Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce posturi TV ați dori să fie disponibile în România?

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
După cum spune și titlul topicului, aici puteți spune ce posturi TV ați dori să fie disponibile în România. Am căutat prin boardurile din aria „TV / Radio & Satelit” un topic de genul și nu am găsit, așa că l-am creat eu. Dacă există deja un topic asemănător, vă rog să mă scuzați.

Eu aș dori: Crime & Investigation HD; H2 (SD+HD); Viasat Life; Dance Trippin TV; Comedy Central HD; Paramount Channel HD; TV Paprika HD; Discovery Home & Health; Sky Cinema (toate; știu că e imposibil); Destination America (știu că e imposibil); Bio TV (știu că e imposibil).

#2
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Posturi vechi, as vrea sa am posturi care sa emita exact ce se transmitea in anii '50, '60, '70...

#3
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Discovery Home&Health .

#4
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018
SKY Sport (toate).

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Mai avem nevoie de posturi TV cu atata net prin care putem accesa si posturi TV straine?

#6
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

View PostNeaceasca85, on 22 aprilie 2018 - 09:10, said:

Mai avem nevoie de posturi TV cu atata net prin care putem accesa si posturi TV straine?
Multe dintre posturile TV din străinătate nu sunt disponibile pe Internet (sau sunt, dar contracost).

#7
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostNeaceasca85, on 22 aprilie 2018 - 09:10, said:

Mai avem nevoie de posturi TV cu atata net prin care putem accesa si posturi TV straine?
Iti zic eu ca mai avem.Multa lume inca foloseste TV-ul fara functia de Internet,multi nu au smart-tv-uri,nu stiu nici macar sa cupleze un laptop la TV prin HDMI.Daca stiu sa infiga un card CI este mare lucru!

#8
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

View PostLibertyHG, on 22 aprilie 2018 - 08:41, said:

După cum spune și titlul topicului, aici puteți spune ce posturi TV ați dori să fie disponibile în România. Am căutat prin boardurile din aria „TV / Radio & Satelit” un topic de genul și nu am găsit, așa că l-am creat eu. Dacă există deja un topic asemănător, vă rog să mă scuzați.
Eu aș dori: Crime & Investigation HD; H2 (SD+HD); Viasat Life; Dance Trippin TV; Comedy Central HD; Paramount Channel HD; TV Paprika HD; Discovery Home & Health; Sky Cinema (toate; știu că e imposibil); Destination America (știu că e imposibil); Bio TV (știu că e imposibil).
Topicul ăsta ar merge și la SF.
Comedy Central HD, Paramount Channel HD, TV Paprika HD le am deja în grila RCS-RDS. Mă uit la ele destul de rar și nu știu dacă sunt HD, dar poate nici nu sunt emise HD.
Referitor la întrebare, aș dori să fie reintrodus postul Arte. La fel, France 2 (TF1 e mai greu) și posturile lui Berlusconi, de la Mediaset. Și (dar asta s-a mai spus), toate canalele Sky.
Și, evident, să fiu la pensie, ca să am timp să mă uit la toate astea. Posted Image

Edited by stancosty, 22 April 2018 - 09:44.


#9
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

View Poststancosty, on 22 aprilie 2018 - 09:42, said:

Topicul ăsta ar merge și la SF.
Comedy Central HD, Paramount Channel HD, TV Paprika HD le am deja în grila RCS-RDS. Mă uit la ele destul de rar și nu știu dacă sunt HD, dar poate nici nu sunt emise HD.
Referitor la întrebare, aș dori să fie reintrodus postul Arte. La fel, France 2 (TF1 e mai greu) și posturile lui Berlusconi, de la Mediaset. Și (dar asta s-a mai spus), toate canalele Sky.
Și, evident, să fiu la pensie, ca să am timp să mă uit la toate astea.
Din câte știu eu, Comedy Central HD, Paramount Channel HD și TV Paprika HD nu emit în România sau nu sunt preluate de niciun operator.

Edited by LibertyHG, 22 April 2018 - 09:44.


#10
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006

View PostNeaceasca85, on 22 aprilie 2018 - 09:10, said:

Mai avem nevoie de posturi TV cu atata net prin care putem accesa si posturi TV straine?
N-am inteles niciodata chestia asta ...
Tu ca sa schimbi postul, te duci la PC si cauti site-ul altui post TV?
Nu e mai simplu sa schimbi de la telecomanda la TV?

Edited by ech, 22 April 2018 - 09:55.


#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMareleGingisKhan, on 22 aprilie 2018 - 08:43, said:

Discovery Home&Health .

Sal'tare hanule
Ti s-a terminat "tura"?
Bine-ai revenit sanatos.

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Unele sunt SF pe care nu o să le vedeți niciodată la noi.

#13
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018

View Postadisz, on 22 aprilie 2018 - 09:56, said:


Sal'tare hanule
Ti s-a terminat "tura"?
Bine-ai revenit sanatos.
E gata . Sunt sanatos, sper .O sa facem o centralizata intr-o statiune,  sa ne verifice la sange . Si la cap, in primul rand . Desi 6 luni e pielea manzului totusi dar asa e cutuma si termenul de rotatie  a efectivelor .
Tu esti ok, sanatos ? Am avut baieti din Tg Mures cu mine . Faini baieti, si unii erau unguri chiar .Nu m-au mancat,  si cateodata cantam cu ei Oszo Sep ! Posted Image
Participau si ei la Noi suntem romani in contrapartida ! Solidaritate si camaraderie .

#14
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 06.11.2014

View Postech, on 22 aprilie 2018 - 09:54, said:


N-am inteles niciodata chestia asta ...
Tu ca sa schimbi postul, te duci la PC si cauti site-ul altui post TV?
Nu e mai simplu sa schimbi de la telecomanda la TV?

Pe unele tv-uri smart exista aplicatii de iptv (fie cu streamuri incluse, fie cu posibilitate de adaugare surse) si schimbi postul direct din telecomanda tv-uri. Nu ai nevoie de pc pt asa ceva.

Edited by iZet, 22 April 2018 - 11:34.


#15
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007

View PostLibertyHG, on 22 aprilie 2018 - 09:43, said:

Din câte știu eu, Comedy Central HD, Paramount Channel HD și TV Paprika HD nu emit în România sau nu sunt preluate de niciun operator.
ia vezi grila rede'seului ;) doar ca nu sunt hd ..

#16
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

View Postr_murphy, on 22 aprilie 2018 - 11:45, said:

ia vezi grila rede'seului Posted Image doar ca nu sunt hd ..
Versiunile SD ale celor 3 posturi sunt disponibile cam la toți operatorii din România. Vorbeam exclusiv despre versiunile HD.

#17
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007
avind in vedere ca sunt un urmaritor al celor 3 posturi in discutie, sa zicem ca as intelege "necesitatea" unui paramount hd, dar nu si paprika sau comedu central .. oricum, cred ca emit in hd ready, pentru ca se vad destul de bine pe full hd.

#18
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006

View PostiZet, on 22 aprilie 2018 - 11:33, said:

Pe unele tv-uri smart exista aplicatii de iptv (fie cu streamuri incluse, fie cu posibilitate de adaugare surse) si schimbi postul direct din telecomanda tv-uri. Nu ai nevoie de pc pt asa ceva.
Si poti schimba cu up-down si numere de pe telecomanda? Sau trebuie sa navighezi prin aplicatia aia dupa posturi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate