Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Kaufland, promisiuni desarte?...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
hack_attack_69

hack_attack_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2017
Nu de mult se anunta prin presa faptul ca retailerul Kaufland va creste salariile de la 1 martie 2018...
http://adevarul.ro/e...06cd/index.html
Sambata seara am iesit la cumparaturi si vazand doua persoane la biroul de informatii am decis sa arunc "pastila" ca as fi interesat sa ma angajez...Intamplator unul dintre cei doi era chiar managerul de magazin care m-a programat la un interviu luni dimineata...Zis si facut...Ma prezint la interviu...vin intrebari gen pe unde ai mai lucrat/experienta profesionala/ de ce Kaufland/ si ajungem la subiectul delicat:salarizarea...Ce asteptari am...Raspunsul meu: Ma gandesc ca este undeva in jurul a 2500 de lei, avand in vedere ca retailerul a anuntat ca va suporta trecerea contributiilor de la angajator la angajat...Raspunsul a venit sec: "Salariul de incadrare este de 1980 de lei+ spor weekend+ bonuri de masa  in valoare de 15 lei+ (200 lei spor de frig, daca este cazul)" si ceva bombanituri ca legea nu este publicata in MO...WTF?Posted Image In fine , nu am mai insistat... Un lucru ok este cresterea zilelor de concediu in functie de vechimea in companie (22 la angajare, ajungand pana la 27)...
Programul de lucru este de la 06:00-14:30 si de la 14:00-22:30.
Beneficiezi de un set de analize complete gratuite inainte de angajare (aviz amatorilorPosted Image )
Cineva spunea, tot aici pe forum, ca mai sunt si fraieri care dau spaga pentru a ajunge sclavi pe la supermarketuri...Tin sa-i dau dreptate...
Cam atat despre experienta mea cu Kaufland...Iar despre jurnalisti, se pare ca nu mai fac update la articolele publicate...

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Ce credeai ca toti au venit in Romanica sa plateasca un salariu decent angajatilor?
Platesc cat pot de putin, de aceea au profituri mari care ajung la firma mama...Posted Image

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Ajungi la 2500 cu toate chestiile alea suplimentare. Cu sporul de frig poate ajungi si la 2800, cum scrie in ziar. Oameni onesti, nu ar minti ei.

#4
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016

 Mizu, on 24 aprilie 2018 - 19:44, said:

Ajungi la 2500 cu toate chestiile alea suplimentare. Cu sporul de frig poate ajungi si la 2800, cum scrie in ziar. Oameni onesti, nu ar minti ei.

2500 net? Nu prea cred.

 hack_attack_69, on 24 aprilie 2018 - 19:28, said:

Nu de mult se anunta prin presa faptul ca retailerul Kaufland va creste salariile de la 1 martie 2018...
http://adevarul.ro/e...06cd/index.html
Sambata seara am iesit la cumparaturi si vazand doua persoane la biroul de informatii am decis sa arunc "pastila" ca as fi interesat sa ma angajez...Intamplator unul dintre cei doi era chiar managerul de magazin care m-a programat la un interviu luni dimineata...Zis si facut...Ma prezint la interviu...vin intrebari gen pe unde ai mai lucrat/experienta profesionala/ de ce Kaufland/ si ajungem la subiectul delicat:salarizarea...Ce asteptari am...Raspunsul meu: Ma gandesc ca este undeva in jurul a 2500 de lei, avand in vedere ca retailerul a anuntat ca va suporta trecerea contributiilor de la angajator la angajat...Raspunsul a venit sec: "Salariul de incadrare este de 1980 de lei+ spor weekend+ bonuri de masa  in valoare de 15 lei+ (200 lei spor de frig, daca este cazul)" si ceva bombanituri ca legea nu este publicata in MO...WTF?Posted Image In fine , nu am mai insistat... Un lucru ok este cresterea zilelor de concediu in functie de vechimea in companie (22 la angajare, ajungand pana la 27)...
Programul de lucru este de la 06:00-14:30 si de la 14:00-22:30.
Beneficiezi de un set de analize complete gratuite inainte de angajare (aviz amatorilorPosted Image )
Cineva spunea, tot aici pe forum, ca mai sunt si fraieri care dau spaga pentru a ajunge sclavi pe la supermarketuri...Tin sa-i dau dreptate...
Cam atat despre experienta mea cu Kaufland...Iar despre jurnalisti, se pare ca nu mai fac update la articolele publicate...

Ar trebui sa scrii clar salariu brut cat e, presupun ca 1980 lei, ca sa nu apara confuzii.

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Comparam cifrele alea cu... ce? Stii salariul de incadrare anul trecut sa ne dam seama ca a scazut netul? Din cate stiu la kaufland tot timpul se intra cu minim, insa se mareste pe parcurs in functie de cum te descurci. Daca nu esti prost bata, salariul de incadrare il ai 3 luni.

#6
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,887
  • Înscris: 25.12.2016
Eu nu cred ca dau ei 2000 lei net + beneficiile de care vorbeau colegii. Toate lanturile acestea de magazine fac angajari non-stop, deci e clar ca nu-si pot pastra oamenii din cauza salariilor mici.

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
ba da cu ce va ocupati voi astia care vedeti la televizor ceva si dupa faceti pe detectivii mergand la interviuri? chiar atat de linistiti sunteti la minte? fac cumparaturi exclusiv de la kaufland de 10 ani si niciodata nu m-am oprit la informatii sa fac ce ai facut tu. pe de alta parte cat ai vrea sa fie salariul la unu ce aduce branza din depozit si o pune pe raft? cincimii?


p.s. asa factor de tocat creierii e televizorul asta? omg

Edited by zile_san, 24 April 2018 - 19:59.


#8
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Cunosc pe cineva care castiga 1500 net + bonuri

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 hack_attack_69, on 24 aprilie 2018 - 19:28, said:

Ma gandesc ca este undeva in jurul a 2500 de lei, avand in vedere ca retailerul a anuntat ca va suporta trecerea contributiilor de la angajator la angajat...Raspunsul a venit sec: "Salariul de incadrare este de 1980 de lei+ spor weekend+ bonuri de masa  in valoare de 15 lei+ (200 lei spor de frig, daca este cazul)" si ceva bombanituri ca legea nu este publicata in MO...WTF?Posted Image In fine , nu am mai insistat...

Cam asa sunt salariile peste tot, la munca la sapa, sa stii...  Iar "sporul de weekend" este un fals avantaj salariat pentru ca este prevazut de lege, doar nu s-or astepta sa lucrezi si in week-end la acelasi salar ca in timpul saptamanii.
Cam asta e viata, sa stii.. unii au inceput de jos si au ajuns, in 5 ani de la 1980 lei pe luna la 2220 lei pe luna, adica o avere...

#10
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

 nicu131, on 24 aprilie 2018 - 20:00, said:

Cunosc pe cineva care castiga 1500 net + bonuri

Poi asta e minimul legal --- bonurile mai ajuta, dar oricum e salariu f mic.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 nicu131, on 24 aprilie 2018 - 20:00, said:

Cunosc pe cineva care castiga 1500 net + bonuri

In ce call-center?

#12
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
In Romania ori esti fiu de patron, ori esti sclav..

Edited by YourFan, 24 April 2018 - 20:10.


#13
hack_attack_69

hack_attack_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2017

 slai, on 24 aprilie 2018 - 19:50, said:

Comparam cifrele alea cu... ce? Stii salariul de incadrare anul trecut sa ne dam seama ca a scazut netul? Din cate stiu la kaufland tot timpul se intra cu minim, insa se mareste pe parcurs in functie de cum te descurci. Daca nu esti prost bata, salariul de incadrare il ai 3 luni.
Fals! Prima crestere salariala vine dupa 12 luni si este de 100- 150  lei iar la a doua ajungi la 2250 de lei deci dupa 3 ani...daca mai ajungi :D

Edited by hack_attack_69, 24 April 2018 - 20:28.


#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 hack_attack_69, on 24 aprilie 2018 - 20:24, said:

Fals! Prima crestere salariala vine dupa 12 luni si este de 100- 150  lei iar la a doua ajungi la 2250 de lei deci dupa 3 ani...daca mai ajungi Posted Image

Trebuia sa intrebi si tu: "Bai nene, voua vi se pare ok acest salariu pentru un manager de raft?"

#15
hack_attack_69

hack_attack_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2017

 zile_san, on 24 aprilie 2018 - 19:58, said:

ba da cu ce va ocupati voi astia care vedeti la televizor ceva si dupa faceti pe detectivii mergand la interviuri? chiar atat de linistiti sunteti la minte? fac cumparaturi exclusiv de la kaufland de 10 ani si niciodata nu m-am oprit la informatii sa fac ce ai facut tu. pe de alta parte cat ai vrea sa fie salariul la unu ce aduce branza din depozit si o pune pe raft? cincimii?


p.s. asa factor de tocat creierii e televizorul asta? omg
Nu conteaza cat crezi tu sau cat cred eu ca trebuie sa fie salariul unuia care cara branza de la depozit la raft...CONTEAZA CA FIRMA XXX a promis salariul YYY angajatului ZZZ si nu SE TINE DE CUVANT!!!

#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

 YourFan, on 24 aprilie 2018 - 20:10, said:

In Romania ori esti fiu de patron, ori esti sclav..
adica crezi ca patronului ii intra banii in cont numai ca-i patron?

#17
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Si, or fi primii care nu se tin de cuvant? Boicoteaza-i, nu mai cumpara de la ei, baga-i in faliment, capitalisti nenorociti! :)

#18
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Am 2 intrebari:cati ani ai si unde ai mai lucrat,lucrezi? Sub anonimat raspunde sincer.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate