Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Vouchere Biciclete Bucuresti 2018

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Cine s-a inscris in 2017 pentru a II-a parte a programului Biciclisti in Bucuresti, tocmai primesc voucherele in valoare de 500 LEI prin curier.

Voucherele respective for putea fi folosite pentru achizitia de biciclete, biciclete electrice, trotinete electrice, dispozitive de tip Segway/Ninebot etc doar in magazinele care s-au inscris in program (Decathlon lipseste din lista).

Nu veti fi limitati la suma de 500 lei, daca doriti ceva mai scump; veti achita din buzunar diferenta. La 500 lei nu prea ai ce cumpara produs nou.


Cred ca ar trebui sa ne axam in discutie mai ales pe ce biciclete ar fi recomandat a fi achizitionate si de ce.

Nu stiu termenul de valabilitate al voucherelor, pentru ca suspectez un salt la preturile bicicletelor Posted Image

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ar trebui sa se bage acest program in toata tara Posted Image  Problema e ca oricum bicicletele de sub 500e sunt proaste si grele. Prefer una sh adusa din afara in 100e. Posted Image

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
problema e ca la trotinetele electri, orice cat de cat sare de 1500-2000lei, iar voucherul  e cam inutil... in conditiile in care va sari si pretul.

Edited by arg, 23 April 2018 - 09:19.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Presimt ca foarte multi nepoti se vor face cu tronitete/biciclete Posted Image

La Biciclete, ceva acceptabil sare de 1000 lei.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,485
  • Înscris: 19.04.2009
Voucherul nu e inutil.

Nu spune ca trebuie sa iei de suma aia, voucherul este un discount. E chiar misto chestia, la o jucarie de 2000 RON ai practic 25% discount. Bicicletele bune sunt scumpe, sar oricum de 1500-2000. De trotinete, mai ales electrice si alte avioane urbane nici nu mai zic. Dar voucherul e bine venit, si nu e chiar o suma chelea manzului.
Singura treaba buna pe care a facut-o XXXXXX

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
A fost atat de prost sistemul, ca n-am primit nimic, mai erau cativa pe topicul celalalt de le-a dat eroare la trimiterea mailului. Asta cu toate ca m-am inscris cu mult inaintea altora de au fost inregistrati pe liste.

Poate devenim si noi candva o tara civilizata si reglementeaza cineva pomenile astea electorale.

Pe de alta parte, m-am amuzat cand am auzit de la o cunostinta ca a primit un voucher si i-a facut cadou unui copil din provincie bicicleta.
Fix asta a fost scopul campaniei.

Treaba buna era daca facea pistele de biciclete, ca apoi vedeau oamenii cum merg lucrurile si isi luau singuri si bicicleta.
Sa vedem peste cati ani vom avea aia 67km de piste promise, probabil vor fi bagate in acelasi sertar cu autostrazile suspendate ale lui Oprescu.

Edited by gumball3000, 23 April 2018 - 09:25.


#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostLex404, on 23 aprilie 2018 - 09:21, said:

Voucherul nu e inutil.
ai mai tu nu stii cum sunt la noi promotiile? pretul normal 1000lei, in promotie il ridica la 2000lei -500lei bonus -500lei reducere dai tot 1000 sau mai mult pe acelasi produs.

View PostAdm, on 23 aprilie 2018 - 09:09, said:

Cred ca ar trebui sa ne axam in discutie mai ales pe ce biciclete ar fi recomandat a fi achizitionate si de ce.

nu prea avem ce discuta de modele, caci in regulamentul primariei scrie ca cu vouchere se poate cumpara orice produs din oferta magazinului participant, sa nu existe limitarea "doar produsele selectate" dar mai mult ca sigur ca anumite modele vor fi retrase din oferta pe timpul campaniei.
vedem cand apar tichetele si ofertele in magazine.

Edited by arg, 23 April 2018 - 09:28.


#8
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postarg, on 23 aprilie 2018 - 09:28, said:

ai mai tu nu stii cum sunt la noi promotiile? pretul normal 1000lei, in promotie il ridica la 2000lei -500lei bonus -500lei reducere dai tot 1000 sau mai mult pe acelasi produs.



nu prea avem ce discuta de modele, caci in regulamentul primariei scrie ca cu vouchere se poate cumpara orice produs din oferta magazinului participant, sa nu existe limitarea "doar produsele selectate" dar mai mult ca sigur ca anumite modele vor fi retrase din oferta pe timpul campaniei.
vedem cand apar tichetele si ofertele in magazine.


trist insa adevarat
Nu cumparati biciclete din supermaket-uri pentru ca veti avea numai probleme cu ele. La Carrefour este plin la departamentul biciclete, insa calitatea lasa de dorit.

Edited by sonnydellmarco, 23 April 2018 - 09:32.


#9
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
Eu am primit SMS ca se livreaza astazi prin Cargus.
Si eu si fratele meu am primit SMS.

#10
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostAdm, on 23 aprilie 2018 - 09:09, said:

(Decathlon lipseste din lista).
Decathlon, de fapt SC Roumasport SRL apare in lista la pozitia 33.

Attached File  lista_magazine_participante_proiect_biciclisti_in_buc.pdf   660.28K   9 downloads

#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
pacat ca nu sunt si trotinetele simple pe lista.

#12
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAdm, on 23 aprilie 2018 - 09:09, said:


Voucherele respective for putea fi folosite pentru achizitia de biciclete, biciclete electrice, trotinete electrice, dispozitive de tip Segway/Ninebot etc doar in magazinele care s-au inscris in program (Decathlon lipseste din lista).


Este si decathlon. Pozitia 33 in pdf. Roumasport.

#13
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostAdm, on 23 aprilie 2018 - 09:09, said:


Cred ca ar trebui sa ne axam in discutie mai ales pe ce biciclete ar fi recomandat a fi achizitionate si de ce.


Pegas avea pana acum vreo luna o oferta prin care daca aveai voucher iti mai dadeau ei 500 lei discount, iar daca nu aveai voucher iti dadeau 500 lei discount. Mi-am luat asa ceva la 1359 lei, ceea ce e mai mult decat decent pentru oras sau naveta.

#14
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Cateva precizari importante:

1) Voucherele vor fi trimise prin curier, teoretic pana la sf lunii aprilie, dar nimeni nu va ramane fara ele pt ca cica dupa 3 incercari nereusite de livrare vor ramane la primarie la sediu de unde pot fi ridicate oricand (nu expira)

2) Voucherele pot fi utilizate pt achizitia de biciclete simple sau electrice, trotinete, dispozitive tip Segway/Ninebot,  etc dar si accesorii ale acestora (?? nu stiu exact la ce se refera asta ??) si numai de la vanzatorii care s-au inscris in program. De ce oare era cazul sa se inscrie in program? nu se stie.

3) Daca tot ii obligi pe vanzatori sa se inscrie in program, era normal sa ii urmaresti si daca nu cumva isi anuleaza brusc toate promotiile cand apar voucherele

4) Cate alternative interesante de vechicule (doar nemotorizate) aici: https://forum.softpe...cule-electrice/

5) Hervis are de ex niste reduceri dar doar pana pe 29 apr... Posted Image
http://adevarul.ro/n...337e/index.html

Attached Files



#15
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View PostAdm, on 23 aprilie 2018 - 09:19, said:

La Biciclete, ceva acceptabil sare de 1000 lei.
La Decathlon sunt biciclete și sub 1000 de lei care chiar merită. ;)

#16
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostLex404, on 23 aprilie 2018 - 09:21, said:

Nu spune ca trebuie sa iei de suma aia, voucherul este un discount. E chiar misto chestia, la o jucarie de 2000 RON ai practic 25% discount.
aproape nu am vazut magazin care sa nu aiba discount minim 25% aproape constant. De ex, Hervis are de multe ori si peste 30%
Poate Decathlon sa aiba reduceri mai mici?

#17
fst3fan

fst3fan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.10.2015
Am ramas neplacut surprins ca decathlon a marit preturile cu vreo 200/300 lei la fiecare model..

#18
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Post-same-, on 23 aprilie 2018 - 09:48, said:


Pegas avea pana acum vreo luna o oferta prin care daca aveai voucher iti mai dadeau ei 500 lei discount, iar daca nu aveai voucher iti dadeau 500 lei discount. Mi-am luat asa ceva la 1359 lei, ceea ce e mai mult decat decent pentru oras sau naveta.
Un comentariu de la o bicicleta Pegas: "Ce puteau sa faca romanii ?! Si voucher-ul ala de 500 lei, alta vrajeala... Trebuie sa cumperi de min 1500 lei. Dar afli doar la uuuurmaaa..."

Am mai observat ceva la ei, au multe comentarii de 5 stele (maxim pozitive) false, se vede din exprimare si limbaj, gen "aceasta bicicleta vine cu seaua din gama Pegas confort"... cine naiba stie de gama confort de la pegas...

View Postfst3fan, on 23 aprilie 2018 - 09:58, said:

Am ramas neplacut surprins ca decathlon a marit preturile cu vreo 200/300 lei la fiecare model..
Deci se pregatesc pt livrarea voucherelor.

Bravo Decathlon Romania! Prin alte tari am vazut super discounturi la Decathlon, in special la schimbarea modelelor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate