Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Manual utilizare LED TV Samsung 2010, generatia C...?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mircea_jr

Mircea_jr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 13.04.2007
Oare postez unde trebuie? Sper...

Caut un manual de utilizare (user manual / user guide) pentru un TV LED Samsung generatia C (2010). Concret, type no. UE40C6500, model code UE40C6500UWXXH - dar nu conteaza, poate sa fie practic pentru orice Samsung generatia C, de acolo cred ca ma descurc. Ideal ar fi intr-o limba de circulatie internationala (engleza / germana / franceza), dar la o adica, in orice limba e mai bine decat nimic, ca si Google Translate merge...

Va rog frumos, ma poate ajuta cineva, macar cu un sfat / o indicatie? M-am plictisit cautand, dar n-am gasit nimic, nici macar pentru modele asemanatoare.

Ca fapt divers, oricat de mult imi place TV-ul asta, asa vechi cum e, din punctul meu de vedere o mare bila neagra pentru Samsung, pentru ca nu ofera pentru download manuale pentru modelele ceva mai vechi. Stiu ca e din 2010, stiu ca gama de produse e vasta, dar sa fim seriosi, ce-ar fi insemnat ca spatiu de stocare sa tina online niste manuale in format PDF pentru produsele vandute in... sa zicem, ultimii 10 ani? Cateva zeci, sute de GB - hai, sa fie cativa TB? Avand in vedere preturile mediilor de stocare din ultimii ani, pentru o companie de talia Samsung...? Vorba cantecului - "hai, da-o, ma, in **** ***..." Posted Image

Trecand peste divagatii, daca altfel nu se poate, si daca are cineva un astfel de model si e dispus sa piarda un pic de timp, pot indica doar punctele care ma preocupa.

Orice sfat poate fi util.
Multumesc anticipat!

#2
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
http://downloadcente...2541A-04Eng.pdf

#3
Mircea_jr

Mircea_jr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 13.04.2007

View Postveltryx, on 22 aprilie 2018 - 13:22, said:


Maestre, esti genial :)
Din pura curiozitate, stii tu ceva ce nu stiu eu / ai acces la alte resurse, sau era disponibil tuturor si sunt eu chiar in halul ala de tampit incat nu l-am gasit?

Oricum, multumesc frumos!

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
resursele sunt doar motorul de cautare google

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
De curiozitate, pentru ce iti trebuie manualul ?!

Apoi, nu stiu exact cum ai cautat tu, dar la mine e samsung ro prima pagina in google (termen cautare: UE40C6500), apoi descarcare manual (chiar asa scrie) > mai multe > 2 variante (citea 4-5 limbi fiecare)
http://www.samsung.c.../UE40C6500UWXXH

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate