Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Xiaomi Mi A1 vs Motorola Moto G5s plus

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Fanatik_Steaua

Fanatik_Steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2006
Salutare!
As vrea ca in scurt timp sa imi schimb depasitul Samsung J5 si oscilez intre cele 2 telefoane din topic. Care ar fi telefonul mai performant dintre acestea doua? Am vazut ca preturile sunt aproximativ identice (diferenta de vreo 150 lei). M-ar interesa sa nu aiba probleme cu spatiul de stocare (ma dispera asta la J5), sa se miste bine pe net, sa faca poze decente si calitatea convorbirilor telefonice sa  fie ok.
Astept parerile voastre!
Multumesc!

Edited by Fanatik_Steaua, 22 April 2018 - 10:52.


#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
MI A1 are un avantaj ca are update-uri regulate. Nu stiu cum e camera pe Moto, ca pe MI A1 e asa si asa.

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 Fanatik_Steaua, on 22 aprilie 2018 - 10:51, said:

sa se miste bine
Depinde ce picioare ii pui Posted Image

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Motorola Moto G5s plus !
Decat Mi A1 ( care e praf parerea mea , am avut unul si l-am returnat de urgenta ) mai bine Xiaomi redmi 5 plus ! https://www.compari....4gb-p396313061/

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,905
  • Înscris: 16.03.2004

 Fanatik_Steaua, on 22 aprilie 2018 - 10:51, said:

Am vazut ca preturile sunt aproximativ identice (diferenta de vreo 150 lei)

Dacă diferența era 15 lei, puteai zice că prețurile sunt aproximativ identice.
150 ron am dat eu acum 2 luni pe un telefon alcatel nou, dar de tip vechi, cu clapetă.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CFXOvlc3qXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Fanatik_Steaua

Fanatik_Steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2006

 dark, on 22 aprilie 2018 - 11:27, said:


Dacă diferența era 15 lei, puteai zice că prețurile sunt aproximativ identice.
150 ron am dat eu acum 2 luni pe un telefon alcatel nou, dar de tip vechi, cu clapetă.

Nu consider ca e o diferenta mare de pret. Ideea era sa ma ajutati sa aleg intre cele 2 telefoane, daca doriti .

#7
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
aici unii dau pe xiaomi castigator. aici vezi o comparatie.
camera motorolei e un pic mai buna noaptea, are f/2.0 (xiaomi are 2.2), dar xiaomi are zoom optic 2x (cateodata te poate ajuta). mi se pare ca una din "camerele" motorolei e alb-negru (chestia asta nu apare clar peste tot) si asta ar fi un minus dpmdv.
motorola are micro-usb iar xiaomi are usb type c. inseamna ca la motorola merge aproape orice cablu (gasesti la prieteni, oriunde), in timp ce la xiaomi trebuie sa cumperi adaptor sau sa fii atent sa ai cablu lui la indemana.
eu votez cu xiaomi. Posted Image

#8
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nu stiu care ti-e bugetul maxim dar vezi ca ai un pret excelent pentru Honor 8. E mult mai puternic decat Mi A1 si Moto G5, nici nu are rost comparatia. Camera de asemenea, e mult peste.

https://www.pcgarage...b-4gb-ram-blue/

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Unii au asteptari la mi a1 de smartphone de 4000lei, ca doar nu degeaba e in programul android one nu ?
Papagalul ala din clip zice ca e slaba bateria , nici nu am mai stat sa-l ascult. Probabil foloseste oukitel k10000.

#10
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu nu as lua Xiaomi Mi A1, avand in vedere ca are valoare SAR 1.75. E mult de tot, nu am mai vazut telefoane cu valoare atat de ridicata.
Stiu ca multora nu le pasa, dar nivelul radiatiilor emise ar trebui sa fie important. Poate nu te afecteaza neaparat, dar, macar dpdv psihologic cred ca stai mai linistit cu un aparat care nu are un nivel SAR urias.

#11
Fanatik_Steaua

Fanatik_Steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2006

 Paranoir, on 23 aprilie 2018 - 08:08, said:

Eu nu as lua Xiaomi Mi A1, avand in vedere ca are valoare SAR 1.75. E mult de tot, nu am mai vazut telefoane cu valoare atat de ridicata.
Stiu ca multora nu le pasa, dar nivelul radiatiilor emise ar trebui sa fie important. Poate nu te afecteaza neaparat, dar, macar dpdv psihologic cred ca stai mai linistit cu un aparat care nu are un nivel SAR urias.
Chiar, ai mare dreptate.
Cred ca ma voi orienta spre Moto G5S plus.
Va multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate