Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Piesa imbinare sertar bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
De unde pot gasi de cumparat ansamblul respectiv, se poate comanda undeva? Poate imi spuneti si cum se numeste. Posted Image

Attached Files


Edited by Klaudio, 25 April 2018 - 11:19.


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu stiu cum se numeste dar stiu c-am vazut asa ceva in magazinele de bricolaj la set si la bucata.

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Se numeste "demontabil", poate te ajuta in cautari.

Edited by dreaQ, 25 April 2018 - 11:43.


#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Adeziv universal 2 componente.

Attached Files



#5
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Merci de sugestii!
Cu adeziv e exclus, mie mi s-a rupt in trei (la holsuruburile alea) partea care e fixata pe fata exterioara a sertarului, poza e de la un ansamblu "inca" bun. :)

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi ca trebuie sa fie aceeasi marca cu ce ai tu acum restul feroneriei.

De gasit gasesti ori prin magazinele de bricolaj gen - BricoDepot, Leroy, Hornbach, ori pe la cei care debiteaza PAL - de obicei au si magazin de feronerie din asta.

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostKlaudio, on 25 aprilie 2018 - 11:18, said:

De unde pot gasi de cumparat ansamblul respectiv, se poate comanda undeva? Poate imi spuneti si cum se numeste. Posted Image
In Calea Buziasului, este o firma de debitat pal,  (Se numeste "depozitul de pal" si e inainte de a ajunge la coltul Spumotim, mergand de la Banatul spre Aem)care are toata gama de feronerie pentru mobilier.
Attached File  pal.jpg   205.82K   19 downloads

#8
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View PostKlaudio, on 25 aprilie 2018 - 11:18, said:

De unde pot gasi de cumparat ansamblul respectiv, se poate comanda undeva? Poate imi spuneti si cum se numeste. Posted Image
piesa care iti trebuie tie se cheama CUPLAJ DE FRONT PENTRU SERTAR CU LATERALA METALICA , respectiv  METABOX daca e glisiera Blum.
Ca sa stii exact ce cauti, pentru ca sunt mai multe firme care produc sistemul asta de sertare uita-te ce firma a produs sertarul , cel mai des folosite sunt Blum, dar poate e Samet, Hettich, sau nici nu mai stiu cine face astfel de sertare.  Ar trebui sa le gasesti la Regency, Trady 2000, Gelu trade, Darel si ceri cuplajul de front EXACT pentru glisiera pe care o ai.
http://www.darel.ro/...ru-metabox.html

#9
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
M-am chiomparlit mai bine si are si cod: HE 54631 148.1.2 partea ce vine spre exterior si HE 54632 148.1.8 partea mai mica.
Pe sertar scrie Multitech.

Dupa cod n-am gasit niciun magazin sa vanda ceva de genu'...
Multumesc @myshyk si @sopo pentru indrumari!

#10
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View PostKlaudio, on 25 aprilie 2018 - 15:17, said:

M-am chiomparlit mai bine si are si cod: HE 54631 148.1.2 partea ce vine spre exterior si HE 54632 148.1.8 partea mai mica.
Pe sertar scrie Multitech.

Dupa cod n-am gasit niciun magazin sa vanda ceva de genu'...
Multumesc @myshyk si @sopo pentru indrumari!
Nu cunosc produsul dar de la Gogu am aflat ca Multitech-ul asta e produs de Hettich . Acum vad ca esti din Timisoara, nu stiu unde sa te indrum trebuie sa aveti si voi firme de unde se aprovizioneaza micii producatori  de mobilier si sa cauti unul care vinde produse de la Hettich.  Si poate e interesant pentru tine asta;
https://www.ovisonli...-Connector.aspx

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate