Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

streaming pe un smart tv

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
Salut, vreau sa îmi iau un smart TV dar nu am cablu TV tras pentru camera mea. As vrea sa găsesc metode de a vedea ușor canale românești și străine gratis pe TV dar am mai multe nelamuriri
As vrea sa iau un TV ieftin (am văzut un Horizon la 560 lei, dar nu neapărat ăsta) care e smart TV.
Nu știu dacă browserul are flash player (am văzut totuși ca se poate instala smart flash player dar nu știu dacă merge) (se poate instala Adobe flash player?)
Nu știu dacă pot instala aplicații precum sopcast(știu ca trebuie android parca) sau acestream
Nu știu dacă pot vedea canalele de pe digi online(nu știu dacă pot instala aplicația și nu știu dacă pot vizualiza de pe site dacă browserul nu are flash player)
Există alte metode? Nu as vrea sa conectez laptopul, poate doar sa folosesc tableta prin hdmi sau cast(dar știu ca prin casting trebuie android 4.4.2 și tableta are 4.2.2)
Știu ca se poate face mai multe cu televizoarele android dar nu găsesc ieftine.

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Iti iei un mediabox cu android?! si pui Kodi sau tampenii de genul pe el. Oricum la cate popup-uri au site-urile cu streaming mai mult o sa iti faci nervi daca folosesti browserul din tv. Eu am un DoCooler cu 2 gb ram de 2 ani merge fara probleme. Am dat 250 lei pe el parca.

#3
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
si daca reusesti sa vezi ceva, calitatea e de doi lei. e buna pentru televizor CRT.
trage-ti cablu si ai terminat discutia. daca nu ai posibilitatea de cablu, ia o antena pe satelit.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 vldsnz97, on 23 aprilie 2018 - 00:16, said:

Există alte metode? Nu as vrea sa conectez laptopul, poate doar sa folosesc tableta prin hdmi sau cast(dar știu ca prin casting trebuie android 4.4.2 și tableta are 4.2.2)
Știu ca se poate face mai multe cu televizoarele android dar nu găsesc ieftine.

Cred ca iti dai seama ca, daca lumea ar putea face totul pe televizoare de doi lei, n-ar mai plati nici drku abonament la cablu.
Scoate banul si ia ceva ca lumea. Schimba 500 de euro, apoi achita un abonament la cablu... iar pe internet mai poti adauga niste posturi prin SIPTV.
Sopcast sau AceStream nu functioneaza decat pe Android. Redarea de continut din paginile web pline de reclame si balarii e intotdeauna dificila pe un smartTV.

Ia un TV ca lumea, trage cablu si lasa-te de prostii...

#5
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Aia cu smart flash player sună a țeapă.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 vldsnz97, on 23 aprilie 2018 - 00:16, said:

As vrea sa iau un TV ieftin (am văzut un Horizon la 560 lei, dar nu neapărat ăsta) care e smart TV.
retur scrie pe el.

#7
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
Un tv ,nu neapărat Smart ,un tv box decent cu aplicațiile potrivite si ai canale tv fara număr ,cu maxim 800 lei.

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Mihai_Steaua78, on 23 aprilie 2018 - 10:26, said:

Un tv ,nu neapărat Smart ,...
problema e ca tv-ul ala nu e decent.

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pe langa TV, mai trebuie sa mai adaugi ceva banuti, indiferent ce solutie vei avea la final. Cel mai simplu ar fi achizitionarea unui abonament TV. Daca nu vrei, FocusSat (firma de DTH de la UPC) ofera la vanzare kit contra cost si cartele pe 1/3/6/12 luni in diverse pachete (adica un fel de cartela preplatita). Un mod similar nu am vazut la restul.
Dispozitive inteligente pentru vizionare tv mai are Orange (mi bine zis stiam ca au stick usb cu acces la posturi TV, dar nu mai stiu daca mai au in oferta).

#10
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
In cazul tau, ar fi doua solutii: cablu pana la tv (asa ai rezolva situatia ieftin si fara batai de cap) sau orice tv + Android box (daca te pricepi sa configurezi Androidul, plus ca aplicatiile de IPTV ba sunt functionale, ba nu, iar sursele sunt deseori proaste calitativ si pica atunci cand ti-e lumea mai draga).

Smarturile ieftine, cum vrei tu, inseamna un Youtube si-un Netflix, la smarturile cu aplicatii IPTV gen SIPTV, Ottplayer ori SS-IPTV nu te-ai descurca cu sursele, iar in cazul celor cu Android pretul lor e prea mare pentru bugetul tau.

Edited by iZet, 23 April 2018 - 11:13.


#11
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
Este foarte simplu de folosit android tv box tot ce trebuie este să instalezi o aplicație iptv(dacă ai lista m3u)gen GSE IPTV sau Perfect player , sau să instalezi sopcast si acestream engine , sunt si site-uri fara pop-uri si se pot viziona majoritatea canalelor românești .

Merge si kodi dar este complicat cu adăugarea addons.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate