Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

cum se verifica colonul

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

View Postandreic, on 22 aprilie 2018 - 09:36, said:


Sa te prinzi daca ai cancer si sa vezi cat mai ai de trait... daca nu ai facut al timp examenele si nu se mai poate opera.
Eu am un prieten care a avut cancer de colon acum 20 si ceva de ani si uite ca trăiește bine mersi si acum. Alta cunoștința a trait vreo 7-8 ani dupa operatie dar nu a murit de cancer ci de infarct.

#38
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postrumegus, on 22 aprilie 2018 - 12:48, said:

cum au recuperat-o de la unul, i-o si baga in gura la urmatorul
Posted Image

#39
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dar cum sterilizeaza furtunul ala de il baga in cur? sau e de unica folosinta partea care intra in cur?:|

#40
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu se sterilizeaza, îl sterge cu o cârpă.

#41
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postpetre69, on 22 aprilie 2018 - 08:29, said:

intrebare- il baga adanc? cum drequ e, ca ma tot gandesc ca cine stie cat de adanc imi baga dracia
1,6 m.
Nu te mai fandosi ca o cotofana. Senzatia nasoala nu e la bagat, ci de la balonatul de dupa (2-3 zile).

#42
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View PostFreddy12, on 22 aprilie 2018 - 13:15, said:

Eu am un prieten care a avut cancer de colon acum 20 si ceva de ani si uite ca trăiește bine mersi si acum. Alta cunoștința a trait vreo 7-8 ani dupa operatie dar nu a murit de cancer ci de infarct.
Da, bine, am cunoscut si eu persoane care s-au ales cu "anus impotriva naturii". Asa la prima vedere, as prefera sa mor decat sa devin un cyborg sa ma cac prin furtun in punga , prin buric.  


On topic..

Petre, cum "e" ficații? Duduie?  Dai cu spirt in ei? Sau mergi finut ca bmw ul prin gropi?  


Ca o gluma, in trecutul nu foarte indepartat, m-am dus sa ma usurez de productie, si cand ma ridic de pe "tron",  spaima- totul rosu rosu inchis, spre mov. De parca  se varsase o sticla intreaga de cabernet sauvignon.  Am zis.. ba daca nu doare, si e in halul asta, e clar, deja am ajuns la metastaze, sa nu alarmez familia, ma interesez discret de o incinerare sa nu mai pun la cheltuieli inutile cu loc de veci & shit.   Dar fac totusi o poza la capodopera.  Peste cateva zile afla nevasta-mea poza, o suna pe ma-sa medic sa-i zica... la care o intreaba: a mancat sfecla?   Da , mancasem cam trei sferturi de borcan de sfecla de bun ce era, si m-a colorat pe dinauntru, si apoi ma minunam de "isprava".  
Zic asa, poate ai mancat si tu sfecla, si acuma deschizi topic sa intrebi de colonoscopie..

#43
cristi_mre

cristi_mre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 12.04.2012

View Postpetre69, on 22 aprilie 2018 - 07:59, said:

am 48 ani, si periodic as vrea sa iau si colonul la verificat
ce analize se fac si la ce perioade ?
Salut. Eu am facut o colonoscopie acum 3 ani. Am avut caz de cancer de colon in familie si am facut toti. A fost facuta la privat sub anestezie. Ceva droguri care m-au facut sa ma simt bine. Adica nu prea cam stiu ce am patit. Nu e de neglijat. Un polip depistat la timp iti salveaza viata

#44
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View Posttfmercedez, on 22 aprilie 2018 - 16:43, said:


Petre, cum "e" ficaţii? Duduie?  Dai cu spirt in ei? Sau mergi finut ca bmw ul prin gropi?  


Zic asa, poate ai mancat si tu sfecla, si acuma deschizi topic sa intrebi de colonoscopie..
1 - cu ficatii sunt parfum , ca si cand nu am avut hepatita c niciodata , f-0
2 - nu e cazul de sfecla, bunica-miu a murit de cancer la colon si am chestia asta cu verificatul de ceva timp in cap iar acum vreau sa o si rezolv

#45
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007
Imi pare rau de bunicul tau.
Uite bunicul meu, a murit de leucemie. Nu stiu daca este coincidenta sau nu, dar in iunie 1986 la doua luni dupa isprava de la Cernobîl bunicii au fost la Marea Neagra.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Condoleante. Din cate tin mine recomandarea era sa stai in casa pana trece norul radioactiv....pe cat posibil....

Edited by bumpocbum, 23 April 2018 - 12:34.


#47
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostTruculMagic, on 22 aprilie 2018 - 08:38, said:

La ce ajuta sa faci verificari anuale ? Ca un fel de itp la masina banuiesc, insa nu inteleg care e rolul. Daca ai de murit, mori si la 20 ani si la 90 ani, depinde de "noroc".
Nu sunt verifiicari anuale, sunt verificari anale, nu se fac anual, se fac anal, insa poti face si verificare anala anuala in functie de anumiti parametrii.
Eu unul as mai astepta sa apara aplicatie Android, sigur in cativa ani apare vreun supozitor denumit Ass Explorer Pro Advanced, ceva, si te va scuti de toate aceste batai de cap.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De fapt a aparut dar nu sub android...
http://www.reginamar...tuala-colono-ct

Edited by bumpocbum, 23 April 2018 - 19:20.


#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View PostFreddy12, on 22 aprilie 2018 - 13:15, said:

Eu am un prieten care a avut cancer de colon acum 20 si ceva de ani si uite ca trăiește bine mersi si acum. Alta cunoștința a trait vreo 7-8 ani dupa operatie dar nu a murit de cancer ci de infarct.
Si Iosif Sava a avut si a murit de cancer. Daca esti tratat la timp ai sanse mari sa supravietuiesti tot restul vietii.

View Postjimi91, on 22 aprilie 2018 - 13:53, said:

dar cum sterilizeaza furtunul ala de il baga in cur? sau e de unica folosinta partea care intra in cur?Posted Image
Ii da cu solutie Hexi Pharma Posted Image

Edited by andreic, 23 April 2018 - 22:00.


#50
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,463
  • Înscris: 15.06.2007

View Postpetre69, on 22 aprilie 2018 - 08:22, said:

asta cu bomboana suna bine , numai ca banuiesc ca va trebui sa ciufulesc cacatul dupa fiecare cacare, corect ?.......................ca sa recuperez bomboana
Pusca mea.. poate are wi-fi.

#51
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postbumpocbum, on 23 aprilie 2018 - 19:19, said:

De fapt a aparut dar nu sub android...
http://www.reginamar...tuala-colono-ct
Doar patronii au acces la asa ceva!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate