Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Tentativa inselatorie/teapa prin metoda accidentul in trafic.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016
Nu credeam ca mai exista asa ceva in traficul din Bucuresti dar azi mi s-a intamplat si va povestesc poate a mai patit cineva si sa fiti atenti de acum inainte. Fiind stationat la stop in coloana, masini incercand sa se bage din dreapta de pe stradute pe pasaj la Baneasa un tip din spate inerca sa se bage tot claxona si la un moment dat se da jos vine la geam si imi spune ca i am atins masina ca de ce nu tin piciorul pe frana. Eu raman uluit (ne simtind nimic)ma dau jos , ma duc sa vad si nimic( nici la mine nici la el-avea 3 sgarieturi dar lungi ca de cheie) ii zic ca nu are nimic la care el se urca in masina si imi spune ca imi ia numarul ca i-am atins masina. Raman uluit in continuare si imi zic ca e nebun. In acest timp incerca sa vina prin dreapta dar eu mai fiind cu cineva in masina a tinut-o lunga ca-mi face poza ( a si facut) si a plecat in tromba. Tipul curatel asa la vreo 45 de ani cu un Mercedes clasa A negru. Ori era nebun ori a incercat sa faca ceva dar vazand ca nu s singur si e si aglomeratie a lasat-o moarta. Voi ati mai patit asa ceva? Ma gandeam sa anunt la politie dar cred ca rad aia si cu curu ( au ei altele pe cap)...

Edited by Cookie80, 22 April 2018 - 19:54.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Nu e urma nu e accident... asta e Posted Image Nu mai trebuia sa stai la discutii daca tu chiar stii ca n-a fost contact fizic poate sa faca ce vrea.
Acu cu bagatul nu am inteles ce si cum... a venit de pe o banda si vroia sa intre in fata ta... el trebuie sa se asigure.

Edited by andreic, 22 April 2018 - 19:55.


#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ii dadeam o bataita si plecam Posted Image

#4
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016

View Postandreic, on 22 aprilie 2018 - 19:53, said:

Nu e urma nu e accident... asta e Posted Image Nu mai trebuia sa stai la discutii daca tu chiar stii ca n-a fost contact fizic poate sa faca ce vrea.
Acu cu bagatul nu am inteles ce si cum... a venit de pe o banda si vroia sa intre in fata ta... el trebuie sa se asigure.
Da a iesit de pe o straduta dintre blocuri si in zona respectiva se bifurca drumul ( din 2 benzi se fac 3- una urca sus pe pasaj iar celelalte doua trec pe sub pasaj) era coloana peste tot( ca in Bucuresti la ora 5- haos). Oricum ffoarte dubios tipu.

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Trebuia sa-i urezi succes in a dovedi ca ti-a luat-o masina la vale, si ca el a mentinut distanta de siguranta.

#6
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016

View PostTruculMagic, on 22 aprilie 2018 - 20:09, said:

Ii dadeam o bataita si plecam Posted Image
Nu suntem in vestul salbatic, totusi!

View PostAnn0nyym0us, on 22 aprilie 2018 - 20:18, said:

Trebuia sa-i urezi succes in a dovedi ca ti-a luat-o masina la vale, si ca el a mentinut distanta de siguranta.
I-am spus asta ca oricum el e in spatele meu si el trebuia sa respecte distanta- moment in care s-a urcat in masina si a plecat tot agitat( poate consumase ceva nu stiu��)

#7
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Puteai sa apelezi 112 sa spui ca ai fost abordat de niste dubiosi care iti cer bani prin metoda accidentul  
Asa de distractie. Ce, numai el sa se distreze, tu nu poti?

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View PostCookie80, on 22 aprilie 2018 - 20:17, said:

Oricum ffoarte dubios tipu.
Poate e doar prost si chiar i s-a parut ceva dar cum ziceam fara urme nu exista accident si nici discutii.

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
metoda accidentul presupunea sa te santajeze sa nu declare accidentul la politie sa nu-ti ia tie carnetul. asta pare mai degraba unul care voia sa-si repare zgarieturile pe asigurarea ta.

#10
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Cred ca urma treaba, dar daca a vazut ca nu a dat de fraierul speriat, n-a mai apucat, pare sa se fi reprofilat pe un furt din masina, dar cum avea pasager alert, si la aia a dat inapoi.
A plecat foarte frustrat baiatul ca nu i-a iesit nici o vrajeala. Si el care se credea boss si smecher care "face" pe oricine.

#11
Cookie80

Cookie80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.10.2016
Mda, trebuie sa fim vigilenti cu cati tampiti sunt pe strazi !

#12
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View PostTruculMagic, on 22 aprilie 2018 - 20:09, said:

Ii dadeam o bataita si plecam Posted Image

Si dupa aceea primeai inca o acuzatie, lovituri cauzatoare de moarte, etc, etc,desteapta alegere cu bataita,

#13
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Acuzatia de lovituri cauzatoare de moarte nu e eligibila pentru o simple bataita.
Doar daca bataita o apuca pe un drum mai nasol se poate duce spre acuzatia aia.

#14
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Posibil sa fi avut intentia sa te scoata din masina (daca erai singur) pentru ca "partenerul de afacere" sa iti "controleze" masina. Desi la varianta propusa de mine se obisnuia sa ti se spuna ca ai pana pe dreapta spate. Tot la semafor se obisnuia.

#15
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Trebuie sa i-o iei inainte. Du-te la politie si declara tu accidentul. Zici ca e vina ta, esti fara avarii si dai numarul lui. O sa stea o vreme fara permis Posted Image ca sigur el nu declara.  Daca va cheama politia la declaratii tu ai martorul din masina Posted Image

Edited by PoeOvidiu, 23 April 2018 - 07:57.


#16
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Din cîte știu aia se cheamă fals în declarații. Poate e vreun avocat pe aici și ne confirmă dacă e așa și eventual ne spune cît costă fapta.
Bătăi, falsuri... mai aveți idei bune?

#17
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Nu e nici un fals. Ala a zis ca l-am lovit si a plecat. Poate chiar l-am atis putin chiar daca nu am simtit. Posted Image

Edited by PoeOvidiu, 23 April 2018 - 09:32.


#18
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
cam nesimtit trebuie sa fii... cand atingi masina se aude tare in habitaclu...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate