Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Recomandare audio

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
draquel

draquel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.08.2016
Salut ,mă gândeam să îmi cumpăr un sistem de sunet nou.Dar as vrea sa scap de cabluri așa că m.as îndrepta spre un soundbar.Ce mi.ati recomanda in 550-600 Ron?

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Nu te complica cu soundbar, mai degraba iti iei o boxa cu bluetooth, e portabila, o iei si la iarba verde. Vorbesc din experienta, am ambele chestii.

#3
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Daca te-ai gandit la un soundbar, inseamna ca nu pui mare pret pe calitatea sunetului ce-l vei asculta.
In aceasta situatie, sa-ti raspunda cei care stiu ce-i cu aceste cutii din plastic.

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Eu am un Samsung HW-F450. Pentru TV e OK, dar in rest nu prea.

#5
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
La audio cablurile sunt sfinte ! La bugetul ala , mai bine iti iei niste boxe bunute de calculator !

#6
draquel

draquel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.08.2016
Am înțeles,nu soundbar,atunci îmi puteți recomanda un sistem decent tot în același buget?

#7
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Mai omule ce inseamna sistem ? Si ce inseamna decent ? Pentru unii decent inseamna doar un cablu peste bugetul tau !

#8
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Poti incerca niste boxe edifier, am citit pe aici lucruri bune despre ele https://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/

#9
draquel

draquel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.08.2016

View PostSupermax, on 25 aprilie 2018 - 12:51, said:

Mai omule ce inseamna sistem ? Si ce inseamna decent ? Pentru unii decent inseamna doar un cablu peste bugetul tau !
Un sistem 5.1 decent pentru bugetul meu

#10
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Poti incerca Edifier R2730DB cu bluetooth sau Edifier R2000DB, tot cu bluetooth.

later edit: acum vad ca ai postat ca vrei sistem 5.1.

Edited by BG_183, 25 April 2018 - 14:42.


#11
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Stai ca nu mai inteleg, in primul post doreai un soundbar ca sa scapi de fire (soundbar-ul nu e 5.1, cel putin nu real), apoi spui ca vrei 5.1, pai 5.1 la pretul tau cam implica cabluri prin toata casa.
Pana la urma ce doresti?

#12
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Multicanal in bugetul asta sunt doar chinezarii de cea mai joasa speta, nimic care sa se apropie macar de cum trebuie sa sune un sistem audio. Ramai la boxe stereo, calitatea audio a unor Edifier sau Microlab-uri stereo este mult peste niste sisteme 5.1 la preturi similare. De fapt primul sistem 5.1 care suna mai bine decat boxele astea te duce undeva aproape de 3000 lei, ca sa intelegi diferenta pe care o scoti din buzunar doar ca sa ai multicanal.

Edited by razor01, 25 April 2018 - 23:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate