu apa), apoi una mai grea...astfel încât sa faci puține repetari.
Uita de aparate caci izoleaza prea mult mușchii abdominali si vei consuma foarte putine calorii chiar daca pare ca iti ia foc abdomenul.

#32
BicaAurel

BicaAurel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.11.2016

View PostMariusvlad2, on 26 aprilie 2018 - 11:30, said:

...astfel încât sa faci puține repetari.
Ce inseamna " putine repetari"? Cate repetari? Numarul lor.

Edited by BicaAurel, 27 April 2018 - 02:19.


#33
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Daca poti să faci 100 de abdomene fara probleme atunci ar trebui sa te încarci cu greutati astfel incat sa nu poți depăși 12 repetari. Daca le depășești inseamna ca nu esti destul de incarcat.


#34
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
In plus dupa o serie de abdomene nu uita sa ridici aparatul deasupra capului de 20 de ori. Ajuta, nu cu mult, dar ajuta.

#35
ghost_

ghost_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.08.2017
painea,painea noastra cea de toate zilele aia e de vina.Aia trebuie scoasa din alimentatie treptat sau COMPLET pt cine poate pt. ca ea este inamicul nr.1 al organismului.Un lucru bun am invatat si eu ca atunci cand vrei sa slabesti alimentatia conteaza cel mai mult,adica sa mai uiti sa mananci si sa faci altceva si atunci cand o faci FARA paine daca se poate. o alta metoda care poate functiona:Iti umpli farfuria de mancare dar mananci jumatate.Totul este sa pacalesti creierul pt ca el pofteste de toate.Si inca o metoda este sa bei apa multa astfel incat sa elimini sarurile din organism...

Edited by ghost_, 09 May 2018 - 10:33.


#36
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

View Postghost_, on 09 mai 2018 - 10:32, said:

painea,painea noastra cea de toate zilele aia e de vina.Aia trebuie scoasa din alimentatie treptat sau COMPLET pt cine poate pt. ca ea este inamicul nr.1 al organismului.
...
Ei nu mai spune! Pe cuvintelu' matale?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate