Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

(Cum) a fost gandit acest afis?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
N-auzi ca familia ei avea bani?
El era mai parlit, l-a luat sa il munceasca in timp ce ea se bucura de viata, nu ai vazut ce mutre face.
Ca de altfel foarte multi din oamenii astia care se dau capitalisti si afaceristi feroce, care s-au maritat pe interes.

Edited by romangx, 21 April 2018 - 12:02.


#20
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

 Arlekhinn, on 21 aprilie 2018 - 11:48, said:

Afisul, dincolo de "aerele" noastre, este ok. Se adreseaza atat Romanului "crestin alb", cat si arabului "necrestin si de culoare(Sa ne spuna crestinul o culoare "araba"-exceptand albul Posted Image "). Tocana lor de legume(Baba Ganoush)-care intre noi fie vorba este foarte gustoasa- se vrea comparata cu produsele CRIS-TIM. Ca produsele noastre sunt nu sunt la fel de gustoase ca tocana lor de legume, e o alta problema. Si ca sa il ajut pe initiator sa inteleaga, am sa postez un banc:

Un Georgian, traia intr-un sat de munte, din care nu iesise nimeni, niciodata, afara. Intr-o zi se decide sa plece sa vada marea. Se strage satul in piata, ii ureaza astuia calatorie placuta si sa se intoarca sanatos.
Dupa un timp se intoarce tipul si tot satul "calare" pe el. Sa povesteasca ce a vazut... Tipul incepe a spune ca a fost la mare si a mers pe plaja si a vazut femei frumoase, nisip, soare si vapoare. Toata lumea extaziata dar nimeni nu intelegea ce sunt vapoarele. Ei bine, pentru a-i "ajuta" sa inteleaga ce sunt vapoarele, tipul ii intreaba:
-Bai, voi stiti ce este o LAMAIE?
-Daaaa raspund satenii in cor.
-Ei bine, vapoarele sunt ceva complet diferit!
Afisul e doar o "vrajeala ieftina" la prima vedere, cu un mesaj foarte puternic. Arabul din background este o prezenta normala. Obisnuiti-va!


pentru noi -- 99,99% -- nu e deloc ok.
poate e pentru tine, daca esti din restul procentual.

nu imi place sa imi fie bagati arabii in moaca

nu dau 2 bani pe ei, cultura lor si bucataria lor si tot ce tine de ei.

hai ...

luati de aici, doi reproducatori de profesie in pozitie erecta

Attached Files


Edited by mediasick, 21 April 2018 - 12:07.


#21
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Cam infect "aprozarul" ala... nu as cumpara de la el, mai ales salamuri, care n-au rulaje mari si se mai "spala" dupa ce expira ca sa nu ii puta clientului pe loc.

Edited by romangx, 21 April 2018 - 12:16.


#22
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 romangx, on 21 aprilie 2018 - 11:00, said:

WTF... nu am vazut afisul.
Se pare ca au o agentie foarte... "creativa" si implicata in politica. Pe langa ca par foarte rasisti.

Intardevar produsele cam lasa de dorit, pana si salamul marca proprie al hipermarketului bate salamul CrisTim.
Acu' sincer io nu prea am vazut calitate in hipermarket. In general sa ajungi acolo, platind toate taxele hipermarketului, si sa ai pret mic la raft, cam trebuie sa ai produse foarte, foarte ieftine.
Calitate gasesc la firme mici din zona, care nu au acces la raft, ci in magazine proprii sau magazine mici. Si nu musai din zona, de exemplu, ziceam ca nu o sa mananc in veci parizer, dar am gasit unul bun tare, producator ferma zootehnica baia mare.

#23
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
... deci asa incurajam produsele romanesti? impiedicindu-ne de un afis in care se spune clar ..romanii prefera un produs romanesc?

in fine, intrebarea era retorica si la misto, nu am vazut afisul, parca am vazut o reclama mai demult, dar nu am luat seama la ea, mai deranjant pentru mine a fost reclama cu produsele gostat, care, pentru cunoscatori, nu avea (gostatul) cu nimic de aface cu mezelurile.

#24
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ce e Baba Ganoush, alta firma?

#25
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

 slai, on 21 aprilie 2018 - 12:29, said:

Acu' sincer io nu prea am vazut calitate in hipermarket. In general sa ajungi acolo, platind toate taxele hipermarketului, si sa ai pret mic la raft, cam trebuie sa ai produse foarte, foarte ieftine.
Calitate gasesc la firme mici din zona, care nu au acces la raft, ci in magazine proprii sau magazine mici. Si nu musai din zona, de exemplu, ziceam ca nu o sa mananc in veci parizer, dar am gasit unul bun tare, producator ferma zootehnica baia mare.
La firmele mici gasesti adaosuri uriase. Si patronul nu e dispus sa renunte la o parte din profitul urias pentru a face volum, asta pentru ca de multe ori nici nu vrea volum, patronul roman prefera sa vanda 100 kg de cartofi la 10 lei cu adaos 900% decat sa vanda 1000 kg la 5 lei cu adaos 400%. El o vede ca o pierdere.

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
pe mine ma intereseaza produsul din farfurie, nu profitul patronului.

 Aldulescu, on 21 aprilie 2018 - 12:33, said:

Ce e Baba Ganoush, alta firma?
o salata de vinete care e un fel de mancare traditionala prin orientul mijlociu.

#27
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
S-a vrut a fi o comparaţie de produse tradiţionale, dar mesajul nu e foarte direct.

#28
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 jimi91, on 21 aprilie 2018 - 11:56, said:

Cris(tina)Tim(is)
Wtf Posted Image Plauzibila teorie

Edited by YourFan, 21 April 2018 - 12:54.


#29
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 slai, on 21 aprilie 2018 - 12:41, said:

o salata de vinete care e un fel de mancare traditionala prin orientul mijlociu.
Nici n-am auzit de ea pana acum, si pare o comparatie care nu prea are logica, si e chiar insultatoare la adresa arabilor. Cum era daca la americani aparea o reclama de genul: "Romanii mananca mamaliga, americanii mananca de la McDonald's."

#30
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Da, se stie ca tot romanu' ce se aprovizioneaza cu călbas de la aprozaru' satesc stie de Ganosh ala .

#31
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

poate e pentru tine, daca esti din restul procentual.
hai ...
Parca ma cam iei la suturi. Cred ca daca eram fata in fata ma scuipai, nu-i asa?
Relaxeaza-te!
Ce iti place tie, este absolut irelevant pentru cel ce a platit afisul. Discutia era despre ce credem despre afis. Pana mea, ca m-ai enervat! Posted Image
..."Cititorii noștri sunt mai inteligenți decât ai lor, deși sunt fix aceiași"...Posted Image

#32
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
asa cum au fost gandite si aceste spoturi publicitare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FH0ePtUhpZM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tb-OXJnhkRQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
de salamul sasesc de la astia nu s-a crizat nimeni ;)

#34
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

 r_murphy, on 21 aprilie 2018 - 13:43, said:

de salamul sasesc de la astia nu s-a crizat nimeni Posted Image

Ai vazut fetita ce a jucat in reclama cum arata acum de la atata salam sasesc?

#35
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Pics, sa vedem si noi cat de sanatos e salamul sasesc.

Ca prea l-au marketat la copii.

#36
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 edy_wheazel, on 21 aprilie 2018 - 13:44, said:


Ai vazut fetita ce a jucat in reclama cum arata acum de la atata salam sasesc?

nu, poti sa pui o poza?:) xd

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate