Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cum pot trimite semnalul meu de cablu tv altei persoane?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
nod2006

nod2006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.02.2015
Salut,


Ma intreb daca este posibil sa trimit semnalul meu programelor mele tv prin cablu catre o alta persoana (private connection) care se afla intr-o alta tara printr-o conectiune de calculator la calculator.

Un prieten m-a intrebat ca sa poata urmari din cand in cand canalele de sport live (meciuri de fotbal, tenis, handbal, etc)
Am nevoie de vreun hardware?

Multumesc mult...

#2
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
https://en.wikipedia.org/wiki/Slingbox
http://www.pctvsyste...GB/Default.aspx Eu am avut Broadway, merge ...
Daca ai Dgi, cel mai comod acum e sa faca el VPN cu routerul tau sau PC ul tau ca sa aiba IP de Romania si sa foloseasca Digi Online

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Sau solutia "stupido-ingenioasa" e ca persona din strainatatesa intre prin TeamViewer in PC-ul tau ca sa poata muta pe ce canal TV doreste el cand vizioneaza de pe PC-ul tau din Romania.

#4
Cristiann70

Cristiann70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.03.2018
Server iptv cu tvheanded  pe un calculator sau box satelit si streaming.

#5
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Nu este mai simplu sa-si instaleze el Kodi cu add-on-ul SportsDevil, iar pe LiveTV cauta in Football? Vad ca s-a transmis live CSM Iasi - CFR Cluj. Tot pe acolo s-au preluat si Juventus Bucuresti - Gaz Metan sau Snagov - Targoviste.
Pe alte sporturi nu am intrat sa caut.

Edited by claudiu1, 25 April 2018 - 08:06.


#6
nod2006

nod2006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.02.2015

View Postdanyel61, on 25 aprilie 2018 - 06:52, said:

Impachetezi tot ce vrei sa trimiti in colete corespunzatoare pe care le trimiti saptamanal in tara respectiva.

Serios??? Mersi de raspuns, dar nu cred ca este necesar... Totusi, mi-ai dat o idee!;)

#7
nod2006

nod2006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.02.2015

View Postclaudiu1, on 25 aprilie 2018 - 08:05, said:

Nu este mai simplu sa-si instaleze el Kodi cu add-on-ul SportsDevil, iar pe LiveTV cauta in Football? Vad ca s-a transmis live CSM Iasi - CFR Cluj. Tot pe acolo s-au preluat si Juventus Bucuresti - Gaz Metan sau Snagov - Targoviste.
Pe alte sporturi nu am intrat sa caut.

Mersi Claudiu1, dar a incercat cu kodi si are buffering mult. In acest post vroiam sa ma refer ca vom avea o conectiune stabila. Nu am incercat inainte si de-aceea v-am intrebat pe voi cum e posibil sa fie cat mai stabila. Acum depinde si de internet...

View PostCristiann70, on 25 aprilie 2018 - 07:57, said:

Server iptv cu tvheanded  pe un calculator sau box satelit si streaming.

Ok Cristiann70. Poti sa dezvolti putin daca ai timp, te rog? Chiar as dori sa bag niste banisori ca sa pot face treaba asta, numai sa am o conectie stabila si fara probleme. Nu de alta, dar nu vreau sa platesc pt 'streaming bloody services' daca o pot face eu. Mersi mult...

View Postsuper8, on 25 aprilie 2018 - 07:05, said:

Sau solutia "stupido-ingenioasa" e ca persona din strainatatesa intre prin TeamViewer in PC-ul tau ca sa poata muta pe ce canal TV doreste el cand vizioneaza de pe PC-ul tau din Romania.

Am incercat pe Skype si a mers. Totusi, imi doresc ceva stabil, o conectie permanenta. Iti multumesc de raspuns...

View PostSethNY, on 25 aprilie 2018 - 06:56, said:

https://en.wikipedia.org/wiki/Slingbox
http://www.pctvsyste...GB/Default.aspx Eu am avut Broadway, merge ...
Daca ai Dgi, cel mai comod acum e sa faca el VPN cu routerul tau sau PC ul tau ca sa aiba IP de Romania si sa foloseasca Digi Online

Am Digi, el are VPN (Cyber Ghost). Totusi, vreau ceva stabil fara vreo 'unsecured connection'. Numai de la computerul meu la al lui sa fac conectia.

Imi poti spune care este diferenta intre android tv si broadway, te rog? Ma rog, care si de ce ar fi unul dintre ele mai bun.

Iar Slingboxul e mai bun decat cele 2?

Multam de raspuns...

#8
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Digi online? Iti setezi contul pe digicare..

#9
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postnod2006, on 25 aprilie 2018 - 08:53, said:


Am Digi, el are VPN (Cyber Ghost). Totusi, vreau ceva stabil fara vreo 'unsecured connection'. Numai de la computerul meu la al lui sa fac conectia.

Imi poti spune care este diferenta intre android tv si broadway, te rog? Ma rog, care si de ce ar fi unul dintre ele mai bun.

Iar Slingboxul e mai bun decat cele 2?

Multam de raspuns...


Eu am luat Broadway, e ok si nu prea. Calitatea cam slabuta dar mi-am facut treaba. Pe vremea aia (acum 4 ani) Slingboxul era mult mai tare si mai stabil si mai scump, suporta si stream HD, dar am auzit ulterior de el. Android TV nu stiu ce e.
Broadway ul se leaga la video out din receiverul de RDS, are o telecomanda pe infrasoru cu care controleaza receiverul si in final trimite streamul spre internet. Cam complicat si iti blocheaza si tie un receiver.

Il locui lui as face VPN de pe PC-ul/ routerul lui pe routerul/PC-ul tau. Tre sa mai suporte si routerul tau asa ceva, adicalea VPN Server. Eu am Asus si nu am probleme deastea. Isi ia IP de Romania si foloseste frumos Digi Online, are toate programele acolo. Eu as alege varianta asta.

LE. Din cate stiu daca nu ai IP de Romania nu poti vedea toate programele de pe Digi Online. Nu poti vedea nici HBO GO.

Edited by SethNY, 25 April 2018 - 11:54.


#10
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
Intra in vigoare in curand o lege in UE legata de aspectul asta. Te poti abona legal la un furnizor IPTV din orice tara UE si poti urmari linistit!

#11
nod2006

nod2006

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.02.2015

View PostSethNY, on 25 aprilie 2018 - 11:43, said:

Eu am luat Broadway, e ok si nu prea. Calitatea cam slabuta dar mi-am facut treaba. Pe vremea aia (acum 4 ani) Slingboxul era mult mai tare si mai stabil si mai scump, suporta si stream HD, dar am auzit ulterior de el. Android TV nu stiu ce e.
Broadway ul se leaga la video out din receiverul de RDS, are o telecomanda pe infrasoru cu care controleaza receiverul si in final trimite streamul spre internet. Cam complicat si iti blocheaza si tie un receiver.

Il locui lui as face VPN de pe PC-ul/ routerul lui pe routerul/PC-ul tau. Tre sa mai suporte si routerul tau asa ceva, adicalea VPN Server. Eu am Asus si nu am probleme deastea. Isi ia IP de Romania si foloseste frumos Digi Online, are toate programele acolo. Eu as alege varianta asta.

LE. Din cate stiu daca nu ai IP de Romania nu poti vedea toate programele de pe Digi Online. Nu poti vedea nici HBO GO.

Nu mai am receiver de RDS. L-am dat inapoi deoarece i-am bagat un card CI+ deoarece televizorul meu e compatibil cu acest card.
Da, cred ca cel mai bine este varianta aleasa de tine... Multumesc inca o data.

View Postfavoritul, on 25 aprilie 2018 - 11:46, said:

Intra in vigoare in curand o lege in UE legata de aspectul asta. Te poti abona legal la un furnizor IPTV din orice tara UE si poti urmari linistit!

Ar fi ideal, numai sa nu coste o avere! Stii cumva vreo lista cu viitorii furnizori si preturi? Mersi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate