Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

S-a intamplat ...cu subiect si predicat . Restrictii in functie de norme de poluare .

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#37
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postandreic, on 25 aprilie 2018 - 14:54, said:

Interesant, dar avem si o sursa oficiala a consiliului local, ca nu gasesc pe pmb.ro ?

ps - nici Parisul nu a dat asa ceva, sunt sigur ca se va contesta.

Asta demonstreaxa inca o data ca, capitala e condusa de niste cretini.

#38
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Dupa logica lor, la 01.01.2021 vor interzice si euro 4.
Ceea ce inseamna ca am cam supt-o ... daca va fi sa fie asa.
Sa te tii procese pe rol dupa.asta !!! Cum sa-mi interzica mie, ca proprietar de masina, sa o folosesc dupa 12 ani ??

#39
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View PostDeenman, on 25 aprilie 2018 - 15:08, said:

O sa fie aprobat, fara discutie, nu pot face ceva progresiv in RO pentru ca toti cauta o portita sa fenteze legea. Asadar dand asa o lege drastica, efectiv nu ai de ales, este interzis, nu este restrictionat, nu avem ce discuta.



Nu o sa fie aprobat. Initiatorul se plange pe facebook ca proiectul nu ii e bagat in seama si ca Firea e impotriva. PMP are prea putini consilieri locali pt a aproba asa ceva.

#40
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postbladhaund, on 25 aprilie 2018 - 15:08, said:

Este initiat de un agarici din PMP si nu va fi aprobat, terminati cu prostiile.

Si eu zic la fel. Oricat de idiotzi ar fi nu pot aproba asa ceva. Multe masini EURO 2 sunt corespunzatoare tehnic, cu ITP-ul la zi. Cum sa nu lei dai drept de circulatie in Bucuresti.  Dar ce suntem in Luxemburg aici sau unde? Sunt mii de masini de acest tip in Bucuresti,  Acestea, ramase fara drept de circulatie, vor ocupa inutil domeniul public.

#41
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Proiectul nu a fost adoptat deocamdata. E ideea unu PMP-ist. Nu s-a facut dezbatere publica... ca pica rapid.

https://www.hotnews....iul-general.htm

"Proiect: Circulația mașinilor cu norme de poluare Euro 0, 1, 2, ar putea fi interzisă în București incepând cu 2019, între orele 06:00 – 22:00, Euro 3 din 2020 si Euro 4 din 2021. Proiectul NU a fost adoptat de Consiliul General"

Edited by andreic, 25 April 2018 - 15:15.


#42
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostElenistic, on 25 aprilie 2018 - 15:10, said:



Nu o sa fie aprobat. Initiatorul se plange pe facebook ca proiectul nu ii e bagat in seama si ca Firea e impotriva. PMP are prea putini consilieri locali pt a aproba asa ceva.

PSD-ul isi omoara proprii votanti. Pai ce lumea in Romania are masini mai noi de 7 ani?  Stati linistiti... doar 15% din masini sunt mai noi de 7 ani... Sunt o groaza de masini sub EURO 3 inclusiv.  O carutza de masini.

#43
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pai si ce vor face cei ce vor avea slujbe urgente, servici etc? Ce vor face firmele? Sau se face numai pentru plimbari? Pai si cum verifici ca fiecare om s-a dus la slujba si nu la plimbare? Asta asa numai la prima vedere...
Poate cu o serie de tichete sau ceva care trebuiesc compostate in parcari ca sa se stie la ce anume ai parcat, servici sau plimbare. Vei avea drumul valabil numai la parcarea firmei unde lucrezi nu si la plimbari ,un sistem automat te detecteaza sa zicem...

Edited by karax, 25 April 2018 - 15:17.


#44
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Or sa emigreze si mai multi, astia dintr-o tara care traieste numai din taxe vor sa vada numai masini noi pe strazi...

Edited by diegodanny, 25 April 2018 - 15:17.


#45
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Mai baieti, nu s-a aprobat nimic, nu va mai agitati atat.

Ar trebui schimbat si titlul topicului.

#46
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Deci se poate inchide topicul? Exista unul in poiana pe tema asta, la Auto News e fake news pur si simplu.

Discutii despre ce o sa fie si drobul de sare sunt deja aici: https://forum.softpe...-2-in-capitala/

Edited by bladhaund, 25 April 2018 - 15:18.


#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De aici rezultă că Euro 4 va fi interzis din 2021.

Este bine că interzicem, că restricţionăm, că cenzurăm. Este foarte bine.
Pentru maşinile electrice nu facem nimic, nici acumulatori mai durabili, nici mai multe staţii de încărcare, nici faciiltăţi ca să le cumperi în defavoarea celor Otto şi Diesel... nimic.
Dar interzicem. Suntem aşi la a interzice. Iar asta ni se trage din comunism, când aveam mania de a interzice circulaţia duminicală pe criterii de numere pare şi impare, iar în timpul iernii pentru toţi "proştii".

Nu plantăm liziere de pomi, nu oprim construcţia de blocuri, nu obligăm la refacerea caselor şi vilelor distruse. Am văzut multe case demolându-se, dar niciun bloc. Monstrul ăla de lângă catedrala Sf. Iosif e tot acolo. Ca şi monstrul de lângă magazinul Victoria, ca şi monstrul din Piaţa Victoriei, ca atâţia alţi monştri.
Numai că, nu-i aşa, nu putem deranja corporaţiile, aşa că ne luăm de fraierii de contribuabili, că ăia n-au ce să spună.
Ba da, se poate protesta altfel: eu îmi voi întreţine maşina mea, Euro 4, astfel încât să mă pot da cu ea prin Bucureşti şi în 2021. Doar dacă nu voi mai găsi piese, n-o voi putea face.

Cred că a venit vremea să nu ne mai doară la bascheţi de toate proiectele legislative cretine născute noaptea din bezna minţii şi să luăm atitudine. Să-i obligăm să refacă spaţiile verzi în oraşe, să mărească numărul de parcuri, ba chiar mai mult - să facă mini-păduri în locul unor cartiere ca Zăbrăuţi şi Zeţari, adevărate pericole şi pepiniere de infractori. Aşa cum vor să interzică maşinile, să interzică şi mizeria umană.

#48
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Eu sper din tot sufletul sa-l aprobe exact asa cum e scris acolo. Sa fie interzise toate. Masinile euro 3 majoritatea sunt diesel (benzina sare de la euro 2 la euro 4 la majoritatea) si toate euro 3 sunt din perioada 2000-2004 deci masini de peste 16 ani vechime cand se va face 2020.

Sper sa se scumpeasca si asigurarile, ceea ce cred ca o sa se faca pentru ca nu e normal ca in Romania sa platesti avand b8 clasa bonus 100 euro pe 1 an asigurare la o masina, caz in care in Vest asigurarile sunt 600-1200euro, ar trebui sa creasca asigurarile si la noi, macar dublate intr-un an.

Sa creasca si pretul la vigniete ca sa fac astia ceva drumuri.

Masina este un moft pentru multi, nu este un strict necesar.

#49
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postdiegodanny, on 25 aprilie 2018 - 15:07, said:

Parcul auto romanesc este la aceleasi nivel cu salariile, daca vor numai masini noi pe strazi sa creasca nivelul de trai...nu poti sa ai parc auto nou cu nivelul de trai actual.
Din pacate se poate, in sensul micsorarii lui. Circula aia cu masini mai noi, deci mai putini.

Edited by arab, 25 April 2018 - 15:18.


#50
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mai dragilor , eu vad ca in hartia aia scrie ( daca nu o fi facatura ) cu negru pe alb , Consiliul General al Municipiului Bucuresti hotaraste  .
Eu nu vad de unde va reiese voua ca-i proiect ...ca intr-un proiect nu se hotaraste nimic .
Si eu sper sa fie o veste falsa, insa la modul la care este data si brodita ( adica cu aplicare peste 8 luni ) , eu cred ca nu este falsa . Dar este foarte important sa se faca valuri pe tema ca mai exista posibilitatea sa se intoarca ceva .

Edited by JurasikMan, 25 April 2018 - 15:22.


#51
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Deenman nu poti sa compari nivelul de trai din Romania cu cel din Vest...Romania este o tara de mana a 2-a/a 3-a.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se poate să fie fake news, dar, la fel cum am văzut şi noi, pot vedea şi cei cu gaze-n creier şi le pot apărea idei din astea.
De acord, să nu ne mai agităm pe subiect, dar să rămânem în gardă, astfel încât asemenea tâmpenii să nu apară nici măcar ca proiecte.

#53
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostJurasikMan, on 25 aprilie 2018 - 15:18, said:

Mai dragilor , eu vad ca in hartia aia scrie ( daca nu o fi facatura ) cu negru pe alb , Consiliul General al Municipiului Bucuresti hotaraste  .Eu nu vad de unde va reiese voua ca-i proiect ...ca intr-un proiect nu se hotaraste nimic .
Asa se intocmeste orice proiect de hotarare.

TERMINA CU FAKE NEWS.

#54
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

View Postdiegodanny, on 25 aprilie 2018 - 15:19, said:

Deenman nu poti sa compari nivelul de trai din Romania cu cel din Vest...Romania este o tara de mana a 2-a/a 3-a.
Pai tocmai de asta masina este un moft nu o necesitate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate