Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Achizitie televizor diagonala 65 Inch ( 165 cm )

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Normal ca are cateva review-uri fiind vorba de cel mai vandut model de OLED din generatia 2017.

#20
Calin_fdx

Calin_fdx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 13.09.2014
Nu va luați după review-uri. 95% din cei care scriu aceste "pareri" nu sunt de specialitate, nu știu cum trebuie sa arate o imagine, nu au văzut o imagine de referință pe un tv. Am citit o gramada de bazaconii scrise la tv-uri entry și 3K. Utilizatorii încearcă sa își automotiveze investițiia, epateaza ca au făcut alegerea ideala, produsul achizitionat de ei fiind WOW.

Edited by Calin_fdx, 22 April 2018 - 20:51.


#21
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Deci B7 nu e wow..:)

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,155
  • Înscris: 15.05.2008
in momentul cand ajungi la un anumit nivel financiar simti nevoia sa-ti faci si anumite mofturi
nu va faceti griji de initiator ca ar duce lipsuri, daca isi doreste asa ceva nu e cazul
daca muncesti extraordinar de mult si nu-ti satisfaci niste capricii,mofturi degeaba te spetesti
banii nu se pot manca DOAR cheltui
bafta,sa ne spui ce ai ales si cum e

#23
Calin_fdx

Calin_fdx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 13.09.2014

 AndreiNR, on 22 aprilie 2018 - 21:03, said:

Deci B7 nu e wow..:)
Ba e. Chiar e. Dar încă o data repet, ceea ce văd pe emag la coment mă lasă rece. Am văzut ridicate în slavi no name-uri și vârfuri de gamă ignorate sau chiar blamate (după achiziție m-am mutat în cutia de carton a televizirului - românisme ieftine) Ști ca recomand oled cu orice ocazie, ideea e ca nu toți utilizatorii în văd adevăratele atuuri în sensul ca îi pot exploata/pune în valoare la maxim toate veleitățile.

Edited by Calin_fdx, 22 April 2018 - 21:28.


#24
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Eu am Philips, mult mai mic si mai slab decat modele alese de tine dar pentru bugetul meu este foarte ok.
Sistemul de operare, fiind android, este un mare plus pentru mine.

Nu vin cu o recomandare pentru ca as fi in situatia descrisa de Calin in postarea #20.

Vroiam sa-ti spun doar ca daca alegi Philips, partea de android nu este tot la 4k, este scalat totul in jos la 1080p (cu exceptia a catorva aplicatii). La televizorul meu, fiind doar fullhd,  totul este scalat la 720p. In specificatii nu gasesti acest lucru nicaieri, asa ca am apelat la ei la suport si mi-au axplicat acest lucru.

Acum nu stiu daca acest lucru il fac doar cei de la Philips sau fac toti lafel...

Edited by Petrecristi, 22 April 2018 - 22:09.


#25
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Sfatul meu e sa te uiti la ele pe viu intr-un magazin.
Si alt sfat ar fi sa nu le cumperi de la emag.ro deoarece a devenit cel mai scump magazin din Romania...
Cauta-le si prin magazine fizice: carrefour, metro, selgros, auchan etc...

#26
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018
Si castigatorul este....... : https://www.mypanaso...ra-hd165cm.html

#27
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Stii ca dai banii aia pe un LCD cu iluminare edge din partea de jos...


#28
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

 MareleGingisKhan, on 22 aprilie 2018 - 17:23, said:

N-as da 100 milioane pe un tv nici sa pui din 10 in 10 cm cate una buna cracanata pe el .Cine naiba se uita la tv atat de mult sa merite atatia bani?  .Are dreptate Max, il iei ca mobila sa dea bine la musafiri ?
E alegerea ta dar e o prostie dupa mine .Atatia bani nu merita . Plus ca la diagonala asta iti fouti ochii . Nici nu vezi ecranul ala intreg cat e de imens .
Un raspuns concret pe subiect ai putea sa dai?

On topic.
Nu, nu este deloc prea mare.
Initiator, eu am luat OLED-ul C7 de la LG. Are reducere destul de mare si crede-ma ca este ireprosabil.
Sistemul de operare WebOS 3.5 este peste orice alt sistem de la Samsung, Panasonic sau Sony. Se misca ireprosabil si are tot ce-i trebuie.

#29
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Concret eu as lua Panasonic . Dar nu de asta cat Muntele Gaina .

#30
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018

 AndreiNR, on 23 aprilie 2018 - 09:49, said:

Stii ca dai banii aia pe un LCD cu iluminare edge din partea de jos...

Si asta e un lucru rau? Posted Image

#31
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Este de rau iluminarea edge de jos, mai rau nu se poate.
Fratele meu are seria cu direct back-light, nu edge si este un tv Panasonic banal nimic special, iar diagonala de "65 iar il face o banalitate dezarmanta, nimic nu iti da senzatia de ceva mare, special, grozav.
Sigura apreciere este ca nu acostat mult la 5400 lei pare decent nimic bun sau grozav.

#32
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Le-ai probat in magazin?
Care are imaginea cea mai buna?
Care ofera garantia cea mai mare ?

Ia ce-ti place tie cum se vede, nu te mai lua dupa toti bagatorii de seama de aici de pe forum.
Cheers

Edited by Hamutovski, 24 April 2018 - 06:37.


#33
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
In categoria cu bagatorii de seama tebincluzi si pe tine presupun... Nu?

#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Eu am un Sony si un Samsung de aprox 150cm, luati acum vreo 3 ani, la aprox acelasi pret. Sony este superior la toate capitolele. N-am vrut 4k si nici acum nu vreau, pentru ca nu as avea la ce sa-l folosesc...

Sfatul meu cel mai tare din univers este sa nu cumperi online doar dupa sfaturi de ici colo. Du-te in magazine, vezi care iti place cel mai mult si dup-aia cauta-l online. Eu le-am luat pe amindoua direct din magazin pentru ca era black friday. Chiar daca poti sa-l trimiti inapoi, nu cred ca vrei sa trimiti inapoi un TV de un metru jumate. Pe linga tambalau, nimic nu garanteaza ca TV-ul numaru 2 o sa fie mai bun decit primul si atunci ce faci, il trimiti inapoi si pe ala? :w00t:

Referitor la marime, in living ma uit la TV de la mai putin de 3 metri, daca stau pe canapea si e super. Daca ma duc catre capatul celalalt deja sint 7-8 metri si devine minuscul. In dormitor sint aproape 4 metri si incepe sa mi se para mic. Cind o sa le schimb iau de 2 metri :roflmao:

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 creative_guy, on 23 aprilie 2018 - 09:28, said:

Si castigatorul este....... : https://www.mypanaso...ra-hd165cm.html
+ ceva bani pentru oled.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate